Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax zegt contracten Huntelaar, Babel en Nouri formeel op

Ajax zegt contracten Huntelaar, Babel en Nouri formeel op

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de aflopende contracten van Klaas-Jan Huntelaar, Ryan Babel, Bruno Varela en Abdelhak Nouri formeel opgezegd. Verscheidene jeugdspelers hebben een brief met dezelfde mededeling van de Amsterdamse club ontvangen.

Voetbalclubs zijn via cao-bepalingen verplicht aflopende contracten van werknemers, met een eerder verlengde verbintenis, voor 1 april formeel op te zeggen, anders wordt het contract automatisch verlengd tegen dezelfde voorwaarden. In een later stadium kunnen sommige spelers altijd nog overeenstemming bereiken over een nieuw contract.

Babel is voor een half jaar gehuurd van Galatasaray. Bij de Turkse club staat de aanvaller nog tot medio 2022 onder contract. "Ajax maakt geen uitzonderingen. Ook spelers met hun eerste contract of gehuurde spelers krijgen de brief", lichtte een woordvoerder desgevraagd toe.

Nouri

Met de familie en advocaat van Nouri (22) is Ajax nog in gesprek om tot een passende compensatie te komen, nadat hij op 8 juli 2017 tijdens een oefenduel in Oostenrijk was getroffen door een hartstilstand. Hij liep daarbij zwaar hersenletsel op.

De Amsterdamse club gaf een jaar later toe dat Nouri op het veld geen adequate medische hulp heeft gehad en nam de aansprakelijkheid voor het tragische ongeval op zich. Sindsdien praten de betrokken partijen over de (financiële) afhandeling van de schade. Een akkoord laat nog altijd op zich wachten. Volgens Ajax is geen derde, onafhankelijke, partij ingeschakeld om zich over de kwestie te buigen.

Nouri wordt volgens De Telegraaf in een speciale woning, vlak bij zijn ouderlijke huis, verzorgd door zijn familie. Volgens zijn broer is hij zich bewust van zijn omgeving, maar is hij wel aan bed gebonden.

Meer uit Voetbal

Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

1 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

3 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

4 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

5 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

6 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

7 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

20 uur geleden