Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil solide defensie van Union Berlin nu wel laten wankelen

Ajax wil solide defensie van Union Berlin nu wel laten wankelen

AMSTERDAM (ANP) - Na welgeteld nul doelpogingen in het thuisduel staat Ajax donderdagavond voor de uitdaging om zich ten koste van 1. FC Union Berlin te kwalificeren voor de achtste finales van de Europa League. Dat wordt een hele klus tegen een defensieve ploeg die sporadisch verliest in Stadion An der alten Försterei.

Union Berlin is dit seizoen in de Bundesliga nog ongeslagen in het eigen klassieke stadion met veel staanplaatsen. Bayern München knokte zich naar een gelijkspel (1-1) en Borussia Dortmund (2-0) en RB Leipzig (2-1) verloren in de hoofdstad. Alleen het Belgische Union won dit voetbaljaar bij de ploeg met de Nederlanders Sheraldo Becker en Danilho Doekhi.

Optimistisch als hij is, gelooft Dusan Tadic in een goede afloop van het tweeluik. De aanvoerder van Ajax houdt zich vast aan het goede optreden van zondag tegen Sparta Rotterdam, dat ook zonder aanvallende bedoelingen in de Johan Cruijff ArenA arriveerde. "Als we ook zo spelen in Duitsland, dan moet het lukken", denkt hij.

Risicoloos

Zo statisch als Ajax voetbalde tegen Union, zo beweeglijk swingde het door de laatste linie van Sparta. Tadic was voortdurend aanspeelbaar en dirigeerde Steven Bergwijn, Mohammed Kudus, Davy Klaassen en Kenneth Taylor naar het vijandelijke doel. In het thuisduel met Union Berlin leek Ajax zo bang voor een snelle counter dat het de bal nauwelijks durfde te verliezen. Het risicoloze spel leverde een slaapverwekkend schouwspel met nul doelpogingen op.

"Natuurlijk gaan we daar wel op doel schieten", blijft ook trainer John Heitinga hoopvol. "Maar we zullen het wel anders moeten doen dan in de thuiswedstrijd. We zullen ze aan het lopen moeten krijgen. Anders blijven ze te makkelijk overeind."

Razendsnel counteren

Union Berlin vertrouwt niet alleen op een solide defensie, die dit seizoen op Bayern München na de minste tegendoelpunten in de Bundesliga heeft geïncasseerd. De club staat op dit moment ook in punten gelijk met Bayern en Dortmund omdat het razendsnel kan counteren. De verwachting is dat Calvin Bassey terugkeert in de basisformatie van Ajax. Hij moet vermoedelijk topscorer Becker en zijn ploeggenoten ver van zijn doelman Gerónimo Rulli weghouden en goed opletten bij vrije trappen en hoekschoppen.

Edson Álvarez, mits hersteld van een schouderblessure, zal dan doorschuiven naar het middenveld. Het lijkt er op dat Klaassen of Taylor moet plaatsmaken voor de Mexicaan. Taylor kreeg afgelopen week in het thuisduel met Union Berlin de voorkeur van zijn trainer. Klaassen viel redelijk in en scoort vaker dan zijn ploeggenoot. Maar mogelijk houdt Heitinga hem net als Brian Brobbey achter de hand voor een invalbeurt.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

4 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

4 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

6 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

6 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

7 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

7 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden