Ajax zegt contracten Huntelaar, Babel en Nouri formeel op
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de aflopende contracten van Klaas-Jan Huntelaar, Ryan Babel, Bruno Varela en Abdelhak Nouri formeel opgezegd. Verscheidene jeugdspelers hebben een brief met dezelfde mededeling van de Amsterdamse club ontvangen.
Voetbalclubs zijn via cao-bepalingen verplicht aflopende contracten van werknemers, met een eerder verlengde verbintenis, voor 1 april formeel op te zeggen, anders wordt het contract automatisch verlengd tegen dezelfde voorwaarden. In een later stadium kunnen sommige spelers altijd nog overeenstemming bereiken over een nieuw contract.
Babel is voor een half jaar gehuurd van Galatasaray. Bij de Turkse club staat de aanvaller nog tot medio 2022 onder contract. "Ajax maakt geen uitzonderingen. Ook spelers met hun eerste contract of gehuurde spelers krijgen de brief", lichtte een woordvoerder desgevraagd toe.
Nouri
Met de familie en advocaat van Nouri (22) is Ajax nog in gesprek om tot een passende compensatie te komen, nadat hij op 8 juli 2017 tijdens een oefenduel in Oostenrijk was getroffen door een hartstilstand. Hij liep daarbij zwaar hersenletsel op.
De Amsterdamse club gaf een jaar later toe dat Nouri op het veld geen adequate medische hulp heeft gehad en nam de aansprakelijkheid voor het tragische ongeval op zich. Sindsdien praten de betrokken partijen over de (financiële) afhandeling van de schade. Een akkoord laat nog altijd op zich wachten. Volgens Ajax is geen derde, onafhankelijke, partij ingeschakeld om zich over de kwestie te buigen.
Nouri wordt volgens De Telegraaf in een speciale woning, vlak bij zijn ouderlijke huis, verzorgd door zijn familie. Volgens zijn broer is hij zich bewust van zijn omgeving, maar is hij wel aan bed gebonden.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
48 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
57 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
3 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
9 uur geleden