Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil met huidige selectie en Klaassen verder

Ajax wil met huidige selectie en Klaassen verder

AMSTERDAM (ANP) - Ajax laat geen dragende spelers meer vertrekken voordat de transfermarkt op 6 oktober weer op slot gaat. De club denkt onvoldoende tijd te hebben om nog goede vervangers aan te trekken. "Ik ga ervan uit dat we het met deze groep gaan doen", zei trainer Erik ten Hag. "We willen er eigenlijk nog een speler bij hebben."

Ten Hag wilde niet bevestigen of directeur voetbalzaken Marc Overmars op dit moment zijn best doet om Davy Klaassen terug te halen. Bronnen rond de middenvelder weten wel dat Ajax zich bij Werder Bremen heeft gemeld voor de 27-jarige Hilversummer. "Dat zou kunnen", zei Ten Hag. "Maar we hebben nog meer ijzers in het vuur. Al is onze selectie nu ook al in balans."

Ten Hag baalt van het vertrek van Sergino Dest naar FC Barcelona. "We hadden hem graag gehouden", zei hij. "Maar hij was in januari ook al bijna weg. Dat hebben we kunnen voorkomen. Hij en zijn omgeving wilden dit graag. Daarom zijn we ook akkoord gegaan. En bij ons was hij niet zo maar basisspeler. Noussair Mazraoui is net zo goed."

Vervanger Dest

Ajax heeft met Sean Klaiber van FC Utrecht een vervanger gevonden. "Ik denk dat dit een logische keuze is", zei Ten Hag. "We wilden per se een Nederlander en hij is na Dest, Mazraoui en Dumfries de beste rechtsback van Nederland."

Ten Hag vindt het geen probleem dat Klaiber zich in het verleden als speler van FC Utrecht negatief over Ajax heeft uitgelaten. "Hij moet het gewoon op het veld laten zien. Dat is hoofdzaak, de rest zijn bijzaken."

Veel spelers verloren

Doelman André Onana is een van de spelers die deze zomer geen transfer heeft kunnen maken, net als Nicolás Tagliafico. Beide spelers leken aan het einde van het vorige seizoen uit Amsterdam te vertrekken. "Ik doe gewoon mijn best voor Ajax", reageerde de keeper uit Kameroen. "Ik heb hier een contract en dat moet ik respecteren. Het is nog steeds leuk om hier te spelen."

Ten Hag stelde dat Ajax het afgelopen anderhalf jaar al zo veel spelers heeft verloren. "De Ligt, Frenkie, Dolberg, Van de Beek, Ziyech, Veltman en nu weer Dest zijn vertrokken", zei hij. "Dat is meer dan een half elftal. Dat is een compliment voor Ajax. Maar we moeten wel steeds weer een beetje overnieuw beginnen."

Meer uit Voetbal

Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

5 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

8 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

10 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

11 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

11 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

13 uur geleden