Ajax wint in de Johan Cruijff ArenA met 2-1 van NAC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Johan Cruijff ArenA met 2-1 van NAC Breda gewonnen. De Amsterdammers staan na zeven wedstrijden met 15 punten op de tweede plaats van de Eredivisie. NAC is dertiende met 7 punten.
Ajax speelde een matige wedstrijd en wist grote delen niet te domineren. Het elftal van John Heitinga wist in totaal zeven keer op het doel te schieten. NAC kon wat dat betreft dezelfde cijfers overleggen, maar had wel meer doelpogingen die naast of over gingen. Het was veelzeggend dat Ajax slechts twee hoekschoppen kreeg, tegen zeven voor de bezoekers.
Ajax kwam al in de 4e minuut op voorsprong na een aanval over verschillende schijven. Davy Klaassen passte de bal vanaf het middenveld op Mika Godts, die vervolgens Oscar Gloukh bediende. De Israëliër maakte zijn tweede doelpunt in de Eredivisie. NAC kwam twaalf minuten later op gelijke hoogte door een benutte strafschop van Sydney van Hooijdonk. Kenneth Taylor maakte in de 46e minuut het winnende doelpunt voor Ajax. NAC zag twee keer een doelpunt vanwege buitenspel afgekeurd worden.
NAC'er Max Balard kreeg in de 71e minuut zijn tweede gele kaart, waarna het elftal van Carl Hoefkens met tien man tevergeefs op zoek ging naar de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
13 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
1 dag geleden