Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax ziet af van komst van aanvaller Bergwijn

Ajax ziet af van komst van aanvaller Bergwijn

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd Steven Bergwijn aan te trekken. De koploper van de Eredivisie zag in de 24-jarige aanvaller een ideale opvolger voor David Neres, die naar Sjachtar Donetsk is vertrokken. Directeur voetbalzaken Marc Overmars heeft echter geen overeenstemming met Tottenham Hotspur kunnen bereiken, zo bevestigen ingewijden.

Ajax onderhandelde de afgelopen weken met de club uit Londen over een transfer van Bergwijn, die dit seizoen geen basisplaats had als alle aanvallers van de Spurs fit waren. Maar tussen vraag en aanbod bleef een te groot verschil bestaan. Tottenham nam Bergwijn twee jaar geleden voor 30 miljoen euro over van PSV en wilde eigenlijk geen verlies maken op de international van het Nederlands elftal.

Ajax haalde afgelopen maand wel Brian Brobbey terug. De landskampioen huurt de spits van RB Leipzig, de club die hij afgelopen zomer voor Ajax verliet. Brobbey is voorlopig niet inzetbaar vanwege een knieblessure. Ajax maakte zondag bekend dat het Mohamed Ihattaren voor een jaar van Juventus huurt. De club uit Amsterdam heeft ook een optie tot koop op de 19-jarige oud-speler van PSV bedongen. Ihattaren sluit voorlopig aan bij Jong Ajax en moet eerst fit worden.

Tagliafico

Bergwijn stond hoog op het verlanglijstje van trainer Erik ten Hag, die de afgelopen weken niet uitsloot dat hij Neres intern moest gaan vervangen. De succesvolle coach kan de rest van het seizoen zeer waarschijnlijk wel beschikken over Nicolás Tagliafico. De linksback stond in de belangstelling van FC Barcelona, dat hem voorlopig alleen wilde huren. Ajax wilde de Argentijn alleen verkopen en verwacht niet meer dat Tagliafico de komende uren nog vertrekt.

De transfermarkt sluit maandag om 23.59 uur.

Meer uit Voetbal

De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

46 minuten geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

47 minuten geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

1 uur geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

1 uur geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

2 uur geleden
Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

4 uur geleden
Bondscoach Veurink hoopte op meer tegenstand van Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.

17 uur geleden