Ajax zet met late gelijkmaker bij PSV grote stap richting titel
EINDHOVEN (ANP) - Ajax heeft er zondag met het nodige geluk voor gezorgd dat de spanning in de strijd om de landstitel niet is teruggekeerd. De Amsterdammers leken bij PSV op weg naar de derde nederlaag van het seizoen, maar dankzij een benutte strafschop van Dusan Tadic in blessuretijd pakte Ajax alsnog een punt: 1-1.
De voorsprong van Ajax op PSV blijft zo 6 punten en Ajax heeft nog een wedstrijd meer te spelen.
Ajax begon het best in Eindhoven en drukte PSV in de beginfase direct ver naar achteren. Devyne Rensch leek de Amsterdammers al in de 5e minuut op voorsprong te brengen. De verdediger zag de bal echter net niet in het doel verdwijnen. Jordan Teze trapte tegen de paal en PSV ontsnapte. Kort daarna kreeg ook de mee opgekomen Jurriën Timber een goede mogelijkheid, maar hij miste in het zestienmetergebied de bal volledig.
Moeilijke fase
PSV overleefde die moeilijke fase en kwam daarna beter in de wedstrijd. Denzel Dumfries noteerde halverwege de eerste helft de eerste kans voor de thuisploeg na een misser van Daley Blind. Maarten Stekelenburg redde van dichtbij. Blind hield donderdag klachten over aan de thuiswedstrijd tegen Lille in de Europa League (2-1), maar hij was fit genoeg om te starten.
Ook de basisploeg van PSV kende geen verrassingen. Trainer Roger Schmidt hield vast aan dezelfde spelers die donderdag Olympiakos met 2-1 versloegen. Mohamed Ihattaren zat deze keer niet bij de selectie. De jonge middenvelder werd disciplinair gestraft omdat hij donderdag zich niet goed had opgesteld en het team in de steek had gelaten, legde Schmidt uit.
Slordig spel
Beide ploegen maakten in het vervolg van de eerste helft de nodige fouten in balbezit. Eran Zahavi opende in de 39e minuut met een fraaie vrije trap de score. De Israëliër, die de laatste weken veel scoort, trapte de bal over de muur in het doel.
Na rust werd het spel aan beide kanten nog veel slordiger. Beide ploegen verspeelden veelvuldig de bal. Ajax-coach Erik ten Hag bracht na een klein uur spelen met Mohammed Kudus en David Neres twee nieuwe aanvallers in de ploeg. Heel veel leverde dat niet op voor de Amsterdammers, die gedurende de tweede helft steeds meer risico gingen nemen.
Doelpunt afgekeurd
PSV was in counters, met de ingevallen Yorbe Vertessen, gevaarlijk. Een treffer van de snelle Belg werd ruim 10 minuten voor tijd afgekeurd wegens hands. Stekelenburg redde daarna nog op een vrije trap van Philipp Max.
De zege leek niet meer in gevaar te komen totdat Denzel Dumfries hands maakte en Tadic de strafschop in blessuretijd benutte.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
10 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
12 uur geleden