Ajax zet met late gelijkmaker bij PSV grote stap richting titel
EINDHOVEN (ANP) - Ajax heeft er zondag met het nodige geluk voor gezorgd dat de spanning in de strijd om de landstitel niet is teruggekeerd. De Amsterdammers leken bij PSV op weg naar de derde nederlaag van het seizoen, maar dankzij een benutte strafschop van Dusan Tadic in blessuretijd pakte Ajax alsnog een punt: 1-1.
De voorsprong van Ajax op PSV blijft zo 6 punten en Ajax heeft nog een wedstrijd meer te spelen.
Ajax begon het best in Eindhoven en drukte PSV in de beginfase direct ver naar achteren. Devyne Rensch leek de Amsterdammers al in de 5e minuut op voorsprong te brengen. De verdediger zag de bal echter net niet in het doel verdwijnen. Jordan Teze trapte tegen de paal en PSV ontsnapte. Kort daarna kreeg ook de mee opgekomen Jurriën Timber een goede mogelijkheid, maar hij miste in het zestienmetergebied de bal volledig.
Moeilijke fase
PSV overleefde die moeilijke fase en kwam daarna beter in de wedstrijd. Denzel Dumfries noteerde halverwege de eerste helft de eerste kans voor de thuisploeg na een misser van Daley Blind. Maarten Stekelenburg redde van dichtbij. Blind hield donderdag klachten over aan de thuiswedstrijd tegen Lille in de Europa League (2-1), maar hij was fit genoeg om te starten.
Ook de basisploeg van PSV kende geen verrassingen. Trainer Roger Schmidt hield vast aan dezelfde spelers die donderdag Olympiakos met 2-1 versloegen. Mohamed Ihattaren zat deze keer niet bij de selectie. De jonge middenvelder werd disciplinair gestraft omdat hij donderdag zich niet goed had opgesteld en het team in de steek had gelaten, legde Schmidt uit.
Slordig spel
Beide ploegen maakten in het vervolg van de eerste helft de nodige fouten in balbezit. Eran Zahavi opende in de 39e minuut met een fraaie vrije trap de score. De Israëliër, die de laatste weken veel scoort, trapte de bal over de muur in het doel.
Na rust werd het spel aan beide kanten nog veel slordiger. Beide ploegen verspeelden veelvuldig de bal. Ajax-coach Erik ten Hag bracht na een klein uur spelen met Mohammed Kudus en David Neres twee nieuwe aanvallers in de ploeg. Heel veel leverde dat niet op voor de Amsterdammers, die gedurende de tweede helft steeds meer risico gingen nemen.
Doelpunt afgekeurd
PSV was in counters, met de ingevallen Yorbe Vertessen, gevaarlijk. Een treffer van de snelle Belg werd ruim 10 minuten voor tijd afgekeurd wegens hands. Stekelenburg redde daarna nog op een vrije trap van Philipp Max.
De zege leek niet meer in gevaar te komen totdat Denzel Dumfries hands maakte en Tadic de strafschop in blessuretijd benutte.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
9 uur geleden