Ajax wil tegen Feyenoord nare smaak van Benfica wegspoelen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag hoopt dat de spelers van Ajax zondag het thuisduel met Feyenoord gebruiken om de enorme teleurstelling over de uitschakeling in de Champions League van zich af te spelen. "Het is keihard aangekomen", zei Ten Hag over de nederlaag van dinsdag tegen Benfica (0-1). "Maar een sportman vecht terug. We zijn er weer bij."
Ten Hag keek de afgelopen dagen minder naar voetbal dan normaal. "Daar had ik niet zo'n behoefte aan. Maar ik heb me wel beziggehouden met Feyenoord. Want we moeten kampioen worden en volgend jaar weer in de Champions League spelen. Dat geeft geen extra druk. Wij moeten altijd kampioen worden."
Ten Hag voerde na het duel met Benfica veel gesprekken met teleurgestelde spelers. "Dat was wel even nodig", vertelde hij. "Ik heb ook benadrukt wat ze allemaal goed hebben gedaan. Toen ik hier begon, was het al fantastisch als we de groepsfase van de Champions League haalden. Nu overwinteren we en zijn we terecht heel teleurgesteld na die nederlaag in de achtste finales tegen Benfica."
De trainer van Ajax hoopt zondag in de Johan Cruijff ArenA tegen Feyenoord op een vergelijkbare reactie als drie jaar geleden toen Ajax in de 96e minuut van de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur een plaats in de finale van de Champions League had verspeeld. Vier dagen later kwamen de Amsterdammers al in de eerste minuut van de ontmoeting met FC Utrecht op achterstand. Maar uiteindelijk zetten ze met een zege van 4-1 een enorme stap naar de landstitel.
"Natuurlijk zijn ook die wedstrijden tijdens de verschillende gesprekken aan bod gekomen", zei de coach van de koploper, die een voorsprong van 2 punten op PSV verdedigt. "We hebben alle zes de groepsduels in de Champions League gewonnen en afgelopen dinsdag was ons positiespel tegen Benfica ook erg goed. We hebben dat duel volledig gedomineerd, maar we hebben het helaas ook laten liggen. Nu komt er een grote wedstrijd tegen Feyenoord aan. Laten we de nare smaak die we in de mond hebben dan maar wegspoelen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
7 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden