Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax ziet Brobbey terugkeren en mist Berghuis en Henderson

Ajax ziet Brobbey terugkeren en mist Berghuis en Henderson

AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey kan zondag voor Ajax tegen FC Twente uitkomen. "Maar we moeten nog beslissen hoelang hij kan spelen en hoe we hem gaan gebruiken", zei trainer John van 't Schip op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.

Brobbey is hersteld van een hamstringblessure en kon afgelopen zondag al kort invallen tegen Feyenoord. Trainer Van 't Schip hield zijn topscorer op de bank omdat Ajax al na 66 minuten tegen een achterstand van 6-0 aankeek.

Jordan Henderson en Steven Berghuis ontbreken ook tegen FC Twente. "Henderson komt maandag terug uit Engeland, waar hij zich aan zijn rug heeft laten behandelen", zei Van 't Schip. "Berghuis blijft last houden van zijn rug en knie. Hij heeft de groepstraining nog steeds niet hervat."

Ramaj uit roulatie

Diant Ramaj, Jay Gorter en Gaston Ávila zijn voorlopig ook niet inzetbaar voor Ajax, dat zesde staat in de Eredivisie. De club moet minimaal als vijfde eindigen als het de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen. FC Twente is de nummer 3 van de Eredivisie.

Feyenoord maakte vier van de zes doelpunten na balverlies van Ajax. "We willen graag opbouwen, maar als dat niet lukt, dan moeten we lange ballen naar voren spelen en aansluiten", zei Van 't Schip. "We zijn door een ondergrens gezakt. We hebben het ook mentaal en fysiek laten afweten. Ik zag geen team dat elkaar wilde helpen."

'Agressief getraind'

Van 't Schip erkende dat het maandag stil was op de training. "Maar later in de week zag ik dat mijn spelers weer energie kregen", zei hij. "We hebben agressief getraind. Het is een heel harde klap geweest, maar in de wedstrijd van zondag tegen FC Twente kunnen we ook weer iets goedmaken."

Meer uit Voetbal

Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

2 uur geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

2 uur geleden
Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

3 uur geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

4 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

18 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

19 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

19 uur geleden