Ajax wil met huidige selectie en Klaassen verder
AMSTERDAM (ANP) - Ajax laat geen dragende spelers meer vertrekken voordat de transfermarkt op 6 oktober weer op slot gaat. De club denkt onvoldoende tijd te hebben om nog goede vervangers aan te trekken. "Ik ga ervan uit dat we het met deze groep gaan doen", zei trainer Erik ten Hag. "We willen er eigenlijk nog een speler bij hebben."
Ten Hag wilde niet bevestigen of directeur voetbalzaken Marc Overmars op dit moment zijn best doet om Davy Klaassen terug te halen. Bronnen rond de middenvelder weten wel dat Ajax zich bij Werder Bremen heeft gemeld voor de 27-jarige Hilversummer. "Dat zou kunnen", zei Ten Hag. "Maar we hebben nog meer ijzers in het vuur. Al is onze selectie nu ook al in balans."
Ten Hag baalt van het vertrek van Sergino Dest naar FC Barcelona. "We hadden hem graag gehouden", zei hij. "Maar hij was in januari ook al bijna weg. Dat hebben we kunnen voorkomen. Hij en zijn omgeving wilden dit graag. Daarom zijn we ook akkoord gegaan. En bij ons was hij niet zo maar basisspeler. Noussair Mazraoui is net zo goed."
Vervanger Dest
Ajax heeft met Sean Klaiber van FC Utrecht een vervanger gevonden. "Ik denk dat dit een logische keuze is", zei Ten Hag. "We wilden per se een Nederlander en hij is na Dest, Mazraoui en Dumfries de beste rechtsback van Nederland."
Ten Hag vindt het geen probleem dat Klaiber zich in het verleden als speler van FC Utrecht negatief over Ajax heeft uitgelaten. "Hij moet het gewoon op het veld laten zien. Dat is hoofdzaak, de rest zijn bijzaken."
Veel spelers verloren
Doelman André Onana is een van de spelers die deze zomer geen transfer heeft kunnen maken, net als Nicolás Tagliafico. Beide spelers leken aan het einde van het vorige seizoen uit Amsterdam te vertrekken. "Ik doe gewoon mijn best voor Ajax", reageerde de keeper uit Kameroen. "Ik heb hier een contract en dat moet ik respecteren. Het is nog steeds leuk om hier te spelen."
Ten Hag stelde dat Ajax het afgelopen anderhalf jaar al zo veel spelers heeft verloren. "De Ligt, Frenkie, Dolberg, Van de Beek, Ziyech, Veltman en nu weer Dest zijn vertrokken", zei hij. "Dat is meer dan een half elftal. Dat is een compliment voor Ajax. Maar we moeten wel steeds weer een beetje overnieuw beginnen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
14 minuten geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
47 minuten geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
3 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
14 uur geleden