Ajax wil met rechtsback Rensch koppositie Eredivisie heroveren
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 16.45 uur met Devyne Rensch in de ploeg aan de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. De verdediger vervangt de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui.
Rensch zat donderdag nog op de bank toen Ajax aan de halve finale van de KNVB-beker tegen AZ begon. Trainer Erik ten Hag liet toen Jurriën Timber rechts in de defensie spelen. Timber ontbreekt in de selectie voor het thuisduel van Ajax met RKC.
Ryan Gravenberch heeft ook weer een basisplaats bij Ajax. Davy Klaassen begint weer op de bank. Ajax wil de koppositie van de Eredivisie heroveren. PSV, dat eerder op zondag Heracles Almelo versloeg (3-1), heeft nu 1 punt meer dan de landskampioen uit Amsterdam.
Opstellingen
Trainer Joseph Oosting zit niet op de bank bij RKC Waalwijk in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Hij is ziek, net als doelman Etienne Vaessen en Alexander Büttner. Aanvoerder Melle Meulensteen ontbreekt vanwege een blessure. Issam El Maach verdedigt het doel van RKC. Hij speelde nog in de jeugd van Ajax.
Ajax: Onana; Rensch, Schuurs, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.
1 minuut geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plek in de Eredivisie steviger in handen gekregen door in De Kuip met 3-1 van FC Groningen te winnen. De ploeg van trainer Robin van Persie heeft met nog drie speelronden te gaan 58 punten. NEC (54 punten), FC Twente (53 punten) en Ajax (51 punten) komen later op zaterdag nog in actie. Groningen blijft voorlopig negende, aan het einde van het seizoen goed voor play-offs voor Europees voetbal.
12 minuten geledenMADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid verder uitgebouwd in de strijd om de Spaanse titel. De koploper van de Spaanse competitie boekte bij Getafe een simpele 2-0-overwinning en heeft nu een marge van 11 punten op Real dat tweede staat. De Madrilenen verspeelden vrijdag 2 punten met een gelijkspel bij Real Betis (1-1).
52 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.
2 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.
3 uur geleden