Ajax ziet Brobbey terugkeren en mist Berghuis en Henderson
AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey kan zondag voor Ajax tegen FC Twente uitkomen. "Maar we moeten nog beslissen hoelang hij kan spelen en hoe we hem gaan gebruiken", zei trainer John van 't Schip op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.
Brobbey is hersteld van een hamstringblessure en kon afgelopen zondag al kort invallen tegen Feyenoord. Trainer Van 't Schip hield zijn topscorer op de bank omdat Ajax al na 66 minuten tegen een achterstand van 6-0 aankeek.
Jordan Henderson en Steven Berghuis ontbreken ook tegen FC Twente. "Henderson komt maandag terug uit Engeland, waar hij zich aan zijn rug heeft laten behandelen", zei Van 't Schip. "Berghuis blijft last houden van zijn rug en knie. Hij heeft de groepstraining nog steeds niet hervat."
Ramaj uit roulatie
Diant Ramaj, Jay Gorter en Gaston Ávila zijn voorlopig ook niet inzetbaar voor Ajax, dat zesde staat in de Eredivisie. De club moet minimaal als vijfde eindigen als het de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen. FC Twente is de nummer 3 van de Eredivisie.
Feyenoord maakte vier van de zes doelpunten na balverlies van Ajax. "We willen graag opbouwen, maar als dat niet lukt, dan moeten we lange ballen naar voren spelen en aansluiten", zei Van 't Schip. "We zijn door een ondergrens gezakt. We hebben het ook mentaal en fysiek laten afweten. Ik zag geen team dat elkaar wilde helpen."
'Agressief getraind'
Van 't Schip erkende dat het maandag stil was op de training. "Maar later in de week zag ik dat mijn spelers weer energie kregen", zei hij. "We hebben agressief getraind. Het is een heel harde klap geweest, maar in de wedstrijd van zondag tegen FC Twente kunnen we ook weer iets goedmaken."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
16 uur geleden