Ajax wil met rechtsback Rensch koppositie Eredivisie heroveren
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 16.45 uur met Devyne Rensch in de ploeg aan de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. De verdediger vervangt de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui.
Rensch zat donderdag nog op de bank toen Ajax aan de halve finale van de KNVB-beker tegen AZ begon. Trainer Erik ten Hag liet toen Jurriën Timber rechts in de defensie spelen. Timber ontbreekt in de selectie voor het thuisduel van Ajax met RKC.
Ryan Gravenberch heeft ook weer een basisplaats bij Ajax. Davy Klaassen begint weer op de bank. Ajax wil de koppositie van de Eredivisie heroveren. PSV, dat eerder op zondag Heracles Almelo versloeg (3-1), heeft nu 1 punt meer dan de landskampioen uit Amsterdam.
Opstellingen
Trainer Joseph Oosting zit niet op de bank bij RKC Waalwijk in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Hij is ziek, net als doelman Etienne Vaessen en Alexander Büttner. Aanvoerder Melle Meulensteen ontbreekt vanwege een blessure. Issam El Maach verdedigt het doel van RKC. Hij speelde nog in de jeugd van Ajax.
Ajax: Onana; Rensch, Schuurs, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
10 minuten geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
4 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
19 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geleden