Ajax wil na zes duels eindelijk weer eens winnen in Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam op zoek naar de eerste competitiezege sinds 22 oktober vorig jaar toen het bij RKC Waalwijk (4-1) won. De kampioen is na zes duels zonder winst in de Eredivisie naar de vijfde plaats van de ranglijst gezakt, met het laagste aantal punten sinds het seizoen 1996-1997 na zeventien ontmoetingen.
Alleen de winst telt voor Ajax donderdagavond in de Johan Cruijff ArenA, waar toeschouwers de laatste duels om het vertrek van trainer Alfred Schreuder schreeuwden. De opvolger van Erik ten Hag is halverwege het seizoen nog steeds op zoek naar zijn beste elftal. Hij geniet nog wel het vertrouwen van de leiding van de club uit de hoofdstad.
De directie van Ajax beseft dat er afgelopen zomer met Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch, Noussair Mazraoui, André Onana, Perr Schuurs en Nicolás Tagliafico wel heel veel goede voetballers zijn vertrokken. En het ligt niet alleen aan Schreuder dat veel aanwinsten nog niet laten zien waarom ze zijn aangetrokken.
Inhaalrace
Afgelopen maandag lekte uit dat veel spelers van Ajax nog maar weinig vertrouwen in de huidige technische staf hebben. Ze lieten dat in de aanloop naar de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord (1-1) weten tijdens een groepsgesprek met mentale coach Joost Leenders. Ajax speelde niet goed in De Kuip. Maar de spelers lieten hun trainer Schreuder zeker na rust niet vallen. Net zoals ze een week eerder met tien man tegen FC Twente (0-0) bleven knokken.
Mogelijk krijgt Schreuder een nieuwe assistent naast zich. Hij vormt nu een staf met Michael Reiziger, Richard Witschge en Matthias Kaltenbach, de Duitser die de bij veel spelers populaire Winston Bogarde heeft opgevolgd. Schreuder werkte bij Hoffenheim al samen met Kaltenbach.
Het programma voor de komende weken biedt kansen voor een inhaalrace. Ajax speelt na FC Volendam achtereenvolgens tegen Excelsior, SC Cambuur en RKC Waalwijk in de Eredivisie. Maar na puntenverlies in die duels zal de roep om het vertrek van Schreuder nog luider klinken. Er is ook veel kritiek op de directie. Ajax heeft nog steeds geen opvolger voor de vertrokken directeur voetbalzaken Marc Overmars aangesteld. De raad van commissarissen mist na het vertrek van Danny Blind ook nog een technische man.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
4 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
20 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
35 minuten geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
1 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
1 uur geleden