Ajax ziet af van komst van aanvaller Bergwijn
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd Steven Bergwijn aan te trekken. De koploper van de Eredivisie zag in de 24-jarige aanvaller een ideale opvolger voor David Neres, die naar Sjachtar Donetsk is vertrokken. Directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft echter geen overeenstemming met Tottenham Hotspur kunnen bereiken, zo bevestigen ingewijden.
Ajax onderhandelde de afgelopen weken met de club uit Londen over een transfer van Bergwijn, die dit seizoen geen basisplaats had als alle aanvallers van de Spurs fit waren. Maar tussen vraag en aanbod bleef een te groot verschil bestaan. Tottenham nam Bergwijn twee jaar geleden voor 30 miljoen euro over van PSV en wilde eigenlijk geen verlies maken op de international van het Nederlands elftal.
Ajax haalde afgelopen maand wel Brian Brobbey terug. De landskampioen huurt de spits van RB Leipzig, de club die hij afgelopen zomer voor Ajax verliet. Brobbey is voorlopig niet inzetbaar vanwege een knieblessure. Ajax maakte zondag bekend dat het Mohamed Ihattaren voor een jaar van Juventus huurt. De club uit Amsterdam heeft ook een optie tot koop op de 19-jarige oud-speler van PSV bedongen. Ihattaren sluit voorlopig aan bij Jong Ajax en moet eerst fit worden.
Tagliafico
Bergwijn stond hoog op het verlanglijstje van trainer Erik ten Hag, die de afgelopen weken niet uitsloot dat hij Neres intern moest gaan vervangen. De succesvolle coach kan de rest van het seizoen zeer waarschijnlijk wel beschikken over Nicolás Tagliafico. De linksback stond in de belangstelling van FC Barcelona, dat hem voorlopig alleen wilde huren. Ajax wilde de Argentijn alleen verkopen en verwacht niet meer dat Tagliafico de komende uren nog vertrekt.
De transfermarkt sluit maandag om 23.59 uur.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft huisgehouden in een bewogen IJsselderby. De club uit Deventer won in de eigen Adelaarshorst met grote cijfers van PEC Zwolle: 5-0. Dat gebeurde voor het oog van alleen de eigen supporters. De vierhonderd fans van PEC werden voor aanvang uit het stadion gezet, omdat ze tegen de gemaakte afspraken gezichtsbedekkende kleding droegen.
17 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk heeft excuses aangeboden aan de fans van Liverpool voor de ruime nederlaag tegen Manchester City in de kwartfinale van de FA Cup. "We hebben onze fans teleurgesteld, onszelf en de coach. Vooral de manier waarop we in de tweede helft speelden, moet iedereen pijn doen. Het doet mij in ieder geval pijn", zei de aanvoerder van Oranje over de afstraffing met 4-0.
54 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten (29) heeft in het duel met FC Utrecht een kruisbandblessure opgelopen en mist het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verdediger van PSV moet een operatie ondergaan en zal langere tijd zijn uitgeschakeld. Dat heeft de club uit Eindhoven zondag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Het duel tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in de Eredivisie is ruim anderhalf uur later dan gepland alsnog begonnen. De IJsselderby liep lang uitstel op doordat de meegereisde supporters van PEC Zwolle weigerden verboden gezichtsbedekkende doeken te verwijderen en evenmin gehoor gaven aan een oproep om het uitvak uit eigen beweging te verlaten. Pas toen de Mobiele Eenheid het vak had ontruimd en de fans in de bus naar Zwolle zaten, kon de wedstrijd zonder uitsupporters aanvangen.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord speelt zondag het uitduel met FC Volendam zonder Anis Hadj Moussa en Anel Ahmedhodzic. Als het elftal van Robin van Persie punten verspeelt, dan is PSV officieel kampioen van Nederland. De aftrap is om 14.30 uur.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Mobiele Eenheid is uitgerukt om het uitvak met supporters van PEC Zwolle te ontruimen bij de IJsselderby. De fans weigerden gezichtsbedekking te verwijderen en evenmin uit eigen beweging de tribune in het stadion van Go Ahead Eagles te verlaten, ondanks herhaalde oproepen. Alle supporters van PEC worden in bussen terug naar Zwolle gestuurd. Daarna moet het duel alsnog beginnen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - De aftrap van de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Supporters van PEC Zwolle staan in het uitvak met bedekte gezichten en dat is tegen de afspraken die zijn gemaakt tussen beide clubs. De zogeheten IJsselderby zou om 12.15 uur beginnen.
3 uur geleden