Ajax ziet hoofd van de jeugdopleiding vertrekken
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet niet alleen een nieuwe hoofdtrainer aanstellen, maar ook een hoofd van de jeugdopleiding. Saïd Ouaali heeft de clubleiding laten weten zijn aflopende contract niet te willen verlengen. De geboren Marokkaan is sinds 2016 het hoofd van de jeugdopleiding in Amsterdam.
Ouaali (53) werkte daarvoor ook al jaren op De Toekomst. Hij werd eind 2015, na het vertrek van Wim Jonk, op interim-basis hoofd jeugdopleiding. Een half jaar later kreeg hij een vaste aanstelling. Ouaali is volgens Ajax het langstzittende hoofd van de Amsterdamse jeugdopleiding.
"Ruim elf jaar heb ik mij samen met collega's met veel plezier ingezet voor onze jeugdopleiding, in mijn optiek nog steeds de levensader van de club", aldus Ouaali. "In die jaren hebben we veel jeugdspelers kunnen begeleiden in hun individuele weg naar Ajax 1, iets waar ik zeer trots op ben. Ik ben tot de conclusie gekomen dat het tijd is om het stokje over te dragen."
Directiefunctie
Algemeen directeur Edwin van der Sar roemt het werk van de Marokkaan. "Jammer dat hij heeft besloten weg te gaan, we hadden graag met hem verder gewild", aldus Van der Sar.
Ajax stelde begin deze week de Duitser Sven Mislintat aan als nieuwe directeur voetbalzaken. Deze directiefunctie was veertien maanden vacant na het vertrek van Marc Overmars. Een van de eerste taken van Mislintat wordt het aanstellen van een hoofdtrainer voor de hoofdmacht. John Heitinga maakt het seizoen op interim-basis af na het ontslag van Alfred Schreuder.
Technisch manager Gerry Hamstra stapte onlangs op bij Ajax. Hoofdscout Henk Veldmate keert na dit seizoen terug naar FC Groningen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
4 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
6 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
14 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
14 uur geleden