Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil nog een keer alles geven en de landstitel veiligstellen

Ajax wil nog een keer alles geven en de landstitel veiligstellen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen aangrijpen om de 36e landstitel veilig te stellen. Een zege volstaat woensdagavond in een volgepakte Johan Cruijff ArenA. Indien nodig krijgt de koploper zondag in de laatste speelronde nog een herkansing tegen Vitesse in Arnhem.

Gelet op de uitslagen van de laatste maanden kan het wel eens een lastige avond worden voor trainer Erik ten Hag en zijn spelers. Het lijkt de laatste tijd wel of Ajax een abonnement heeft op overwinningen met een doelpunt verschil. Tegen Willem II (0-1), RKC Waalwijk (3-2), SC Cambuur (2-3), Feyenoord (3-2), Sparta Rotterdam (2-1) en NEC (0-1) ging het maar net goed, met dank aan een winnend doelpunt in de slotfase. Sinds half februari won Ajax alleen relatief eenvoudig van PEC Zwolle (3-0).

Souplesse en suprematie hebben na de winterstop plaatsgemaakt voor vechtlust en wilskracht. Hoe makkelijk als het soms in de eerste helft van het seizoen ging, zo stroef draait de lijstaanvoerder de laatste maanden. Toch verloor Ajax maar vijf punten in de tweede helft van de competitie. Drie in het verloren uitduel met Go Ahead Eagles (2-1) en twee afgelopen zondag tegen AZ (2-2).

Bryan Brobbey

Aan het einde van een lang seizoen kampt Ajax met een overvolle ziekenboeg. Voor Antony, Lisandro Martínez, Remko Pasveer, Ryan Gravenberch en Perr Schuurs is het seizoen al voorbij. Brian Brobbey is mogelijk wel inzetbaar tegen Heerenveen. De 19-jarige spits keerde na de winterstop op huurbasis terug bij de club waar hij zijn opleiding genoot. Hij maakte belangrijke doelpunten in uitduels met PSV, FC Utrecht, NEC en AZ.

Een 36e landstitel staat niet alleen leuk op de erelijst van Ajax. De kampioen mag dan ook weer aan de groepsfase van de Champions League deelnemen, wat minimaal 40 miljoen euro oplevert. Ajax verdiende dit seizoen ruim 70 miljoen euro in de koningsklasse. Ter vergelijking, Feyenoord voetbalde op weg naar de finale van de Conference League tot dusver 13 miljoen euro bij elkaar.

Trainer Ten Hag is er alles aan gelegen om met een derde landstitel op rij naar Manchester United te vertrekken. Zijn mogelijke opvolger, misschien wel Alfred Schreuder, staat voor de zware opgave om recente successen een passend vervolg te geven. Basisspelers als Noussair Mazraoui en Ryan Gravenberch lijken op weg naar Bayern München. Antony, Sébastien Haller, Lisandro Martínez en Jurriën Timber staan ook ongetwijfeld in de boekjes van invloedrijke scouts. Kan Ajax Brian Brobbey terugkopen van RB Leipzig en is de komst van Steven Bergwijn nu wel haalbaar? Met een landstitel op zak is het in ieder geval makkelijker zaken doen.

Meer uit Voetbal

Kane belooft beter Engeland in halve finale WK tegen Argentinië

ATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.

1 uur geleden
Telstar-aanvoerder Bakker kiest voor avontuur in Zuid-Korea

ANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.

2 uur geleden
WK voorbij voor arbiter Makkelie, Higler blijft actief als VAR

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.

3 uur geleden
Forlán interim-bondscoach van Uruguay

MONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.

12 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino twijfelt nog over een WK met 64 landen

ATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.

14 uur geleden
Ajax wil dure Braziliaanse spits Leonardo naar ArenA halen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.

19 uur geleden
Zwitsers woedend over 'rampzalige' rode kaart Embolo

KANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.

1 dag geleden