Ajax wint op beurs ondanks ophef over technisch directeur
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel van voetbalclub Ajax is op de beurs in Amsterdam gestegen, ondanks de ophef over mogelijke belangenverstrengeling door technisch directeur Sven Mislintat. Het aandeel van Ajax sloot de handelsdag zo'n 7,7 procent hoger af.
Ajax kocht op de laatste dag van de transferperiode een speler via een zaakwaarnemerskantoor dat aandelen bezit van een privébedrijf van Mislintat. Ajax liet daarop weten dat het zelf onderzoek gaat doen naar de transfer. Voorzitter Rob Jansen van Pro Agent, de vereniging van spelersmakelaars, zei hierover dat de handelwijze van Mislintat ten strengste verboden is.
Shell eindigde in de min. Het olie- en gasconcern profiteerde dinsdag nog van de sterk gestegen olieprijzen, maar die vielen woensdag weer terug. Ook meldde persbureau Bloomberg dat Shell noodgedwongen een deel van de activiteiten van zijn Rotterdamse raffinaderij moest stopzetten vanwege een gaslek. Mogelijk heeft dit gevolgen voor de productie van diesel en vliegtuigbrandstof. Shell wilde desgevraagd geen commentaar geven. Het aandeel van Shell was kort na het sluiten van de AEX 1,03 procent minder waard.
Brentolie over 95 dollar heen
Dinsdag kostte een vat Brent voor het eerst sinds november vorig jaar meer dan 95 dollar. Woensdag steeg een vat Amerikaanse olie 0,25 procent in prijs tot 91,43 dollar. Brentolie werd juist 0,2 procent minder waard en kostte 94,14 dollar per vat.
Beleggers kijken vooral uit naar het besluit van de Federal Reserve over een mogelijke renteverhoging. Dat wordt na de slotbel op de Europese markten bekendgemaakt. De Amerikaanse centrale bank zal waarschijnlijk een nieuwe pauze houden met zijn renteverhogingen.
Just Eat Takeway in de plus
De AEX sloot 0,46 procent hoger af op 738,32 punten. De MidKap steeg ook, met zo'n 1,5 procent naar 855,41 punten. De beurs in Frankfurt won 0,8 procent en Parijs steeg met 0,7 procent. Londen klom 0,9 procent, na een onverwachte daling van de Britse inflatie in augustus. De euro was 1,0716 dollar waard, tegen 1,0682 dollar een dag eerder.
In de MidKap steeg Just Eat Takeaway 7,1 procent. Een Amerikaanse rechter oordeelde dat de maaltijdbezorgers als GrubHub, onderdeel van Just Eat Takeaway, de stad New York kunnen aanklagen over de wet over het aftoppen van de commissies die maaltijdbezorgbedrijven mogen opleggen aan restaurants.
Meer uit Financieel
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.
13 uur geledenAUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
1 dag geleden