Ajax wil tegen PSV aanvallender spelen dan in Brighton
AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat zondag tegen PSV niet zo verdedigend spelen als donderdagavond tegen Brighton & Hove Albion in de Europa League. "PSV is weer een heel andere ploeg", zei interim-trainer Hedwiges Maduro. "Brighton speelt op een unieke manier, waar de hele Premier League moeite mee heeft. Daarom leek het ons verstandig om het zo te doen."
Brighton speelde Ajax naar een kansloze nederlaag (2-0). Toch was Maduro niet helemaal ontevreden. "De onderlinge afstanden tussen de spelers waren veel kleiner", zei hij. "We speelden veel compacter en gaven daardoor weinig kansen weg. Brighton kreeg dit seizoen alleen tegen Manchester City nog minder mogelijkheden. Alleen het aanvallende gedeelte van ons was niet goed genoeg. Dat moet beter. We hadden ook maar één keer getraind."
Ajax werd nauwelijks gevaarlijk in de Engelse badplaats. "Dat kwam omdat we de bal vaak meteen weer kwijt waren", zei Maduro. "Dat moet beter. We moeten de bal ook vaker vooruit spelen. Maar dat heeft ook met vertrouwen te maken. Toch zullen we tegen PSV lef moeten tonen. Anders hoeven niet aan die wedstrijd te beginnen. We zullen compacter moeten spelen. We weten ook dat PSV een aanvallende ploeg is. Aanvallende ploegen geven weleens ruimte. Daar willen we van profiteren."
PSV - Ajax begint zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
21 uur geleden