Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax zegeviert in matige aflevering van Klassieker

Ajax zegeviert in matige aflevering van Klassieker

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft in een matige aflevering van de Klassieker van Feyenoord gewonnen. Het elftal van trainer Erik ten Hag werd aardig op weg geholpen door weer een eigen doelpunt van Marcos Senesi. Dusan Tadic verzilverde in de slotfase een strafschop in een lege Kuip (0-2).

Voor de tweede keer dit kalenderjaar trof Senesi in eigen doel tijdens een thuiswedstrijd tegen Ajax. De Argentijnse verdediger verslikte zich in de 44e minuut in een voorzet van Dusan Tadic, die door een verder redelijk onzichtbare Steven Berghuis was weggestuurd. Met Sébastien Haller in zijn buurt passeerde hij de kansloze doelman Justin Bijlow (0-1). Senesi was op 9 mei niet de enige Feyenoorder die in het verloren duel met Ajax in eigen doel schoot. Ook Ridgeciano Haps scoorde toen onbedoeld voor Ajax.

Senesi was in de 44e minuut de eerste speler die tot een schot op doel kwam. Kansen waren schaars voor rust. Feyenoord en Ajax probeerden elkaar snel vast te zetten, met veel balverlies en af en toe een pittige overtreding als gevolg. Scheidsrechter Dennis Higler trok in de eerste helft maar liefst vijf van de in totaal zeven gele kaarten. Jens Toornstra schoot in kansrijke positie over het doel van Ajax, net als de jarige Berghuis namens Ajax tegen zijn oude club. Antony krulde de bal nog een keer rakelings naast het doel van keeper Bijlow.

Feyenoord en Ajax incasseerden beiden een teleurstelling in aanloop naar de Klassieker. Gernot Trauner haakte geblesseerd af bij de thuisclub en Noussair Mazraoui kon niet voor Ajax uitkomen. Lisandro Martínez moest zich ook al snel laten vervangen bij de bezoekers. De wedstrijd werd leuker om naar te kijken toen Feyenoord na rust voor de aanval koos. Reiss Nelson, ingevallen voor Luis Sinisterra, stond nog geen minuut in het veld toen hij rakelings over schoot.

Feyenoord viel aan, zonder dat het grote kansen kreeg. En Ajax, waar Berghuis na een uur moest plaatsmaken voor Davy Klaassen, wachtte op een geslaagde counter die er maar niet kwam. Totdat de voor Jurriën Timber ingevallen Devyne Rensch in de tachtigste minuut doorbrak en in het strafschopgebied werd gevloerd door Nelson. Dusan Tadic benutte de strafschop en schreeuwde het uit van blijdschap en opluchting.

Meer uit Voetbal

Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

1 uur geleden
Bayern-coach Kompany geschorst in eerste duel met PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.

1 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

7 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

11 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

11 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

14 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

14 uur geleden