Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil tegen Feyenoord nare smaak van Benfica wegspoelen

Ajax wil tegen Feyenoord nare smaak van Benfica wegspoelen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag hoopt dat de spelers van Ajax zondag het thuisduel met Feyenoord gebruiken om de enorme teleurstelling over de uitschakeling in de Champions League van zich af te spelen. "Het is keihard aangekomen", zei Ten Hag over de nederlaag van dinsdag tegen Benfica (0-1). "Maar een sportman vecht terug. We zijn er weer bij."

Ten Hag keek de afgelopen dagen minder naar voetbal dan normaal. "Daar had ik niet zo'n behoefte aan. Maar ik heb me wel beziggehouden met Feyenoord. Want we moeten kampioen worden en volgend jaar weer in de Champions League spelen. Dat geeft geen extra druk. Wij moeten altijd kampioen worden."

Ten Hag voerde na het duel met Benfica veel gesprekken met teleurgestelde spelers. "Dat was wel even nodig", vertelde hij. "Ik heb ook benadrukt wat ze allemaal goed hebben gedaan. Toen ik hier begon, was het al fantastisch als we de groepsfase van de Champions League haalden. Nu overwinteren we en zijn we terecht heel teleurgesteld na die nederlaag in de achtste finales tegen Benfica."

De trainer van Ajax hoopt zondag in de Johan Cruijff ArenA tegen Feyenoord op een vergelijkbare reactie als drie jaar geleden toen Ajax in de 96e minuut van de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur een plaats in de finale van de Champions League had verspeeld. Vier dagen later kwamen de Amsterdammers al in de eerste minuut van de ontmoeting met FC Utrecht op achterstand. Maar uiteindelijk zetten ze met een zege van 4-1 een enorme stap naar de landstitel.

"Natuurlijk zijn ook die wedstrijden tijdens de verschillende gesprekken aan bod gekomen", zei de coach van de koploper, die een voorsprong van 2 punten op PSV verdedigt. "We hebben alle zes de groepsduels in de Champions League gewonnen en afgelopen dinsdag was ons positiespel tegen Benfica ook erg goed. We hebben dat duel volledig gedomineerd, maar we hebben het helaas ook laten liggen. Nu komt er een grote wedstrijd tegen Feyenoord aan. Laten we de nare smaak die we in de mond hebben dan maar wegspoelen."

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

1 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

1 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

1 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

2 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

3 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

13 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

15 uur geleden