Ajax ziet Henderson terugkeren en hoopt op Berghuis
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip weet nog niet of Steven Berghuis zondag met Ajax tegen FC Utrecht kan spelen. "Hij heeft een tikje gehad op de binnenkant van een knie", vertelt hij op de website van zijn club. "Dat is altijd een vervelende blessure. Hopelijk trekt dat snel weg, zodat we weer de beschikking over hem hebben."
Jordan Henderson is wel weer inzetbaar. De Engelse middenvelder is hersteld van een liesblessure. Hij wacht nog altijd op zijn eerste zege met Ajax, dat al vier opeenvolgende competitieduels niet heeft gewonnen. Steven Bergwijn is terug op het trainingsveld, maar kan nog niet spelen tegen FC Utrecht.
Ahmetcan Kaplan moet wel rekening houden met een basisplaats, na een redelijke invalbeurt zondag tegen AZ. "De kans is groot dat hij gaat starten tegen FC Utrecht, ook omdat Josip Sutalo deze week is uitgevallen op de training", verklapt Van 't Schip.
Vrije dagen
Ajax staat op de vijfde plaats van de Eredivisie, met 6 punten minder dan AZ. Van 't Schip gaf zijn selectie afgelopen week meer dagen vrij dan gebruikelijk. Een aantal spelers wilde vrijdag toch trainen. "Het is altijd een balans tussen mentaal en fysiek. We hebben een zwaar programma gehad met onder meer de uitwedstrijden tegen Bodø/Glimt en AZ. In de komende drie weken hebben we opnieuw een druk programma en weinig tijd om spelers fysiek rust te geven. Vanuit een aantal jongens kwam het initiatief om toch te trainen, dat is mooi om te zien", stelt Van 't Schip.
De kans is groot dat Ajax zondag tegen FC Utrecht net als vorige week tegen AZ met vijf verdedigers aan de aftrap verschijnt. "We hebben gekeken naar onze blessures en wie er inzetbaar waren", meldt Van 't Schip. "Veel buitenspelers waren geblesseerd, dus het was een goed moment om met vijf verdedigers te spelen tegen AZ. Het is ook zeker iets waar we richting zondag rekening mee houden."
'Rivaliteit bekend'
FC Utrecht is bezig met een uitstekende serie en is al vijftien opeenvolgende duels ongeslagen. "Wedstrijden tegen FC Utrecht zijn altijd speciaal", weet Van 't Schip. "De rivaliteit tussen de clubs is bekend. Voor FC Utrecht zijn dit de wedstrijden van het jaar. Ze zijn al een hele tijd ongeslagen en het vertrouwen is groot bij hen. Maar wij moeten gewoon winnen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de transfer van Mats Deijl afgerond. De 28-jarige rechtsback komt over van Go Ahead Eagles en tekende in Rotterdam een contract tot medio 2028, met een optie voor nog een seizoen. Deijl is al speelgerechtigd voor het thuisduel van Feyenoord met Heracles Almelo op zondag.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de druk op Feyenoord opgevoerd. De club uit de hoofdstad won van FC Volendam (2-0) en staat voor minimaal een dag tweede achter PSV in de Eredivisie. Youri Baas maakte voor rust beide doelpunten op aangeven van Rayane Bounida.
59 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zijn eerste competitiezege van 2026 geboekt. De nummer 2 van de ranglijst was thuis met 2-0 te sterk voor Wolverhampton Wanderers, de laagstgeklasseerde ploeg in de Premier League.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst dit seizoen verloren in de Duitse Bundesliga. De ploeg van trainer Vincent Kompany werd in eigen huis met 2-1 verslagen door FC Augsburg, dat voorafgaand aan deze speelronde op de 15e plaats stond. De voorsprong van Bayern op nummer 2 Borussia Dortmund is 11 punten. Dortmund komt later nog in actie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. De 19-jarige aanvaller krijgt de voorkeur boven Oscar Gloukh, die op de bank zit als het duel om 16.45 uur begint.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft snel gereageerd op het aanstaande vertrek van Mats Deijl naar Feyenoord. De club heeft rechtsback Alfons Sampsted terug naar de Eredivisie gehaald. De rechtsback is een contract tot medio 2028 overeengekomen.
4 uur geleden