Ajax wil met rechtsback Rensch koppositie Eredivisie heroveren
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 16.45 uur met Devyne Rensch in de ploeg aan de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. De verdediger vervangt de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui.
Rensch zat donderdag nog op de bank toen Ajax aan de halve finale van de KNVB-beker tegen AZ begon. Trainer Erik ten Hag liet toen Jurriën Timber rechts in de defensie spelen. Timber ontbreekt in de selectie voor het thuisduel van Ajax met RKC.
Ryan Gravenberch heeft ook weer een basisplaats bij Ajax. Davy Klaassen begint weer op de bank. Ajax wil de koppositie van de Eredivisie heroveren. PSV, dat eerder op zondag Heracles Almelo versloeg (3-1), heeft nu 1 punt meer dan de landskampioen uit Amsterdam.
Opstellingen
Trainer Joseph Oosting zit niet op de bank bij RKC Waalwijk in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Hij is ziek, net als doelman Etienne Vaessen en Alexander Büttner. Aanvoerder Melle Meulensteen ontbreekt vanwege een blessure. Issam El Maach verdedigt het doel van RKC. Hij speelde nog in de jeugd van Ajax.
Ajax: Onana; Rensch, Schuurs, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
1 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
6 uur geleden