Ajax ziet hoofd van de jeugdopleiding vertrekken
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet niet alleen een nieuwe hoofdtrainer aanstellen, maar ook een hoofd van de jeugdopleiding. Saïd Ouaali heeft de clubleiding laten weten zijn aflopende contract niet te willen verlengen. De geboren Marokkaan is sinds 2016 het hoofd van de jeugdopleiding in Amsterdam.
Ouaali (53) werkte daarvoor ook al jaren op De Toekomst. Hij werd eind 2015, na het vertrek van Wim Jonk, op interim-basis hoofd jeugdopleiding. Een half jaar later kreeg hij een vaste aanstelling. Ouaali is volgens Ajax het langstzittende hoofd van de Amsterdamse jeugdopleiding.
"Ruim elf jaar heb ik mij samen met collega's met veel plezier ingezet voor onze jeugdopleiding, in mijn optiek nog steeds de levensader van de club", aldus Ouaali. "In die jaren hebben we veel jeugdspelers kunnen begeleiden in hun individuele weg naar Ajax 1, iets waar ik zeer trots op ben. Ik ben tot de conclusie gekomen dat het tijd is om het stokje over te dragen."
Directiefunctie
Algemeen directeur Edwin van der Sar roemt het werk van de Marokkaan. "Jammer dat hij heeft besloten weg te gaan, we hadden graag met hem verder gewild", aldus Van der Sar.
Ajax stelde begin deze week de Duitser Sven Mislintat aan als nieuwe directeur voetbalzaken. Deze directiefunctie was veertien maanden vacant na het vertrek van Marc Overmars. Een van de eerste taken van Mislintat wordt het aanstellen van een hoofdtrainer voor de hoofdmacht. John Heitinga maakt het seizoen op interim-basis af na het ontslag van Alfred Schreuder.
Technisch manager Gerry Hamstra stapte onlangs op bij Ajax. Hoofdscout Henk Veldmate keert na dit seizoen terug naar FC Groningen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
8 uur geleden