Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax ziet Henderson terugkeren en hoopt op Berghuis

Ajax ziet Henderson terugkeren en hoopt op Berghuis

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip weet nog niet of Steven Berghuis zondag met Ajax tegen FC Utrecht kan spelen. "Hij heeft een tikje gehad op de binnenkant van een knie", vertelt hij op de website van zijn club. "Dat is altijd een vervelende blessure. Hopelijk trekt dat snel weg, zodat we weer de beschikking over hem hebben."

Jordan Henderson is wel weer inzetbaar. De Engelse middenvelder is hersteld van een liesblessure. Hij wacht nog altijd op zijn eerste zege met Ajax, dat al vier opeenvolgende competitieduels niet heeft gewonnen. Steven Bergwijn is terug op het trainingsveld, maar kan nog niet spelen tegen FC Utrecht.

Ahmetcan Kaplan moet wel rekening houden met een basisplaats, na een redelijke invalbeurt zondag tegen AZ. "De kans is groot dat hij gaat starten tegen FC Utrecht, ook omdat Josip Sutalo deze week is uitgevallen op de training", verklapt Van 't Schip.

Vrije dagen

Ajax staat op de vijfde plaats van de Eredivisie, met 6 punten minder dan AZ. Van 't Schip gaf zijn selectie afgelopen week meer dagen vrij dan gebruikelijk. Een aantal spelers wilde vrijdag toch trainen. "Het is altijd een balans tussen mentaal en fysiek. We hebben een zwaar programma gehad met onder meer de uitwedstrijden tegen Bodø/Glimt en AZ. In de komende drie weken hebben we opnieuw een druk programma en weinig tijd om spelers fysiek rust te geven. Vanuit een aantal jongens kwam het initiatief om toch te trainen, dat is mooi om te zien", stelt Van 't Schip.

De kans is groot dat Ajax zondag tegen FC Utrecht net als vorige week tegen AZ met vijf verdedigers aan de aftrap verschijnt. "We hebben gekeken naar onze blessures en wie er inzetbaar waren", meldt Van 't Schip. "Veel buitenspelers waren geblesseerd, dus het was een goed moment om met vijf verdedigers te spelen tegen AZ. Het is ook zeker iets waar we richting zondag rekening mee houden."

'Rivaliteit bekend'

FC Utrecht is bezig met een uitstekende serie en is al vijftien opeenvolgende duels ongeslagen. "Wedstrijden tegen FC Utrecht zijn altijd speciaal", weet Van 't Schip. "De rivaliteit tussen de clubs is bekend. Voor FC Utrecht zijn dit de wedstrijden van het jaar. Ze zijn al een hele tijd ongeslagen en het vertrouwen is groot bij hen. Maar wij moeten gewoon winnen."

Meer uit Voetbal

Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

3 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

13 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

14 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

14 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

15 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

16 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

16 uur geleden