Ajax wil Schreuder snel als hoofdtrainer presenteren
AMSTERDAM (ANP) - Alfred Schreuder wordt zo goed als zeker de nieuwe hoofdtrainer van Ajax. Volgens De Telegraaf is de club uit Amsterdam in hoofdlijnen akkoord met de huidige coach van Club Brugge. Voor hem zou een contract van twee seizoenen klaar liggen.
Schreuder was in het succesvolle seizoen 2018-2019 van Ajax de assistent van Ten Hag bij Ajax. Hij was ook trainer van FC Twente en Hoffenheim en de rechterhand van hoofdtrainer Ronald Koeman bij FC Barcelona.
Algemeen directeur Edwin van der Sar wilde rond de kampioenswedstrijd tegen sc Heerenveen nog niet bevestigen dat Schreuder de nieuwe hoofdtrainer van Ajax wordt. Hij wilde wel kwijt dat Ajax nog voor het einde van het seizoen een nieuwe hoofdtrainer presenteert. De kampioen van Nederland sluit zondag het seizoen af met een uitwedstrijd tegen Vitesse.
Ambities
"We willen onze Europese ambities overeind houden", zei Van der Sar, "Dan moet je op tijd duidelijkheid scheppen hoe we het volgend seizoen gaan doen. Ook spelers moeten weten waar ze aan toe zijn."
Van der Sar heeft geprobeerd om Ten Hag voor Ajax te behouden. "We hebben hem zeker een verhoogde aanbieding gedaan", vertelt de oud-doelman. "Maar al snel werd duidelijk dat twee grote clubs uit twee verschillende landen hem wilde hebben. Ten Hag is een heel goede trainer, die gaat het vast goed doen bij Manchester United."
Eerder op woensdag meldden Belgische media al dat Schreuder op weg is naar Ajax. De trainer heeft een optie in zijn contract bij Club Brugge staan dat hij voor 1,5 miljoen euro mag vertrekken.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
13 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
16 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden