Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil solide defensie van Union Berlin nu wel laten wankelen

Ajax wil solide defensie van Union Berlin nu wel laten wankelen

AMSTERDAM (ANP) - Na welgeteld nul doelpogingen in het thuisduel staat Ajax donderdagavond voor de uitdaging om zich ten koste van 1. FC Union Berlin te kwalificeren voor de achtste finales van de Europa League. Dat wordt een hele klus tegen een defensieve ploeg die sporadisch verliest in Stadion An der alten Försterei.

Union Berlin is dit seizoen in de Bundesliga nog ongeslagen in het eigen klassieke stadion met veel staanplaatsen. Bayern München knokte zich naar een gelijkspel (1-1) en Borussia Dortmund (2-0) en RB Leipzig (2-1) verloren in de hoofdstad. Alleen het Belgische Union won dit voetbaljaar bij de ploeg met de Nederlanders Sheraldo Becker en Danilho Doekhi.

Optimistisch als hij is, gelooft Dusan Tadic in een goede afloop van het tweeluik. De aanvoerder van Ajax houdt zich vast aan het goede optreden van zondag tegen Sparta Rotterdam, dat ook zonder aanvallende bedoelingen in de Johan Cruijff ArenA arriveerde. "Als we ook zo spelen in Duitsland, dan moet het lukken", denkt hij.

Risicoloos

Zo statisch als Ajax voetbalde tegen Union, zo beweeglijk swingde het door de laatste linie van Sparta. Tadic was voortdurend aanspeelbaar en dirigeerde Steven Bergwijn, Mohammed Kudus, Davy Klaassen en Kenneth Taylor naar het vijandelijke doel. In het thuisduel met Union Berlin leek Ajax zo bang voor een snelle counter dat het de bal nauwelijks durfde te verliezen. Het risicoloze spel leverde een slaapverwekkend schouwspel met nul doelpogingen op.

"Natuurlijk gaan we daar wel op doel schieten", blijft ook trainer John Heitinga hoopvol. "Maar we zullen het wel anders moeten doen dan in de thuiswedstrijd. We zullen ze aan het lopen moeten krijgen. Anders blijven ze te makkelijk overeind."

Razendsnel counteren

Union Berlin vertrouwt niet alleen op een solide defensie, die dit seizoen op Bayern München na de minste tegendoelpunten in de Bundesliga heeft geïncasseerd. De club staat op dit moment ook in punten gelijk met Bayern en Dortmund omdat het razendsnel kan counteren. De verwachting is dat Calvin Bassey terugkeert in de basisformatie van Ajax. Hij moet vermoedelijk topscorer Becker en zijn ploeggenoten ver van zijn doelman Gerónimo Rulli weghouden en goed opletten bij vrije trappen en hoekschoppen.

Edson Álvarez, mits hersteld van een schouderblessure, zal dan doorschuiven naar het middenveld. Het lijkt er op dat Klaassen of Taylor moet plaatsmaken voor de Mexicaan. Taylor kreeg afgelopen week in het thuisduel met Union Berlin de voorkeur van zijn trainer. Klaassen viel redelijk in en scoort vaker dan zijn ploeggenoot. Maar mogelijk houdt Heitinga hem net als Brian Brobbey achter de hand voor een invalbeurt.

Meer uit Sport

Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

41 minuten geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

2 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

5 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

5 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

6 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

6 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

6 uur geleden