Ajax ziet af van komst van aanvaller Bergwijn
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd Steven Bergwijn aan te trekken. De koploper van de Eredivisie zag in de 24-jarige aanvaller een ideale opvolger voor David Neres, die naar Sjachtar Donetsk is vertrokken. Directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft echter geen overeenstemming met Tottenham Hotspur kunnen bereiken, zo bevestigen ingewijden.
Ajax onderhandelde de afgelopen weken met de club uit Londen over een transfer van Bergwijn, die dit seizoen geen basisplaats had als alle aanvallers van de Spurs fit waren. Maar tussen vraag en aanbod bleef een te groot verschil bestaan. Tottenham nam Bergwijn twee jaar geleden voor 30 miljoen euro over van PSV en wilde eigenlijk geen verlies maken op de international van het Nederlands elftal.
Ajax haalde afgelopen maand wel Brian Brobbey terug. De landskampioen huurt de spits van RB Leipzig, de club die hij afgelopen zomer voor Ajax verliet. Brobbey is voorlopig niet inzetbaar vanwege een knieblessure. Ajax maakte zondag bekend dat het Mohamed Ihattaren voor een jaar van Juventus huurt. De club uit Amsterdam heeft ook een optie tot koop op de 19-jarige oud-speler van PSV bedongen. Ihattaren sluit voorlopig aan bij Jong Ajax en moet eerst fit worden.
Tagliafico
Bergwijn stond hoog op het verlanglijstje van trainer Erik ten Hag, die de afgelopen weken niet uitsloot dat hij Neres intern moest gaan vervangen. De succesvolle coach kan de rest van het seizoen zeer waarschijnlijk wel beschikken over Nicolás Tagliafico. De linksback stond in de belangstelling van FC Barcelona, dat hem voorlopig alleen wilde huren. Ajax wilde de Argentijn alleen verkopen en verwacht niet meer dat Tagliafico de komende uren nog vertrekt.
De transfermarkt sluit maandag om 23.59 uur.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
19 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
19 uur geleden