
Ajax zet met late gelijkmaker bij PSV grote stap richting titel
EINDHOVEN (ANP) - Ajax heeft er zondag met het nodige geluk voor gezorgd dat de spanning in de strijd om de landstitel niet is teruggekeerd. De Amsterdammers leken bij PSV op weg naar de derde nederlaag van het seizoen, maar dankzij een benutte strafschop van Dusan Tadic in blessuretijd pakte Ajax alsnog een punt: 1-1.
De voorsprong van Ajax op PSV blijft zo 6 punten en Ajax heeft nog een wedstrijd meer te spelen.
Ajax begon het best in Eindhoven en drukte PSV in de beginfase direct ver naar achteren. Devyne Rensch leek de Amsterdammers al in de 5e minuut op voorsprong te brengen. De verdediger zag de bal echter net niet in het doel verdwijnen. Jordan Teze trapte tegen de paal en PSV ontsnapte. Kort daarna kreeg ook de mee opgekomen Jurriën Timber een goede mogelijkheid, maar hij miste in het zestienmetergebied de bal volledig.
Moeilijke fase
PSV overleefde die moeilijke fase en kwam daarna beter in de wedstrijd. Denzel Dumfries noteerde halverwege de eerste helft de eerste kans voor de thuisploeg na een misser van Daley Blind. Maarten Stekelenburg redde van dichtbij. Blind hield donderdag klachten over aan de thuiswedstrijd tegen Lille in de Europa League (2-1), maar hij was fit genoeg om te starten.
Ook de basisploeg van PSV kende geen verrassingen. Trainer Roger Schmidt hield vast aan dezelfde spelers die donderdag Olympiakos met 2-1 versloegen. Mohamed Ihattaren zat deze keer niet bij de selectie. De jonge middenvelder werd disciplinair gestraft omdat hij donderdag zich niet goed had opgesteld en het team in de steek had gelaten, legde Schmidt uit.
Slordig spel
Beide ploegen maakten in het vervolg van de eerste helft de nodige fouten in balbezit. Eran Zahavi opende in de 39e minuut met een fraaie vrije trap de score. De Israëliër, die de laatste weken veel scoort, trapte de bal over de muur in het doel.
Na rust werd het spel aan beide kanten nog veel slordiger. Beide ploegen verspeelden veelvuldig de bal. Ajax-coach Erik ten Hag bracht na een klein uur spelen met Mohammed Kudus en David Neres twee nieuwe aanvallers in de ploeg. Heel veel leverde dat niet op voor de Amsterdammers, die gedurende de tweede helft steeds meer risico gingen nemen.
Doelpunt afgekeurd
PSV was in counters, met de ingevallen Yorbe Vertessen, gevaarlijk. Een treffer van de snelle Belg werd ruim 10 minuten voor tijd afgekeurd wegens hands. Stekelenburg redde daarna nog op een vrije trap van Philipp Max.
De zege leek niet meer in gevaar te komen totdat Denzel Dumfries hands maakte en Tadic de strafschop in blessuretijd benutte.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid moet op zijn minst de komende twee wedstrijden Vinícius Júnior en Lucas Vázquez missen. Beide spelers raakten zondag geblesseerd in de met 4-3 verloren 'Clásico' tegen FC Barcelona. De club lichtte op zijn website toe dat aanvaller Vinícius een verstuikte enkel heeft en dat verdediger Vázquez een spierblessure in zijn linkerbovenbeen heeft.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda gaat volgend seizoen niet verder met de Tsjechische voetballer Dominik Janosek. De 26-jarige middenvelder verlaat de club na dit seizoen, aldus NAC.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti is de nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer van Real Madrid ondertekent een contract tot en met het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Xabi Alonso volgt Ancelotti naar alle waarschijnlijkheid op bij Real.
5 uur geledenNYON (ANP) - Dennis Higler is door de UEFA aangesteld als videoscheidsrechter voor de Champions League-finale tussen Internazionale en Paris Saint-Germain op zaterdag 31 mei. Pol van Boekel assisteert hem, meldt de UEFA.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy Klaassen (Ajax), Igor Paixão (Feyenoord), Ismael Saibari (PSV), Sem Steijn (FC Twente) en Kenneth Taylor (Ajax) zijn genomineerd voor de prijs van beste voetballer van dit seizoen in de Eredivisie. Dat meldt de Eredivisie CV.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Sc Heerenveen kan de laatste twee competitiewedstrijden niet beschikken over Ilias Sebaoui. De middenvelder is door de KNVB voor drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geschorst voor de rode kaart die hij zaterdag kreeg in de ontmoeting met RKC Waalwijk voor een charge op Faissal Al Mazyani.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de Italiaanse titel punten verspeeld tegen Genoa. De ploeg van coach Antonio Conte bleef in het eigen Stadio Diego Armando Maradona in Napels steken op een gelijkspel: 2-2.
22 uur geleden