Ajax wil Schreuder snel als hoofdtrainer presenteren
AMSTERDAM (ANP) - Alfred Schreuder wordt zo goed als zeker de nieuwe hoofdtrainer van Ajax. Volgens De Telegraaf is de club uit Amsterdam in hoofdlijnen akkoord met de huidige coach van Club Brugge. Voor hem zou een contract van twee seizoenen klaar liggen.
Schreuder was in het succesvolle seizoen 2018-2019 van Ajax de assistent van Ten Hag bij Ajax. Hij was ook trainer van FC Twente en Hoffenheim en de rechterhand van hoofdtrainer Ronald Koeman bij FC Barcelona.
Algemeen directeur Edwin van der Sar wilde rond de kampioenswedstrijd tegen sc Heerenveen nog niet bevestigen dat Schreuder de nieuwe hoofdtrainer van Ajax wordt. Hij wilde wel kwijt dat Ajax nog voor het einde van het seizoen een nieuwe hoofdtrainer presenteert. De kampioen van Nederland sluit zondag het seizoen af met een uitwedstrijd tegen Vitesse.
Ambities
"We willen onze Europese ambities overeind houden", zei Van der Sar, "Dan moet je op tijd duidelijkheid scheppen hoe we het volgend seizoen gaan doen. Ook spelers moeten weten waar ze aan toe zijn."
Van der Sar heeft geprobeerd om Ten Hag voor Ajax te behouden. "We hebben hem zeker een verhoogde aanbieding gedaan", vertelt de oud-doelman. "Maar al snel werd duidelijk dat twee grote clubs uit twee verschillende landen hem wilde hebben. Ten Hag is een heel goede trainer, die gaat het vast goed doen bij Manchester United."
Eerder op woensdag meldden Belgische media al dat Schreuder op weg is naar Ajax. De trainer heeft een optie in zijn contract bij Club Brugge staan dat hij voor 1,5 miljoen euro mag vertrekken.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
11 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
14 uur geleden