Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil tegen Feyenoord nare smaak van Benfica wegspoelen

Ajax wil tegen Feyenoord nare smaak van Benfica wegspoelen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag hoopt dat de spelers van Ajax zondag het thuisduel met Feyenoord gebruiken om de enorme teleurstelling over de uitschakeling in de Champions League van zich af te spelen. "Het is keihard aangekomen", zei Ten Hag over de nederlaag van dinsdag tegen Benfica (0-1). "Maar een sportman vecht terug. We zijn er weer bij."

Ten Hag keek de afgelopen dagen minder naar voetbal dan normaal. "Daar had ik niet zo'n behoefte aan. Maar ik heb me wel beziggehouden met Feyenoord. Want we moeten kampioen worden en volgend jaar weer in de Champions League spelen. Dat geeft geen extra druk. Wij moeten altijd kampioen worden."

Ten Hag voerde na het duel met Benfica veel gesprekken met teleurgestelde spelers. "Dat was wel even nodig", vertelde hij. "Ik heb ook benadrukt wat ze allemaal goed hebben gedaan. Toen ik hier begon, was het al fantastisch als we de groepsfase van de Champions League haalden. Nu overwinteren we en zijn we terecht heel teleurgesteld na die nederlaag in de achtste finales tegen Benfica."

De trainer van Ajax hoopt zondag in de Johan Cruijff ArenA tegen Feyenoord op een vergelijkbare reactie als drie jaar geleden toen Ajax in de 96e minuut van de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur een plaats in de finale van de Champions League had verspeeld. Vier dagen later kwamen de Amsterdammers al in de eerste minuut van de ontmoeting met FC Utrecht op achterstand. Maar uiteindelijk zetten ze met een zege van 4-1 een enorme stap naar de landstitel.

"Natuurlijk zijn ook die wedstrijden tijdens de verschillende gesprekken aan bod gekomen", zei de coach van de koploper, die een voorsprong van 2 punten op PSV verdedigt. "We hebben alle zes de groepsduels in de Champions League gewonnen en afgelopen dinsdag was ons positiespel tegen Benfica ook erg goed. We hebben dat duel volledig gedomineerd, maar we hebben het helaas ook laten liggen. Nu komt er een grote wedstrijd tegen Feyenoord aan. Laten we de nare smaak die we in de mond hebben dan maar wegspoelen."

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

25 minuten geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

6 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

10 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

20 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

22 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

22 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

22 uur geleden