Ajax wint uitwedstrijd tegen FC Groningen in lege Euroborg
GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft de zondag gestaakte uitwedstrijd tegen FC Groningen gewonnen (2-3). De club uit Amsterdam staat twee speelronden voor het einde van de competitie derde, met een voorsprong van 2 punten op AZ. Het als tweede geklasseerde PSV heeft 5 punten meer dan Ajax en kan zich zondag tijdens het thuisduel met sc Heerenveen voor de voorronden van de Champions League plaatsen.
De nummer 3 van de eindstand mag aan de Europa League deelnemen, de nummer 4 begint het Europese seizoen in de Conference League.
Het duel tussen het al gedegradeerde FC Groningen en Ajax werd zondag al na 9 minuten bij een gelijke stand (0-0) gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot twee keer toe een rookbom op het veld hadden gegooid. Beide ploegen begonnen om 15.00 uur in een leeg stadion aan het restant van het duel.
Dusan Tadic benutte in de 18e minuut een strafschop voor Ajax. De voor de geblesseerde Ricardo Pepi ingevallen Florian Krüger maakte in de 38e minuut gelijk. Ajax liep in de tweede helft uit naar 1-3. Brian Brobbey en Jurriën Timber maakten de doelpunten. Laros Duarte bepaalde in de 87e minuut de eindstand namens FC Groningen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
1 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
20 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
22 uur geleden