Ajax wil Liverpool moedig en met vertrouwen bestrijden
AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat woensdagavond voor een enorme uitdaging als Liverpool op bezoek komt voor het eerste groepsduel van de nieuwe editie van de Champions League. "Ik denk dat we tegen de beste ploeg van de wereld spelen", ging trainer Erik ten Hag voorbij aan Bayern München. "Dat mag je denk ik wel zeggen als een ploeg het ene seizoen de Champions League wint en een jaar later kampioen van de Premier League wordt."
Toch lijkt Liverpool de afgelopen weken niet zo oppermachtig als het vorige seizoen toen het met een voorsprong van 18 punten op Manchester City de landstitel veroverde. Het elftal van trainer Jürgen Klopp zette vorige maand Chelsea (2-0) en Arsenal (3-1) opzij. Maar Liverpool verloor ook met 7-2 van Aston Villa en mist op dit moment nogal wat spelers.
Virgil van Dijk en de betrouwbare doelman Alisson Becker zijn er zeker niet bij in de Johan Cruijff ArenA. Achter de namen van Thiago en Joël Matip staat een groot vraagteken. "Natuurlijk worden ze niet beter van zo'n blessure als die van Van Dijk", erkende Ten Hag. "Maar zij hebben zo'n sterke selectie. Zij kunnen dat redelijk opvangen."
Moed en zelfvertrouwen
De voorhoede is de sterkste linie van Liverpool, met aanvallers als Mohamed Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino. Ten Hag lijkt niet van plan om zich erg aan te passen aan de kampioen van Engeland. "We moeten met moed en zelfvertrouwen spelen", zei hij. "We moeten onze principes omzetten in het veld."
Een tegenvaller voor Ajax is dat Antony niet beschikbaar is. Hij is niet fit en heeft misschien wel corona. Dusan Tadic start waarschijnlijk als centrumspits, met David Neres en Quincy Promes naast zich. Grote vraag is of Ajax durft te beginnen met de middenvelders Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Ryan Gravenberch. Ten Hag kan ook kiezen voor een defensieve variant met Edson Álvarez vlak voor de defensie.
Voor de supporters van Ajax is het erg jammer dat ze niet naar de Johan Cruijff ArenA mogen, nu hun favoriete club na 54 jaar eindelijk weer eens een officieel duel met Liverpool mag spelen. "Natuurlijk genoten wij altijd van de sfeer in het stadion, zeker tijdens Europese duels", zei Ten Hag. "Maar wij voelen nu ook dat iedereen de wedstrijd vanaf de bank gaat bekijken. We voelen ons zeker gesteund."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
6 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
15 uur geleden