Ajax zet met late gelijkmaker bij PSV grote stap richting titel
EINDHOVEN (ANP) - Ajax heeft er zondag met het nodige geluk voor gezorgd dat de spanning in de strijd om de landstitel niet is teruggekeerd. De Amsterdammers leken bij PSV op weg naar de derde nederlaag van het seizoen, maar dankzij een benutte strafschop van Dusan Tadic in blessuretijd pakte Ajax alsnog een punt: 1-1.
De voorsprong van Ajax op PSV blijft zo 6 punten en Ajax heeft nog een wedstrijd meer te spelen.
Ajax begon het best in Eindhoven en drukte PSV in de beginfase direct ver naar achteren. Devyne Rensch leek de Amsterdammers al in de 5e minuut op voorsprong te brengen. De verdediger zag de bal echter net niet in het doel verdwijnen. Jordan Teze trapte tegen de paal en PSV ontsnapte. Kort daarna kreeg ook de mee opgekomen Jurriën Timber een goede mogelijkheid, maar hij miste in het zestienmetergebied de bal volledig.
Moeilijke fase
PSV overleefde die moeilijke fase en kwam daarna beter in de wedstrijd. Denzel Dumfries noteerde halverwege de eerste helft de eerste kans voor de thuisploeg na een misser van Daley Blind. Maarten Stekelenburg redde van dichtbij. Blind hield donderdag klachten over aan de thuiswedstrijd tegen Lille in de Europa League (2-1), maar hij was fit genoeg om te starten.
Ook de basisploeg van PSV kende geen verrassingen. Trainer Roger Schmidt hield vast aan dezelfde spelers die donderdag Olympiakos met 2-1 versloegen. Mohamed Ihattaren zat deze keer niet bij de selectie. De jonge middenvelder werd disciplinair gestraft omdat hij donderdag zich niet goed had opgesteld en het team in de steek had gelaten, legde Schmidt uit.
Slordig spel
Beide ploegen maakten in het vervolg van de eerste helft de nodige fouten in balbezit. Eran Zahavi opende in de 39e minuut met een fraaie vrije trap de score. De Israëliër, die de laatste weken veel scoort, trapte de bal over de muur in het doel.
Na rust werd het spel aan beide kanten nog veel slordiger. Beide ploegen verspeelden veelvuldig de bal. Ajax-coach Erik ten Hag bracht na een klein uur spelen met Mohammed Kudus en David Neres twee nieuwe aanvallers in de ploeg. Heel veel leverde dat niet op voor de Amsterdammers, die gedurende de tweede helft steeds meer risico gingen nemen.
Doelpunt afgekeurd
PSV was in counters, met de ingevallen Yorbe Vertessen, gevaarlijk. Een treffer van de snelle Belg werd ruim 10 minuten voor tijd afgekeurd wegens hands. Stekelenburg redde daarna nog op een vrije trap van Philipp Max.
De zege leek niet meer in gevaar te komen totdat Denzel Dumfries hands maakte en Tadic de strafschop in blessuretijd benutte.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
9 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
10 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
10 uur geleden