Ajax wint uitwedstrijd tegen FC Groningen in lege Euroborg
GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft de zondag gestaakte uitwedstrijd tegen FC Groningen gewonnen (2-3). De club uit Amsterdam staat twee speelronden voor het einde van de competitie derde, met een voorsprong van 2 punten op AZ. Het als tweede geklasseerde PSV heeft 5 punten meer dan Ajax en kan zich zondag tijdens het thuisduel met sc Heerenveen voor de voorronden van de Champions League plaatsen.
De nummer 3 van de eindstand mag aan de Europa League deelnemen, de nummer 4 begint het Europese seizoen in de Conference League.
Het duel tussen het al gedegradeerde FC Groningen en Ajax werd zondag al na 9 minuten bij een gelijke stand (0-0) gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot twee keer toe een rookbom op het veld hadden gegooid. Beide ploegen begonnen om 15.00 uur in een leeg stadion aan het restant van het duel.
Dusan Tadic benutte in de 18e minuut een strafschop voor Ajax. De voor de geblesseerde Ricardo Pepi ingevallen Florian Krüger maakte in de 38e minuut gelijk. Ajax liep in de tweede helft uit naar 1-3. Brian Brobbey en Jurriën Timber maakten de doelpunten. Laros Duarte bepaalde in de 87e minuut de eindstand namens FC Groningen.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
12 uur geleden