Ajax wil met huidige selectie en Klaassen verder
AMSTERDAM (ANP) - Ajax laat geen dragende spelers meer vertrekken voordat de transfermarkt op 6 oktober weer op slot gaat. De club denkt onvoldoende tijd te hebben om nog goede vervangers aan te trekken. "Ik ga ervan uit dat we het met deze groep gaan doen", zei trainer Erik ten Hag. "We willen er eigenlijk nog een speler bij hebben."
Ten Hag wilde niet bevestigen of directeur voetbalzaken Marc Overmars op dit moment zijn best doet om Davy Klaassen terug te halen. Bronnen rond de middenvelder weten wel dat Ajax zich bij Werder Bremen heeft gemeld voor de 27-jarige Hilversummer. "Dat zou kunnen", zei Ten Hag. "Maar we hebben nog meer ijzers in het vuur. Al is onze selectie nu ook al in balans."
Ten Hag baalt van het vertrek van Sergino Dest naar FC Barcelona. "We hadden hem graag gehouden", zei hij. "Maar hij was in januari ook al bijna weg. Dat hebben we kunnen voorkomen. Hij en zijn omgeving wilden dit graag. Daarom zijn we ook akkoord gegaan. En bij ons was hij niet zo maar basisspeler. Noussair Mazraoui is net zo goed."
Vervanger Dest
Ajax heeft met Sean Klaiber van FC Utrecht een vervanger gevonden. "Ik denk dat dit een logische keuze is", zei Ten Hag. "We wilden per se een Nederlander en hij is na Dest, Mazraoui en Dumfries de beste rechtsback van Nederland."
Ten Hag vindt het geen probleem dat Klaiber zich in het verleden als speler van FC Utrecht negatief over Ajax heeft uitgelaten. "Hij moet het gewoon op het veld laten zien. Dat is hoofdzaak, de rest zijn bijzaken."
Veel spelers verloren
Doelman André Onana is een van de spelers die deze zomer geen transfer heeft kunnen maken, net als Nicolás Tagliafico. Beide spelers leken aan het einde van het vorige seizoen uit Amsterdam te vertrekken. "Ik doe gewoon mijn best voor Ajax", reageerde de keeper uit Kameroen. "Ik heb hier een contract en dat moet ik respecteren. Het is nog steeds leuk om hier te spelen."
Ten Hag stelde dat Ajax het afgelopen anderhalf jaar al zo veel spelers heeft verloren. "De Ligt, Frenkie, Dolberg, Van de Beek, Ziyech, Veltman en nu weer Dest zijn vertrokken", zei hij. "Dat is meer dan een half elftal. Dat is een compliment voor Ajax. Maar we moeten wel steeds weer een beetje overnieuw beginnen."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
13 uur geleden