Ajax zet met late gelijkmaker bij PSV grote stap richting titel
EINDHOVEN (ANP) - Ajax heeft er zondag met het nodige geluk voor gezorgd dat de spanning in de strijd om de landstitel niet is teruggekeerd. De Amsterdammers leken bij PSV op weg naar de derde nederlaag van het seizoen, maar dankzij een benutte strafschop van Dusan Tadic in blessuretijd pakte Ajax alsnog een punt: 1-1.
De voorsprong van Ajax op PSV blijft zo 6 punten en Ajax heeft nog een wedstrijd meer te spelen.
Ajax begon het best in Eindhoven en drukte PSV in de beginfase direct ver naar achteren. Devyne Rensch leek de Amsterdammers al in de 5e minuut op voorsprong te brengen. De verdediger zag de bal echter net niet in het doel verdwijnen. Jordan Teze trapte tegen de paal en PSV ontsnapte. Kort daarna kreeg ook de mee opgekomen Jurriën Timber een goede mogelijkheid, maar hij miste in het zestienmetergebied de bal volledig.
Moeilijke fase
PSV overleefde die moeilijke fase en kwam daarna beter in de wedstrijd. Denzel Dumfries noteerde halverwege de eerste helft de eerste kans voor de thuisploeg na een misser van Daley Blind. Maarten Stekelenburg redde van dichtbij. Blind hield donderdag klachten over aan de thuiswedstrijd tegen Lille in de Europa League (2-1), maar hij was fit genoeg om te starten.
Ook de basisploeg van PSV kende geen verrassingen. Trainer Roger Schmidt hield vast aan dezelfde spelers die donderdag Olympiakos met 2-1 versloegen. Mohamed Ihattaren zat deze keer niet bij de selectie. De jonge middenvelder werd disciplinair gestraft omdat hij donderdag zich niet goed had opgesteld en het team in de steek had gelaten, legde Schmidt uit.
Slordig spel
Beide ploegen maakten in het vervolg van de eerste helft de nodige fouten in balbezit. Eran Zahavi opende in de 39e minuut met een fraaie vrije trap de score. De Israëliër, die de laatste weken veel scoort, trapte de bal over de muur in het doel.
Na rust werd het spel aan beide kanten nog veel slordiger. Beide ploegen verspeelden veelvuldig de bal. Ajax-coach Erik ten Hag bracht na een klein uur spelen met Mohammed Kudus en David Neres twee nieuwe aanvallers in de ploeg. Heel veel leverde dat niet op voor de Amsterdammers, die gedurende de tweede helft steeds meer risico gingen nemen.
Doelpunt afgekeurd
PSV was in counters, met de ingevallen Yorbe Vertessen, gevaarlijk. Een treffer van de snelle Belg werd ruim 10 minuten voor tijd afgekeurd wegens hands. Stekelenburg redde daarna nog op een vrije trap van Philipp Max.
De zege leek niet meer in gevaar te komen totdat Denzel Dumfries hands maakte en Tadic de strafschop in blessuretijd benutte.
Meer uit Voetbal
OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
6 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
12 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
14 uur geleden