
Ajax wil met rechtsback Rensch koppositie Eredivisie heroveren
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 16.45 uur met Devyne Rensch in de ploeg aan de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. De verdediger vervangt de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui.
Rensch zat donderdag nog op de bank toen Ajax aan de halve finale van de KNVB-beker tegen AZ begon. Trainer Erik ten Hag liet toen Jurriën Timber rechts in de defensie spelen. Timber ontbreekt in de selectie voor het thuisduel van Ajax met RKC.
Ryan Gravenberch heeft ook weer een basisplaats bij Ajax. Davy Klaassen begint weer op de bank. Ajax wil de koppositie van de Eredivisie heroveren. PSV, dat eerder op zondag Heracles Almelo versloeg (3-1), heeft nu 1 punt meer dan de landskampioen uit Amsterdam.
Opstellingen
Trainer Joseph Oosting zit niet op de bank bij RKC Waalwijk in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Hij is ziek, net als doelman Etienne Vaessen en Alexander Büttner. Aanvoerder Melle Meulensteen ontbreekt vanwege een blessure. Issam El Maach verdedigt het doel van RKC. Hij speelde nog in de jeugd van Ajax.
Ajax: Onana; Rensch, Schuurs, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Ángel Di María vertrekt bij Juventus, waar hij pas sinds de zomer van 2022 speelde. De Argentijnse vleugelspeler, 35 jaar oud, maakte zijn vertrek zelf bekend via Instagram. De Zuid-Amerikaan kwam een jaar geleden transfervrij over van Paris Saint-Germain.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bondscoach Domenico Tedesco van België heeft vier nieuwelingen opgeroepen voor de komende duels in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal. Het gaat om doelman Arnaud Bodart (Standard), verdediger Ameen Al-Dakhil (Burnley) en de middenvelders Olivier Deman (Cercle Brugge) en Mike Trésor (KRC Genk).
38 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft de spelers van Manchester City gewaarschuwd niet arrogant te worden. De club won dit seizoen al de Engelse titel en de FA Cup en is nu in voorbereiding op de finale van de Champions League tegen het Italiaanse Inter (zaterdag).
1 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Gerardo Seoane is de nieuwe trainer van Borussia Mönchengladbach. De 44-jarige Zwitser is de opvolger van de vrijdag ontslagen Daniel Farke.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Europa League-winnaar Sevilla heeft het aflopende contract van trainer José Luis Mendilibar met een seizoen verlengd. De 62-jarige Spanjaard kwam in maart in dienst om de club te behoeden voor degradatie en slaagde daar ruimschoots in. Sevilla pakte vorige week ten koste van AS Roma de Europa League, na eerder onder leiding van Mendilibar Manchester United en Juventus te hebben uitgeschakeld.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk heeft er alles voor over om een turbulent seizoen met een prijs af te sluiten. De verdediger greep met Liverpool naast een ticket voor de de Champions League, maar is met het Nederlands elftal twee overwinningen verwijderd van winst van de Nations League. "En dat is zeker een prijs", zegt hij in een zonovergoten Zeist waar de nationale ploeg zich voorbereidt op de finaleronde in eigen land.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Tomas Hajek vertrekt na vier seizoenen bij Vitesse. De 31-jarige Tsjechische verdediger had een aflopend contract bij de Arnhemmers.
4 uur geleden