Ajax wint uitwedstrijd tegen FC Groningen in lege Euroborg
GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft de zondag gestaakte uitwedstrijd tegen FC Groningen gewonnen (2-3). De club uit Amsterdam staat twee speelronden voor het einde van de competitie derde, met een voorsprong van 2 punten op AZ. Het als tweede geklasseerde PSV heeft 5 punten meer dan Ajax en kan zich zondag tijdens het thuisduel met sc Heerenveen voor de voorronden van de Champions League plaatsen.
De nummer 3 van de eindstand mag aan de Europa League deelnemen, de nummer 4 begint het Europese seizoen in de Conference League.
Het duel tussen het al gedegradeerde FC Groningen en Ajax werd zondag al na 9 minuten bij een gelijke stand (0-0) gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot twee keer toe een rookbom op het veld hadden gegooid. Beide ploegen begonnen om 15.00 uur in een leeg stadion aan het restant van het duel.
Dusan Tadic benutte in de 18e minuut een strafschop voor Ajax. De voor de geblesseerde Ricardo Pepi ingevallen Florian Krüger maakte in de 38e minuut gelijk. Ajax liep in de tweede helft uit naar 1-3. Brian Brobbey en Jurriën Timber maakten de doelpunten. Laros Duarte bepaalde in de 87e minuut de eindstand namens FC Groningen.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
2 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
10 uur geleden