Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax zegeviert in matige aflevering van Klassieker

Ajax zegeviert in matige aflevering van Klassieker

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft in een matige aflevering van de Klassieker van Feyenoord gewonnen. Het elftal van trainer Erik ten Hag werd aardig op weg geholpen door weer een eigen doelpunt van Marcos Senesi. Dusan Tadic verzilverde in de slotfase een strafschop in een lege Kuip (0-2).

Voor de tweede keer dit kalenderjaar trof Senesi in eigen doel tijdens een thuiswedstrijd tegen Ajax. De Argentijnse verdediger verslikte zich in de 44e minuut in een voorzet van Dusan Tadic, die door een verder redelijk onzichtbare Steven Berghuis was weggestuurd. Met Sébastien Haller in zijn buurt passeerde hij de kansloze doelman Justin Bijlow (0-1). Senesi was op 9 mei niet de enige Feyenoorder die in het verloren duel met Ajax in eigen doel schoot. Ook Ridgeciano Haps scoorde toen onbedoeld voor Ajax.

Senesi was in de 44e minuut de eerste speler die tot een schot op doel kwam. Kansen waren schaars voor rust. Feyenoord en Ajax probeerden elkaar snel vast te zetten, met veel balverlies en af en toe een pittige overtreding als gevolg. Scheidsrechter Dennis Higler trok in de eerste helft maar liefst vijf van de in totaal zeven gele kaarten. Jens Toornstra schoot in kansrijke positie over het doel van Ajax, net als de jarige Berghuis namens Ajax tegen zijn oude club. Antony krulde de bal nog een keer rakelings naast het doel van keeper Bijlow.

Feyenoord en Ajax incasseerden beiden een teleurstelling in aanloop naar de Klassieker. Gernot Trauner haakte geblesseerd af bij de thuisclub en Noussair Mazraoui kon niet voor Ajax uitkomen. Lisandro Martínez moest zich ook al snel laten vervangen bij de bezoekers. De wedstrijd werd leuker om naar te kijken toen Feyenoord na rust voor de aanval koos. Reiss Nelson, ingevallen voor Luis Sinisterra, stond nog geen minuut in het veld toen hij rakelings over schoot.

Feyenoord viel aan, zonder dat het grote kansen kreeg. En Ajax, waar Berghuis na een uur moest plaatsmaken voor Davy Klaassen, wachtte op een geslaagde counter die er maar niet kwam. Totdat de voor Jurriën Timber ingevallen Devyne Rensch in de tachtigste minuut doorbrak en in het strafschopgebied werd gevloerd door Nelson. Dusan Tadic benutte de strafschop en schreeuwde het uit van blijdschap en opluchting.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

11 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

14 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

14 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

16 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

16 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

16 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

18 uur geleden