Ajax wint met veel andere spelers saai duel met Willem II
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Willem II niet benut om extra vertrouwen te winnen voor de komende duels met Feyenoord en PSV. Met veel andere spelers behaalde de Amsterdamse ploeg in een laag tempo een overwinning op de Brabantse club (1-0). Het publiek in de Johan Cruijff ArenA liet een paar keer hun onvrede blijken over het saaie spel van hun ploeg door te fluiten.
Trainer Francesco Farioli weet dat Ajax vorig seizoen veel punten heeft verspeeld na Europese duels. Na een zware reis naar Azerbeidzjan, waar de Amsterdammers donderdag Qarabag met 3-0 versloegen, koos de Italiaanse coach voor tien andere basisspelers. Alleen Daniele Rugani verscheen weer aan de aftrap. Keeper Remko Pasveer, Devyne Rensch, Josip Sutalo, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kenneth Taylor, Kian Fitz-Jim en Mika Godts kregen rust, waarschijnlijk ook met het oog op de komende duels met Feyenoord en PSV.
Brian Brobbey mocht wel aan de aftrap verschijnen. De spits, op zoek naar zijn eerste treffer van dit seizoen in de Eredivisie, werd in de openingsfase gevloerd door doelman Thomas Didillon-Hödl. Davy Klaassen eiste de strafschop op en schoot Ajax in de zesde minuut voor de 27e keer in de Eredivisie naar 1-0. Ajax speelde niet alleen met veel andere spelers. Farioli liet zijn ploeg ook met drie centrale verdedigers spelen. Owen Wijndal en Anton Gaaei waren de aanvallend ingestelde vleugelverdedigers van de thuisploeg.
Brobbey
Ajax slaagde er niet in het publiek te vermaken, met middenvelders als Branco van den Boomen en Benjamin Tahirovic die het spel zelden versnelden. Bertrand Traoré had nog af en toe een creatieve ingeving. Maar hij leidde vlak voor rust met balverlies ook bijna de gelijkmaker van Cisse Sandra in.
Brobbey mocht eindelijk een hele wedstrijd spelen. Hij verdiende een strafschop en miste een redelijke kans. Maar de spits kon net als zijn ploeggenoten niet overtuigen. Farioli liet Sutalo, Taylor, Godts, Henderson en Hato nog invallen. Ook zij konden niet voor opwinding zorgen bij de nummer 3 van de Eredivisie. Willem II leek genoegen te nemen met een nipte nederlaag en nam in de slotfase ook maar weinig risico.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden