Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wint van FC Utrecht en blijft eindelijk zonder tegentreffer

Ajax wint van FC Utrecht en blijft eindelijk zonder tegentreffer

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een einde gemaakt aan een knappe serie van vijftien duels zonder nederlaag van FC Utrecht. De club uit de hoofdstad zegevierde met 2-0 in de Johan Cruijff ArenA. Brian Brobbey was belangrijk met de openingstreffer en een assist op de 2-0 van Kenneth Taylor.

Ajax, spelend met vijf verdedigers, bleef voor het eerst sinds 25 november zonder tegentreffer en gunde FC Utrecht nauwelijks een kans. De nummer 5 van de Eredivisie gaat zich nu voorbereiden op het thuisduel van donderdag met Aston Villa, de verrassende nummer 4 van de Premier League. De clubs staan tegenover elkaar in de achtste finales van de Conference League.

Trainer John van 't Schip kon nog steeds geen beroep doen op zijn geblesseerde buitenspelers Steven Bergwijn en Steven Berghuis. Hij koos daarom opnieuw voor een systeem met drie centrale verdedigers en twee aanvallend ingestelde backs. De Turkse centrale verdediger Ahmetcan Kaplan verscheen voor het eerst aan de aftrap, als vervanger voor de geblesseerde Josip Sutalo. Jordan Henderson, hersteld van een liesblessure, keerde terug in de basisformatie. Sivert Mannsverk kreeg op het middenveld de voorkeur boven Branco van den Boomen en Benjamin Tahirovic.

Brobbey

Ajax startte voorzichtig, na een serie van vier competitieduels met slechts 2 punten. De thuisploeg was heel veel in balbezit, maar miste creatieve spelers om Brobbey veelvuldig in stelling te brengen. Die ene keer dat het wel echt lukte, was het ook meteen raak.

Brobbey scoorde in de 39e minuut met zijn linkervoet, op aangeven van Borna Sosa en na een fraaie lange trap van de sterk spelende Kaplan (1-0). De enige Ajacied in de voorselectie van het Nederlands elftal schoot de bal tussen de benen van doelman Mattijs Branderhorst, die de pas net van een blessure herstelde Vasilis Barkas nog op de bank houdt.

FC Utrecht stelde een beetje teleur. De club kwam in de eerste helft tot één serieuze doelpoging. Sam Lammers kreeg veel ruimte van Devyne Rensch maar schoot over. Brobbey verzuimde na een uur de score te verdubbelen. Maar de spits revancheerde zich ruim een kwartier later voor zijn misser en leverde de assist op de 2-0 van Taylor. Ajax eindigde de wedstrijd met tien man. Rensch kreeg een rode kaart voor een overtreding op Lammers. Ook met een man meer werd FC Utrecht niet echt gevaarlijk meer.

Meer uit Voetbal

Trainer (44) overlijdt tijdens voetbalwedstrijd in Servië

LUCANI (ANP/DPA) - De hoogste Servische voetbalcompetitie Superliga is maandagavond opgeschrikt door een sterfgeval tijdens een wedstrijd. FK Radnicki- trainer Mladen Zizovic (44) zakte tijdens de wedstrijd in elkaar en overleed kort daarna, meldden Servische media. De wedstrijd tussen FK Mladost Lucani en FK Radnicki vond plaats in het Servische Lucani, zo'n 160 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Belgrado.

1 uur geleden
PSV-trainer Bosz verwacht 'hele mooie pot' bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.

16 uur geleden
Van Dijk voor vijfde keer in wereldelftal spelersvakbond FIFPro

ZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk maakt voor de vijfde keer deel uit van het wereldelftal van het jaar van spelersvakbond FIFPro. De Liverpool-verdediger is de enige Nederlander in het elftal dat wordt samengesteld door de internationale spelersvakbond.

20 uur geleden
PEC Zwolle hekelt gedrag supporters na vernielingen in Nijverdal

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich gedistantieerd van het gedrag van supporters die zondagochtend voorafgaand aan het uitduel met Heracles Almelo voor vernielingen zouden hebben gezorgd. "PEC Zwolle heeft met grote afschuw kennisgenomen van de ongeregeldheden zondagochtend in Nijverdal, waarbij fors geweld is gebruikt en vernielingen zijn aangebracht bij een café", meldt de Overijsselse club op de website.

1 dag geleden
Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen en investeert flink

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen. De Rotterdamse club investeert daarvoor jaarlijks 3 tot 5 miljoen euro extra in het stadion. Dat meldt Feyenoord maandag.

1 dag geleden
AC Milan wint topper in Serie A tegen AS Roma

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft zondag de topper in de Italiaanse Serie A tegen AS Roma met 1-0 gewonnen. Daarmee sloot de ploeg van coach Massimiliano Allegri weer aan bij stadgenoot Inter en AS Roma als naaste belagers van Napoli. Het trio heeft 1 punt achterstand op de koploper uit Napels, die zaterdag op 0-0 was blijven steken tegen Como.

1 dag geleden
Simonis mag voorlopig blijven als trainer van Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Paul Simonis blijft vooralsnog trainer van VfL Wolfsburg. Dat liet technisch directeur Sebastian Schindzielorz van de Duitse voetbalclub zondag na de thuisnederlaag tegen Hoffenheim (2-3) weten.

1 dag geleden