Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil met huidige selectie en Klaassen verder

Ajax wil met huidige selectie en Klaassen verder

AMSTERDAM (ANP) - Ajax laat geen dragende spelers meer vertrekken voordat de transfermarkt op 6 oktober weer op slot gaat. De club denkt onvoldoende tijd te hebben om nog goede vervangers aan te trekken. "Ik ga ervan uit dat we het met deze groep gaan doen", zei trainer Erik ten Hag. "We willen er eigenlijk nog een speler bij hebben."

Ten Hag wilde niet bevestigen of directeur voetbalzaken Marc Overmars op dit moment zijn best doet om Davy Klaassen terug te halen. Bronnen rond de middenvelder weten wel dat Ajax zich bij Werder Bremen heeft gemeld voor de 27-jarige Hilversummer. "Dat zou kunnen", zei Ten Hag. "Maar we hebben nog meer ijzers in het vuur. Al is onze selectie nu ook al in balans."

Ten Hag baalt van het vertrek van Sergino Dest naar FC Barcelona. "We hadden hem graag gehouden", zei hij. "Maar hij was in januari ook al bijna weg. Dat hebben we kunnen voorkomen. Hij en zijn omgeving wilden dit graag. Daarom zijn we ook akkoord gegaan. En bij ons was hij niet zo maar basisspeler. Noussair Mazraoui is net zo goed."

Vervanger Dest

Ajax heeft met Sean Klaiber van FC Utrecht een vervanger gevonden. "Ik denk dat dit een logische keuze is", zei Ten Hag. "We wilden per se een Nederlander en hij is na Dest, Mazraoui en Dumfries de beste rechtsback van Nederland."

Ten Hag vindt het geen probleem dat Klaiber zich in het verleden als speler van FC Utrecht negatief over Ajax heeft uitgelaten. "Hij moet het gewoon op het veld laten zien. Dat is hoofdzaak, de rest zijn bijzaken."

Veel spelers verloren

Doelman André Onana is een van de spelers die deze zomer geen transfer heeft kunnen maken, net als Nicolás Tagliafico. Beide spelers leken aan het einde van het vorige seizoen uit Amsterdam te vertrekken. "Ik doe gewoon mijn best voor Ajax", reageerde de keeper uit Kameroen. "Ik heb hier een contract en dat moet ik respecteren. Het is nog steeds leuk om hier te spelen."

Ten Hag stelde dat Ajax het afgelopen anderhalf jaar al zo veel spelers heeft verloren. "De Ligt, Frenkie, Dolberg, Van de Beek, Ziyech, Veltman en nu weer Dest zijn vertrokken", zei hij. "Dat is meer dan een half elftal. Dat is een compliment voor Ajax. Maar we moeten wel steeds weer een beetje overnieuw beginnen."

Meer uit Voetbal

Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

1 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

2 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

3 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

5 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

8 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

20 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

22 uur geleden