Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax ziet Henderson terugkeren en hoopt op Berghuis

Ajax ziet Henderson terugkeren en hoopt op Berghuis

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip weet nog niet of Steven Berghuis zondag met Ajax tegen FC Utrecht kan spelen. "Hij heeft een tikje gehad op de binnenkant van een knie", vertelt hij op de website van zijn club. "Dat is altijd een vervelende blessure. Hopelijk trekt dat snel weg, zodat we weer de beschikking over hem hebben."

Jordan Henderson is wel weer inzetbaar. De Engelse middenvelder is hersteld van een liesblessure. Hij wacht nog altijd op zijn eerste zege met Ajax, dat al vier opeenvolgende competitieduels niet heeft gewonnen. Steven Bergwijn is terug op het trainingsveld, maar kan nog niet spelen tegen FC Utrecht.

Ahmetcan Kaplan moet wel rekening houden met een basisplaats, na een redelijke invalbeurt zondag tegen AZ. "De kans is groot dat hij gaat starten tegen FC Utrecht, ook omdat Josip Sutalo deze week is uitgevallen op de training", verklapt Van 't Schip.

Vrije dagen

Ajax staat op de vijfde plaats van de Eredivisie, met 6 punten minder dan AZ. Van 't Schip gaf zijn selectie afgelopen week meer dagen vrij dan gebruikelijk. Een aantal spelers wilde vrijdag toch trainen. "Het is altijd een balans tussen mentaal en fysiek. We hebben een zwaar programma gehad met onder meer de uitwedstrijden tegen Bodø/Glimt en AZ. In de komende drie weken hebben we opnieuw een druk programma en weinig tijd om spelers fysiek rust te geven. Vanuit een aantal jongens kwam het initiatief om toch te trainen, dat is mooi om te zien", stelt Van 't Schip.

De kans is groot dat Ajax zondag tegen FC Utrecht net als vorige week tegen AZ met vijf verdedigers aan de aftrap verschijnt. "We hebben gekeken naar onze blessures en wie er inzetbaar waren", meldt Van 't Schip. "Veel buitenspelers waren geblesseerd, dus het was een goed moment om met vijf verdedigers te spelen tegen AZ. Het is ook zeker iets waar we richting zondag rekening mee houden."

'Rivaliteit bekend'

FC Utrecht is bezig met een uitstekende serie en is al vijftien opeenvolgende duels ongeslagen. "Wedstrijden tegen FC Utrecht zijn altijd speciaal", weet Van 't Schip. "De rivaliteit tussen de clubs is bekend. Voor FC Utrecht zijn dit de wedstrijden van het jaar. Ze zijn al een hele tijd ongeslagen en het vertrouwen is groot bij hen. Maar wij moeten gewoon winnen."

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

8 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

11 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

11 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

12 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

13 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

13 uur geleden
Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

14 uur geleden