Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax zegt contracten Huntelaar, Babel en Nouri formeel op

Ajax zegt contracten Huntelaar, Babel en Nouri formeel op

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de aflopende contracten van Klaas-Jan Huntelaar, Ryan Babel, Bruno Varela en Abdelhak Nouri formeel opgezegd. Verscheidene jeugdspelers hebben een brief met dezelfde mededeling van de Amsterdamse club ontvangen.

Voetbalclubs zijn via cao-bepalingen verplicht aflopende contracten van werknemers, met een eerder verlengde verbintenis, voor 1 april formeel op te zeggen, anders wordt het contract automatisch verlengd tegen dezelfde voorwaarden. In een later stadium kunnen sommige spelers altijd nog overeenstemming bereiken over een nieuw contract.

Babel is voor een half jaar gehuurd van Galatasaray. Bij de Turkse club staat de aanvaller nog tot medio 2022 onder contract. "Ajax maakt geen uitzonderingen. Ook spelers met hun eerste contract of gehuurde spelers krijgen de brief", lichtte een woordvoerder desgevraagd toe.

Nouri

Met de familie en advocaat van Nouri (22) is Ajax nog in gesprek om tot een passende compensatie te komen, nadat hij op 8 juli 2017 tijdens een oefenduel in Oostenrijk was getroffen door een hartstilstand. Hij liep daarbij zwaar hersenletsel op.

De Amsterdamse club gaf een jaar later toe dat Nouri op het veld geen adequate medische hulp heeft gehad en nam de aansprakelijkheid voor het tragische ongeval op zich. Sindsdien praten de betrokken partijen over de (financiƫle) afhandeling van de schade. Een akkoord laat nog altijd op zich wachten. Volgens Ajax is geen derde, onafhankelijke, partij ingeschakeld om zich over de kwestie te buigen.

Nouri wordt volgens De Telegraaf in een speciale woning, vlak bij zijn ouderlijke huis, verzorgd door zijn familie. Volgens zijn broer is hij zich bewust van zijn omgeving, maar is hij wel aan bed gebonden.

Meer uit Voetbal

Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

39 minuten geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

17 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

19 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

19 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

22 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

1 dag geleden