Ajax wil tegen Feyenoord nare smaak van Benfica wegspoelen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag hoopt dat de spelers van Ajax zondag het thuisduel met Feyenoord gebruiken om de enorme teleurstelling over de uitschakeling in de Champions League van zich af te spelen. "Het is keihard aangekomen", zei Ten Hag over de nederlaag van dinsdag tegen Benfica (0-1). "Maar een sportman vecht terug. We zijn er weer bij."
Ten Hag keek de afgelopen dagen minder naar voetbal dan normaal. "Daar had ik niet zo'n behoefte aan. Maar ik heb me wel beziggehouden met Feyenoord. Want we moeten kampioen worden en volgend jaar weer in de Champions League spelen. Dat geeft geen extra druk. Wij moeten altijd kampioen worden."
Ten Hag voerde na het duel met Benfica veel gesprekken met teleurgestelde spelers. "Dat was wel even nodig", vertelde hij. "Ik heb ook benadrukt wat ze allemaal goed hebben gedaan. Toen ik hier begon, was het al fantastisch als we de groepsfase van de Champions League haalden. Nu overwinteren we en zijn we terecht heel teleurgesteld na die nederlaag in de achtste finales tegen Benfica."
De trainer van Ajax hoopt zondag in de Johan Cruijff ArenA tegen Feyenoord op een vergelijkbare reactie als drie jaar geleden toen Ajax in de 96e minuut van de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur een plaats in de finale van de Champions League had verspeeld. Vier dagen later kwamen de Amsterdammers al in de eerste minuut van de ontmoeting met FC Utrecht op achterstand. Maar uiteindelijk zetten ze met een zege van 4-1 een enorme stap naar de landstitel.
"Natuurlijk zijn ook die wedstrijden tijdens de verschillende gesprekken aan bod gekomen", zei de coach van de koploper, die een voorsprong van 2 punten op PSV verdedigt. "We hebben alle zes de groepsduels in de Champions League gewonnen en afgelopen dinsdag was ons positiespel tegen Benfica ook erg goed. We hebben dat duel volledig gedomineerd, maar we hebben het helaas ook laten liggen. Nu komt er een grote wedstrijd tegen Feyenoord aan. Laten we de nare smaak die we in de mond hebben dan maar wegspoelen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
15 uur geleden