Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil tegen Feyenoord nare smaak van Benfica wegspoelen

Ajax wil tegen Feyenoord nare smaak van Benfica wegspoelen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag hoopt dat de spelers van Ajax zondag het thuisduel met Feyenoord gebruiken om de enorme teleurstelling over de uitschakeling in de Champions League van zich af te spelen. "Het is keihard aangekomen", zei Ten Hag over de nederlaag van dinsdag tegen Benfica (0-1). "Maar een sportman vecht terug. We zijn er weer bij."

Ten Hag keek de afgelopen dagen minder naar voetbal dan normaal. "Daar had ik niet zo'n behoefte aan. Maar ik heb me wel beziggehouden met Feyenoord. Want we moeten kampioen worden en volgend jaar weer in de Champions League spelen. Dat geeft geen extra druk. Wij moeten altijd kampioen worden."

Ten Hag voerde na het duel met Benfica veel gesprekken met teleurgestelde spelers. "Dat was wel even nodig", vertelde hij. "Ik heb ook benadrukt wat ze allemaal goed hebben gedaan. Toen ik hier begon, was het al fantastisch als we de groepsfase van de Champions League haalden. Nu overwinteren we en zijn we terecht heel teleurgesteld na die nederlaag in de achtste finales tegen Benfica."

De trainer van Ajax hoopt zondag in de Johan Cruijff ArenA tegen Feyenoord op een vergelijkbare reactie als drie jaar geleden toen Ajax in de 96e minuut van de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur een plaats in de finale van de Champions League had verspeeld. Vier dagen later kwamen de Amsterdammers al in de eerste minuut van de ontmoeting met FC Utrecht op achterstand. Maar uiteindelijk zetten ze met een zege van 4-1 een enorme stap naar de landstitel.

"Natuurlijk zijn ook die wedstrijden tijdens de verschillende gesprekken aan bod gekomen", zei de coach van de koploper, die een voorsprong van 2 punten op PSV verdedigt. "We hebben alle zes de groepsduels in de Champions League gewonnen en afgelopen dinsdag was ons positiespel tegen Benfica ook erg goed. We hebben dat duel volledig gedomineerd, maar we hebben het helaas ook laten liggen. Nu komt er een grote wedstrijd tegen Feyenoord aan. Laten we de nare smaak die we in de mond hebben dan maar wegspoelen."

Meer uit Voetbal

Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

1 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

1 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

1 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

1 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

2 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

2 uur geleden
Borussia Dortmund boekt kleine zege tegen tien man van 1. FC Köln

KEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.

3 uur geleden