Ajax wint van Feyenoord door fouten doelman Wellenreuther
ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich met een uitzege op Feyenoord (0-2) beloond voor een goed optreden in De Kuip. De bezoekers uit de hoofdstad kregen hulp uit onverwachte hoek. Doelman Timon Wellenreuther van de thuisploeg ging in de fout bij beide treffers.
Ajax, dat vorig seizoen met 6-0 verloor in Rotterdam, is naar de tweede plaats van de ranglijst geklommen, met een achterstand van 8 punten op PSV. De kampioen uit Eindhoven, die komende zaterdag te gast is in Amsterdam, heeft een duel meer gespeeld. Feyenoord heeft nu 3 punten minder dan Ajax en heeft ook een wedstrijd meer afgewerkt.
Niet Feyenoord, de ploeg in vorm, maar Ajax domineerde. Trainer Francesco Farioli gaf Wout Weghorst de voorkeur boven Brian Brobbey en verraste met een basisplaats voor Chuba Akpom, de centrumspits die rechtsbuiten Bertrand Traoré verving. Akpom is geen creatieve speler, maar gaat wel vaak voorop in de strijd. Met hem in de gelederen slaagde Ajax erin de opbouw van Feyenoord vaak al in een vroeg stadium te verstoren.
Ajax was sterker dan de thuisploeg, maar had de hulp van Wellenreuther nodig om twee keer te scoren voor rust. De keeper van Feyenoord, die Justin Bijlow op de bank houdt dit seizoen, verkeek zich in de zesde minuut op een lange trap van zijn collega van Ajax. Hij schatte de trap van Remko Pasveer zo slecht in dat Kenneth Taylor de bal in het verlaten doel kon schieten. Wellenreuther maakte in de 25e minuut ook een fout bij de tweede treffer van de bezoekers. Hij kreeg de bal niet onder controle na een hoekschop en zag Jorrel Hato scoren: 0-2.
Ajax gaf voor rust geen noemenswaardige mogelijkheden weg en had zelfs vaker kunnen scoren. Akpom lobde de bal over Wellenreuther heen, maar de goed meegelopen Hwang In-beom kon de bal nog net voor de doellijn wegwerken. De keeper van Feyenoord redde wel knap op een schot van Mika Godts. Feyenoord kwam in de eerste helft niet verder dan een mislukt schot van Antoni Milambo en een gevaarlijke vrije trap van Hwang.
Bij Feyenoord keerden verdediger Gernot Trauner en Ayase Ueda terug in de basisformatie. De Japanse spits raakte vlak voor rust geblesseerd en maakte plaats voor Julián Carranza. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor Ajax. Weghorst kopte in de handen van Wellenreuther en Godts schoot rakelings naast. Feyenoord kreeg in blessuretijd de grootste kans van de wedstrijd. Maar David Hancko miste en Carranza kon de rebound niet verzilveren.
Meer uit Voetbal
CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
4 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
41 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
2 uur geledenGARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.
3 uur geledenGARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."
3 uur geleden