Ajax wint met veel andere spelers saai duel met Willem II
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Willem II niet benut om extra vertrouwen te winnen voor de komende duels met Feyenoord en PSV. Met veel andere spelers behaalde de Amsterdamse ploeg in een laag tempo een overwinning op de Brabantse club (1-0). Het publiek in de Johan Cruijff ArenA liet een paar keer hun onvrede blijken over het saaie spel van hun ploeg door te fluiten.
Trainer Francesco Farioli weet dat Ajax vorig seizoen veel punten heeft verspeeld na Europese duels. Na een zware reis naar Azerbeidzjan, waar de Amsterdammers donderdag Qarabag met 3-0 versloegen, koos de Italiaanse coach voor tien andere basisspelers. Alleen Daniele Rugani verscheen weer aan de aftrap. Keeper Remko Pasveer, Devyne Rensch, Josip Sutalo, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kenneth Taylor, Kian Fitz-Jim en Mika Godts kregen rust, waarschijnlijk ook met het oog op de komende duels met Feyenoord en PSV.
Brian Brobbey mocht wel aan de aftrap verschijnen. De spits, op zoek naar zijn eerste treffer van dit seizoen in de Eredivisie, werd in de openingsfase gevloerd door doelman Thomas Didillon-Hödl. Davy Klaassen eiste de strafschop op en schoot Ajax in de zesde minuut voor de 27e keer in de Eredivisie naar 1-0. Ajax speelde niet alleen met veel andere spelers. Farioli liet zijn ploeg ook met drie centrale verdedigers spelen. Owen Wijndal en Anton Gaaei waren de aanvallend ingestelde vleugelverdedigers van de thuisploeg.
Brobbey
Ajax slaagde er niet in het publiek te vermaken, met middenvelders als Branco van den Boomen en Benjamin Tahirovic die het spel zelden versnelden. Bertrand Traoré had nog af en toe een creatieve ingeving. Maar hij leidde vlak voor rust met balverlies ook bijna de gelijkmaker van Cisse Sandra in.
Brobbey mocht eindelijk een hele wedstrijd spelen. Hij verdiende een strafschop en miste een redelijke kans. Maar de spits kon net als zijn ploeggenoten niet overtuigen. Farioli liet Sutalo, Taylor, Godts, Henderson en Hato nog invallen. Ook zij konden niet voor opwinding zorgen bij de nummer 3 van de Eredivisie. Willem II leek genoegen te nemen met een nipte nederlaag en nam in de slotfase ook maar weinig risico.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
4 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
20 uur geleden