Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wint op beurs ondanks ophef over technisch directeur

Ajax wint op beurs ondanks ophef over technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van voetbalclub Ajax is op de beurs in Amsterdam gestegen, ondanks de ophef over mogelijke belangenverstrengeling door technisch directeur Sven Mislintat. Het aandeel van Ajax sloot de handelsdag zo'n 7,7 procent hoger af.

Ajax kocht op de laatste dag van de transferperiode een speler via een zaakwaarnemerskantoor dat aandelen bezit van een privébedrijf van Mislintat. Ajax liet daarop weten dat het zelf onderzoek gaat doen naar de transfer. Voorzitter Rob Jansen van Pro Agent, de vereniging van spelersmakelaars, zei hierover dat de handelwijze van Mislintat ten strengste verboden is.

Shell eindigde in de min. Het olie- en gasconcern profiteerde dinsdag nog van de sterk gestegen olieprijzen, maar die vielen woensdag weer terug. Ook meldde persbureau Bloomberg dat Shell noodgedwongen een deel van de activiteiten van zijn Rotterdamse raffinaderij moest stopzetten vanwege een gaslek. Mogelijk heeft dit gevolgen voor de productie van diesel en vliegtuigbrandstof. Shell wilde desgevraagd geen commentaar geven. Het aandeel van Shell was kort na het sluiten van de AEX 1,03 procent minder waard.

Brentolie over 95 dollar heen

Dinsdag kostte een vat Brent voor het eerst sinds november vorig jaar meer dan 95 dollar. Woensdag steeg een vat Amerikaanse olie 0,25 procent in prijs tot 91,43 dollar. Brentolie werd juist 0,2 procent minder waard en kostte 94,14 dollar per vat.

Beleggers kijken vooral uit naar het besluit van de Federal Reserve over een mogelijke renteverhoging. Dat wordt na de slotbel op de Europese markten bekendgemaakt. De Amerikaanse centrale bank zal waarschijnlijk een nieuwe pauze houden met zijn renteverhogingen.

Just Eat Takeway in de plus

De AEX sloot 0,46 procent hoger af op 738,32 punten. De MidKap steeg ook, met zo'n 1,5 procent naar 855,41 punten. De beurs in Frankfurt won 0,8 procent en Parijs steeg met 0,7 procent. Londen klom 0,9 procent, na een onverwachte daling van de Britse inflatie in augustus. De euro was 1,0716 dollar waard, tegen 1,0682 dollar een dag eerder.

In de MidKap steeg Just Eat Takeaway 7,1 procent. Een Amerikaanse rechter oordeelde dat de maaltijdbezorgers als GrubHub, onderdeel van Just Eat Takeaway, de stad New York kunnen aanklagen over de wet over het aftoppen van de commissies die maaltijdbezorgbedrijven mogen opleggen aan restaurants.

Meer uit Financieel

Kleine uitslagen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.

29 minuten geleden
Topvrouw chatdienst Slack gaat naar OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.

31 minuten geleden
Zilverprijs stijgt naar recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.

1 uur geleden
Vakbond vindt banenverlies APG 'zo net voor kerst bijzonder zuur'

HEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.

2 uur geleden
Miljarden extra nodig voor aanleg landelijk waterstofnetwerk

DEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.

4 uur geleden
Pensioenuitvoerder APG schrapt komende jaren ruim duizend banen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.

4 uur geleden
Microsoft investeert recordbedrag in AI in India

REDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.

5 uur geleden