Ajax wil tegen PSV aanvallender spelen dan in Brighton
AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat zondag tegen PSV niet zo verdedigend spelen als donderdagavond tegen Brighton & Hove Albion in de Europa League. "PSV is weer een heel andere ploeg", zei interim-trainer Hedwiges Maduro. "Brighton speelt op een unieke manier, waar de hele Premier League moeite mee heeft. Daarom leek het ons verstandig om het zo te doen."
Brighton speelde Ajax naar een kansloze nederlaag (2-0). Toch was Maduro niet helemaal ontevreden. "De onderlinge afstanden tussen de spelers waren veel kleiner", zei hij. "We speelden veel compacter en gaven daardoor weinig kansen weg. Brighton kreeg dit seizoen alleen tegen Manchester City nog minder mogelijkheden. Alleen het aanvallende gedeelte van ons was niet goed genoeg. Dat moet beter. We hadden ook maar één keer getraind."
Ajax werd nauwelijks gevaarlijk in de Engelse badplaats. "Dat kwam omdat we de bal vaak meteen weer kwijt waren", zei Maduro. "Dat moet beter. We moeten de bal ook vaker vooruit spelen. Maar dat heeft ook met vertrouwen te maken. Toch zullen we tegen PSV lef moeten tonen. Anders hoeven niet aan die wedstrijd te beginnen. We zullen compacter moeten spelen. We weten ook dat PSV een aanvallende ploeg is. Aanvallende ploegen geven weleens ruimte. Daar willen we van profiteren."
PSV - Ajax begint zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
4 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
7 uur geleden