Ajax wint met veel andere spelers saai duel met Willem II
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Willem II niet benut om extra vertrouwen te winnen voor de komende duels met Feyenoord en PSV. Met veel andere spelers behaalde de Amsterdamse ploeg in een laag tempo een overwinning op de Brabantse club (1-0). Het publiek in de Johan Cruijff ArenA liet een paar keer hun onvrede blijken over het saaie spel van hun ploeg door te fluiten.
Trainer Francesco Farioli weet dat Ajax vorig seizoen veel punten heeft verspeeld na Europese duels. Na een zware reis naar Azerbeidzjan, waar de Amsterdammers donderdag Qarabag met 3-0 versloegen, koos de Italiaanse coach voor tien andere basisspelers. Alleen Daniele Rugani verscheen weer aan de aftrap. Keeper Remko Pasveer, Devyne Rensch, Josip Sutalo, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kenneth Taylor, Kian Fitz-Jim en Mika Godts kregen rust, waarschijnlijk ook met het oog op de komende duels met Feyenoord en PSV.
Brian Brobbey mocht wel aan de aftrap verschijnen. De spits, op zoek naar zijn eerste treffer van dit seizoen in de Eredivisie, werd in de openingsfase gevloerd door doelman Thomas Didillon-Hödl. Davy Klaassen eiste de strafschop op en schoot Ajax in de zesde minuut voor de 27e keer in de Eredivisie naar 1-0. Ajax speelde niet alleen met veel andere spelers. Farioli liet zijn ploeg ook met drie centrale verdedigers spelen. Owen Wijndal en Anton Gaaei waren de aanvallend ingestelde vleugelverdedigers van de thuisploeg.
Brobbey
Ajax slaagde er niet in het publiek te vermaken, met middenvelders als Branco van den Boomen en Benjamin Tahirovic die het spel zelden versnelden. Bertrand Traoré had nog af en toe een creatieve ingeving. Maar hij leidde vlak voor rust met balverlies ook bijna de gelijkmaker van Cisse Sandra in.
Brobbey mocht eindelijk een hele wedstrijd spelen. Hij verdiende een strafschop en miste een redelijke kans. Maar de spits kon net als zijn ploeggenoten niet overtuigen. Farioli liet Sutalo, Taylor, Godts, Henderson en Hato nog invallen. Ook zij konden niet voor opwinding zorgen bij de nummer 3 van de Eredivisie. Willem II leek genoegen te nemen met een nipte nederlaag en nam in de slotfase ook maar weinig risico.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
18 uur geleden