Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil Liverpool moedig en met vertrouwen bestrijden

Ajax wil Liverpool moedig en met vertrouwen bestrijden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat woensdagavond voor een enorme uitdaging als Liverpool op bezoek komt voor het eerste groepsduel van de nieuwe editie van de Champions League. "Ik denk dat we tegen de beste ploeg van de wereld spelen", ging trainer Erik ten Hag voorbij aan Bayern München. "Dat mag je denk ik wel zeggen als een ploeg het ene seizoen de Champions League wint en een jaar later kampioen van de Premier League wordt."

Toch lijkt Liverpool de afgelopen weken niet zo oppermachtig als het vorige seizoen toen het met een voorsprong van 18 punten op Manchester City de landstitel veroverde. Het elftal van trainer Jürgen Klopp zette vorige maand Chelsea (2-0) en Arsenal (3-1) opzij. Maar Liverpool verloor ook met 7-2 van Aston Villa en mist op dit moment nogal wat spelers.

Virgil van Dijk en de betrouwbare doelman Alisson Becker zijn er zeker niet bij in de Johan Cruijff ArenA. Achter de namen van Thiago en Joël Matip staat een groot vraagteken. "Natuurlijk worden ze niet beter van zo'n blessure als die van Van Dijk", erkende Ten Hag. "Maar zij hebben zo'n sterke selectie. Zij kunnen dat redelijk opvangen."

Moed en zelfvertrouwen

De voorhoede is de sterkste linie van Liverpool, met aanvallers als Mohamed Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino. Ten Hag lijkt niet van plan om zich erg aan te passen aan de kampioen van Engeland. "We moeten met moed en zelfvertrouwen spelen", zei hij. "We moeten onze principes omzetten in het veld."

Een tegenvaller voor Ajax is dat Antony niet beschikbaar is. Hij is niet fit en heeft misschien wel corona. Dusan Tadic start waarschijnlijk als centrumspits, met David Neres en Quincy Promes naast zich. Grote vraag is of Ajax durft te beginnen met de middenvelders Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Ryan Gravenberch. Ten Hag kan ook kiezen voor een defensieve variant met Edson Álvarez vlak voor de defensie.

Voor de supporters van Ajax is het erg jammer dat ze niet naar de Johan Cruijff ArenA mogen, nu hun favoriete club na 54 jaar eindelijk weer eens een officieel duel met Liverpool mag spelen. "Natuurlijk genoten wij altijd van de sfeer in het stadion, zeker tijdens Europese duels", zei Ten Hag. "Maar wij voelen nu ook dat iedereen de wedstrijd vanaf de bank gaat bekijken. We voelen ons zeker gesteund."

Meer uit Voetbal

Oranje tegen Japan en Tunesië op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

4 minuten geleden
Openingsduel WK tussen Mexico en Zuid-Afrika in Aztekenstadion

WASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.

5 minuten geleden
Nederlands elftal speelt tegen Japan op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

7 minuten geleden
Infantino opent loting met enthousiaste speech

WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.

1 uur geleden
Wereldvoetbalbond geeft Amerikaanse president Trump vredesprijs

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.

1 uur geleden
Bondscoaches Koeman en Advocaat in Kennedy Center voor loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.

1 uur geleden
WK-deelnemers onder extreme veiligheidsmaatregelen naar loting

WASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.

2 uur geleden