Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax zegeviert in matige aflevering van Klassieker

Ajax zegeviert in matige aflevering van Klassieker

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft in een matige aflevering van de Klassieker van Feyenoord gewonnen. Het elftal van trainer Erik ten Hag werd aardig op weg geholpen door weer een eigen doelpunt van Marcos Senesi. Dusan Tadic verzilverde in de slotfase een strafschop in een lege Kuip (0-2).

Voor de tweede keer dit kalenderjaar trof Senesi in eigen doel tijdens een thuiswedstrijd tegen Ajax. De Argentijnse verdediger verslikte zich in de 44e minuut in een voorzet van Dusan Tadic, die door een verder redelijk onzichtbare Steven Berghuis was weggestuurd. Met Sébastien Haller in zijn buurt passeerde hij de kansloze doelman Justin Bijlow (0-1). Senesi was op 9 mei niet de enige Feyenoorder die in het verloren duel met Ajax in eigen doel schoot. Ook Ridgeciano Haps scoorde toen onbedoeld voor Ajax.

Senesi was in de 44e minuut de eerste speler die tot een schot op doel kwam. Kansen waren schaars voor rust. Feyenoord en Ajax probeerden elkaar snel vast te zetten, met veel balverlies en af en toe een pittige overtreding als gevolg. Scheidsrechter Dennis Higler trok in de eerste helft maar liefst vijf van de in totaal zeven gele kaarten. Jens Toornstra schoot in kansrijke positie over het doel van Ajax, net als de jarige Berghuis namens Ajax tegen zijn oude club. Antony krulde de bal nog een keer rakelings naast het doel van keeper Bijlow.

Feyenoord en Ajax incasseerden beiden een teleurstelling in aanloop naar de Klassieker. Gernot Trauner haakte geblesseerd af bij de thuisclub en Noussair Mazraoui kon niet voor Ajax uitkomen. Lisandro Martínez moest zich ook al snel laten vervangen bij de bezoekers. De wedstrijd werd leuker om naar te kijken toen Feyenoord na rust voor de aanval koos. Reiss Nelson, ingevallen voor Luis Sinisterra, stond nog geen minuut in het veld toen hij rakelings over schoot.

Feyenoord viel aan, zonder dat het grote kansen kreeg. En Ajax, waar Berghuis na een uur moest plaatsmaken voor Davy Klaassen, wachtte op een geslaagde counter die er maar niet kwam. Totdat de voor Jurriën Timber ingevallen Devyne Rensch in de tachtigste minuut doorbrak en in het strafschopgebied werd gevloerd door Nelson. Dusan Tadic benutte de strafschop en schreeuwde het uit van blijdschap en opluchting.

Meer uit Voetbal

Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

59 minuten geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

4 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

4 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

5 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

6 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

7 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

13 uur geleden