Ajax wil na zes duels eindelijk weer eens winnen in Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam op zoek naar de eerste competitiezege sinds 22 oktober vorig jaar toen het bij RKC Waalwijk (4-1) won. De kampioen is na zes duels zonder winst in de Eredivisie naar de vijfde plaats van de ranglijst gezakt, met het laagste aantal punten sinds het seizoen 1996-1997 na zeventien ontmoetingen.
Alleen de winst telt voor Ajax donderdagavond in de Johan Cruijff ArenA, waar toeschouwers de laatste duels om het vertrek van trainer Alfred Schreuder schreeuwden. De opvolger van Erik ten Hag is halverwege het seizoen nog steeds op zoek naar zijn beste elftal. Hij geniet nog wel het vertrouwen van de leiding van de club uit de hoofdstad.
De directie van Ajax beseft dat er afgelopen zomer met Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch, Noussair Mazraoui, André Onana, Perr Schuurs en Nicolás Tagliafico wel heel veel goede voetballers zijn vertrokken. En het ligt niet alleen aan Schreuder dat veel aanwinsten nog niet laten zien waarom ze zijn aangetrokken.
Inhaalrace
Afgelopen maandag lekte uit dat veel spelers van Ajax nog maar weinig vertrouwen in de huidige technische staf hebben. Ze lieten dat in de aanloop naar de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord (1-1) weten tijdens een groepsgesprek met mentale coach Joost Leenders. Ajax speelde niet goed in De Kuip. Maar de spelers lieten hun trainer Schreuder zeker na rust niet vallen. Net zoals ze een week eerder met tien man tegen FC Twente (0-0) bleven knokken.
Mogelijk krijgt Schreuder een nieuwe assistent naast zich. Hij vormt nu een staf met Michael Reiziger, Richard Witschge en Matthias Kaltenbach, de Duitser die de bij veel spelers populaire Winston Bogarde heeft opgevolgd. Schreuder werkte bij Hoffenheim al samen met Kaltenbach.
Het programma voor de komende weken biedt kansen voor een inhaalrace. Ajax speelt na FC Volendam achtereenvolgens tegen Excelsior, SC Cambuur en RKC Waalwijk in de Eredivisie. Maar na puntenverlies in die duels zal de roep om het vertrek van Schreuder nog luider klinken. Er is ook veel kritiek op de directie. Ajax heeft nog steeds geen opvolger voor de vertrokken directeur voetbalzaken Marc Overmars aangesteld. De raad van commissarissen mist na het vertrek van Danny Blind ook nog een technische man.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
18 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
19 uur geleden