Ajax ziet Brobbey terugkeren en mist Berghuis en Henderson
AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey kan zondag voor Ajax tegen FC Twente uitkomen. "Maar we moeten nog beslissen hoelang hij kan spelen en hoe we hem gaan gebruiken", zei trainer John van 't Schip op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.
Brobbey is hersteld van een hamstringblessure en kon afgelopen zondag al kort invallen tegen Feyenoord. Trainer Van 't Schip hield zijn topscorer op de bank omdat Ajax al na 66 minuten tegen een achterstand van 6-0 aankeek.
Jordan Henderson en Steven Berghuis ontbreken ook tegen FC Twente. "Henderson komt maandag terug uit Engeland, waar hij zich aan zijn rug heeft laten behandelen", zei Van 't Schip. "Berghuis blijft last houden van zijn rug en knie. Hij heeft de groepstraining nog steeds niet hervat."
Ramaj uit roulatie
Diant Ramaj, Jay Gorter en Gaston Ávila zijn voorlopig ook niet inzetbaar voor Ajax, dat zesde staat in de Eredivisie. De club moet minimaal als vijfde eindigen als het de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen. FC Twente is de nummer 3 van de Eredivisie.
Feyenoord maakte vier van de zes doelpunten na balverlies van Ajax. "We willen graag opbouwen, maar als dat niet lukt, dan moeten we lange ballen naar voren spelen en aansluiten", zei Van 't Schip. "We zijn door een ondergrens gezakt. We hebben het ook mentaal en fysiek laten afweten. Ik zag geen team dat elkaar wilde helpen."
'Agressief getraind'
Van 't Schip erkende dat het maandag stil was op de training. "Maar later in de week zag ik dat mijn spelers weer energie kregen", zei hij. "We hebben agressief getraind. Het is een heel harde klap geweest, maar in de wedstrijd van zondag tegen FC Twente kunnen we ook weer iets goedmaken."
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
32 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
6 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
7 uur geleden