Ajax wint op beurs ondanks ophef over technisch directeur
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van voetbalclub Ajax is op de beurs in Amsterdam gestegen, ondanks de ophef over mogelijke belangenverstrengeling door technisch directeur Sven Mislintat. Het aandeel van Ajax sloot de handelsdag zo'n 7,7 procent hoger af.
Ajax kocht op de laatste dag van de transferperiode een speler via een zaakwaarnemerskantoor dat aandelen bezit van een privébedrijf van Mislintat. Ajax liet daarop weten dat het zelf onderzoek gaat doen naar de transfer. Voorzitter Rob Jansen van Pro Agent, de vereniging van spelersmakelaars, zei hierover dat de handelwijze van Mislintat ten strengste verboden is.
Shell eindigde in de min. Het olie- en gasconcern profiteerde dinsdag nog van de sterk gestegen olieprijzen, maar die vielen woensdag weer terug. Ook meldde persbureau Bloomberg dat Shell noodgedwongen een deel van de activiteiten van zijn Rotterdamse raffinaderij moest stopzetten vanwege een gaslek. Mogelijk heeft dit gevolgen voor de productie van diesel en vliegtuigbrandstof. Shell wilde desgevraagd geen commentaar geven. Het aandeel van Shell was kort na het sluiten van de AEX 1,03 procent minder waard.
Brentolie over 95 dollar heen
Dinsdag kostte een vat Brent voor het eerst sinds november vorig jaar meer dan 95 dollar. Woensdag steeg een vat Amerikaanse olie 0,25 procent in prijs tot 91,43 dollar. Brentolie werd juist 0,2 procent minder waard en kostte 94,14 dollar per vat.
Beleggers kijken vooral uit naar het besluit van de Federal Reserve over een mogelijke renteverhoging. Dat wordt na de slotbel op de Europese markten bekendgemaakt. De Amerikaanse centrale bank zal waarschijnlijk een nieuwe pauze houden met zijn renteverhogingen.
Just Eat Takeway in de plus
De AEX sloot 0,46 procent hoger af op 738,32 punten. De MidKap steeg ook, met zo'n 1,5 procent naar 855,41 punten. De beurs in Frankfurt won 0,8 procent en Parijs steeg met 0,7 procent. Londen klom 0,9 procent, na een onverwachte daling van de Britse inflatie in augustus. De euro was 1,0716 dollar waard, tegen 1,0682 dollar een dag eerder.
In de MidKap steeg Just Eat Takeaway 7,1 procent. Een Amerikaanse rechter oordeelde dat de maaltijdbezorgers als GrubHub, onderdeel van Just Eat Takeaway, de stad New York kunnen aanklagen over de wet over het aftoppen van de commissies die maaltijdbezorgbedrijven mogen opleggen aan restaurants.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
4 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
6 uur geleden