Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wint met veel andere spelers saai duel met Willem II

Ajax wint met veel andere spelers saai duel met Willem II

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Willem II niet benut om extra vertrouwen te winnen voor de komende duels met Feyenoord en PSV. Met veel andere spelers behaalde de Amsterdamse ploeg in een laag tempo een overwinning op de Brabantse club (1-0). Het publiek in de Johan Cruijff ArenA liet een paar keer hun onvrede blijken over het saaie spel van hun ploeg door te fluiten.

Trainer Francesco Farioli weet dat Ajax vorig seizoen veel punten heeft verspeeld na Europese duels. Na een zware reis naar Azerbeidzjan, waar de Amsterdammers donderdag Qarabag met 3-0 versloegen, koos de Italiaanse coach voor tien andere basisspelers. Alleen Daniele Rugani verscheen weer aan de aftrap. Keeper Remko Pasveer, Devyne Rensch, Josip Sutalo, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kenneth Taylor, Kian Fitz-Jim en Mika Godts kregen rust, waarschijnlijk ook met het oog op de komende duels met Feyenoord en PSV.

Brian Brobbey mocht wel aan de aftrap verschijnen. De spits, op zoek naar zijn eerste treffer van dit seizoen in de Eredivisie, werd in de openingsfase gevloerd door doelman Thomas Didillon-Hödl. Davy Klaassen eiste de strafschop op en schoot Ajax in de zesde minuut voor de 27e keer in de Eredivisie naar 1-0. Ajax speelde niet alleen met veel andere spelers. Farioli liet zijn ploeg ook met drie centrale verdedigers spelen. Owen Wijndal en Anton Gaaei waren de aanvallend ingestelde vleugelverdedigers van de thuisploeg.

Brobbey

Ajax slaagde er niet in het publiek te vermaken, met middenvelders als Branco van den Boomen en Benjamin Tahirovic die het spel zelden versnelden. Bertrand Traoré had nog af en toe een creatieve ingeving. Maar hij leidde vlak voor rust met balverlies ook bijna de gelijkmaker van Cisse Sandra in.

Brobbey mocht eindelijk een hele wedstrijd spelen. Hij verdiende een strafschop en miste een redelijke kans. Maar de spits kon net als zijn ploeggenoten niet overtuigen. Farioli liet Sutalo, Taylor, Godts, Henderson en Hato nog invallen. Ook zij konden niet voor opwinding zorgen bij de nummer 3 van de Eredivisie. Willem II leek genoegen te nemen met een nipte nederlaag en nam in de slotfase ook maar weinig risico.

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

1 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

2 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

2 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

3 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

4 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

6 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

7 uur geleden