Ajax wint bij Heracles ook derde wedstrijd na winterstop
ALMELO (ANP) - Ajax heeft ook de derde competitiewedstrijd na de winterstop gewonnen. Het elftal van trainer John van 't Schip versloeg Heracles Almelo: 2-4. Ajax voerde door de zege de druk op FC Twente en AZ, de nummers 3 en 4 op de ranglijst, op.
Na een fout van Jorrel Hato opende Jizz Hornkamp, die na een dieptepass vrij door kon lopen op het doel van Ajax, in de 12e minuut de score. Brian Brobbey maakte kort daarna alweer gelijk: 1-1.
Ajax nam in de tweede helft afstand via Steven Berghuis en opnieuw Brobbey, die nu op dertien treffers in de Eredivisie staat. Mario Engels bracht de spanning terug. De IJslander Kristian Hlynsson besliste het duel in de 84e minuut definitief.
Volgende week ontvangt Ajax koploper PSV. De Amsterdammers, die vijfde staan, hebben nu evenveel punten als AZ en 3 punten minder dan Twente. Heracles blijft vijftiende.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
8 uur geleden