Ajax ziet Brobbey terugkeren en mist Berghuis en Henderson
AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey kan zondag voor Ajax tegen FC Twente uitkomen. "Maar we moeten nog beslissen hoelang hij kan spelen en hoe we hem gaan gebruiken", zei trainer John van 't Schip op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.
Brobbey is hersteld van een hamstringblessure en kon afgelopen zondag al kort invallen tegen Feyenoord. Trainer Van 't Schip hield zijn topscorer op de bank omdat Ajax al na 66 minuten tegen een achterstand van 6-0 aankeek.
Jordan Henderson en Steven Berghuis ontbreken ook tegen FC Twente. "Henderson komt maandag terug uit Engeland, waar hij zich aan zijn rug heeft laten behandelen", zei Van 't Schip. "Berghuis blijft last houden van zijn rug en knie. Hij heeft de groepstraining nog steeds niet hervat."
Ramaj uit roulatie
Diant Ramaj, Jay Gorter en Gaston Ávila zijn voorlopig ook niet inzetbaar voor Ajax, dat zesde staat in de Eredivisie. De club moet minimaal als vijfde eindigen als het de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen. FC Twente is de nummer 3 van de Eredivisie.
Feyenoord maakte vier van de zes doelpunten na balverlies van Ajax. "We willen graag opbouwen, maar als dat niet lukt, dan moeten we lange ballen naar voren spelen en aansluiten", zei Van 't Schip. "We zijn door een ondergrens gezakt. We hebben het ook mentaal en fysiek laten afweten. Ik zag geen team dat elkaar wilde helpen."
'Agressief getraind'
Van 't Schip erkende dat het maandag stil was op de training. "Maar later in de week zag ik dat mijn spelers weer energie kregen", zei hij. "We hebben agressief getraind. Het is een heel harde klap geweest, maar in de wedstrijd van zondag tegen FC Twente kunnen we ook weer iets goedmaken."
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
8 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
39 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
12 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
13 uur geleden