Ajax wint op beurs ondanks ophef over technisch directeur
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van voetbalclub Ajax is op de beurs in Amsterdam gestegen, ondanks de ophef over mogelijke belangenverstrengeling door technisch directeur Sven Mislintat. Het aandeel van Ajax sloot de handelsdag zo'n 7,7 procent hoger af.
Ajax kocht op de laatste dag van de transferperiode een speler via een zaakwaarnemerskantoor dat aandelen bezit van een privébedrijf van Mislintat. Ajax liet daarop weten dat het zelf onderzoek gaat doen naar de transfer. Voorzitter Rob Jansen van Pro Agent, de vereniging van spelersmakelaars, zei hierover dat de handelwijze van Mislintat ten strengste verboden is.
Shell eindigde in de min. Het olie- en gasconcern profiteerde dinsdag nog van de sterk gestegen olieprijzen, maar die vielen woensdag weer terug. Ook meldde persbureau Bloomberg dat Shell noodgedwongen een deel van de activiteiten van zijn Rotterdamse raffinaderij moest stopzetten vanwege een gaslek. Mogelijk heeft dit gevolgen voor de productie van diesel en vliegtuigbrandstof. Shell wilde desgevraagd geen commentaar geven. Het aandeel van Shell was kort na het sluiten van de AEX 1,03 procent minder waard.
Brentolie over 95 dollar heen
Dinsdag kostte een vat Brent voor het eerst sinds november vorig jaar meer dan 95 dollar. Woensdag steeg een vat Amerikaanse olie 0,25 procent in prijs tot 91,43 dollar. Brentolie werd juist 0,2 procent minder waard en kostte 94,14 dollar per vat.
Beleggers kijken vooral uit naar het besluit van de Federal Reserve over een mogelijke renteverhoging. Dat wordt na de slotbel op de Europese markten bekendgemaakt. De Amerikaanse centrale bank zal waarschijnlijk een nieuwe pauze houden met zijn renteverhogingen.
Just Eat Takeway in de plus
De AEX sloot 0,46 procent hoger af op 738,32 punten. De MidKap steeg ook, met zo'n 1,5 procent naar 855,41 punten. De beurs in Frankfurt won 0,8 procent en Parijs steeg met 0,7 procent. Londen klom 0,9 procent, na een onverwachte daling van de Britse inflatie in augustus. De euro was 1,0716 dollar waard, tegen 1,0682 dollar een dag eerder.
In de MidKap steeg Just Eat Takeaway 7,1 procent. Een Amerikaanse rechter oordeelde dat de maaltijdbezorgers als GrubHub, onderdeel van Just Eat Takeaway, de stad New York kunnen aanklagen over de wet over het aftoppen van de commissies die maaltijdbezorgbedrijven mogen opleggen aan restaurants.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever-topman Fernando Fernandez kan nog niet zeggen wat er met het rookworsten- en soepenmerk Unox gebeurt, nu concurrentiewaakhond ACM de verkoop aan het bedrijf Zwanenberg heeft afgekeurd. "We zijn teleurgesteld over het besluit. We hadden gehoopt op een uitkomst waarbij we niet alleen het merk en de productie in Nederland konden behouden, maar ook de mogelijkheid zouden krijgen om de productie in Oss verder te versterken en uit te breiden", zei de bestuursvoorzitter woensdag tijdens een toelichting op de resultaten.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.
3 uur geleden