Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil Liverpool moedig en met vertrouwen bestrijden

Ajax wil Liverpool moedig en met vertrouwen bestrijden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat woensdagavond voor een enorme uitdaging als Liverpool op bezoek komt voor het eerste groepsduel van de nieuwe editie van de Champions League. "Ik denk dat we tegen de beste ploeg van de wereld spelen", ging trainer Erik ten Hag voorbij aan Bayern München. "Dat mag je denk ik wel zeggen als een ploeg het ene seizoen de Champions League wint en een jaar later kampioen van de Premier League wordt."

Toch lijkt Liverpool de afgelopen weken niet zo oppermachtig als het vorige seizoen toen het met een voorsprong van 18 punten op Manchester City de landstitel veroverde. Het elftal van trainer Jürgen Klopp zette vorige maand Chelsea (2-0) en Arsenal (3-1) opzij. Maar Liverpool verloor ook met 7-2 van Aston Villa en mist op dit moment nogal wat spelers.

Virgil van Dijk en de betrouwbare doelman Alisson Becker zijn er zeker niet bij in de Johan Cruijff ArenA. Achter de namen van Thiago en Joël Matip staat een groot vraagteken. "Natuurlijk worden ze niet beter van zo'n blessure als die van Van Dijk", erkende Ten Hag. "Maar zij hebben zo'n sterke selectie. Zij kunnen dat redelijk opvangen."

Moed en zelfvertrouwen

De voorhoede is de sterkste linie van Liverpool, met aanvallers als Mohamed Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino. Ten Hag lijkt niet van plan om zich erg aan te passen aan de kampioen van Engeland. "We moeten met moed en zelfvertrouwen spelen", zei hij. "We moeten onze principes omzetten in het veld."

Een tegenvaller voor Ajax is dat Antony niet beschikbaar is. Hij is niet fit en heeft misschien wel corona. Dusan Tadic start waarschijnlijk als centrumspits, met David Neres en Quincy Promes naast zich. Grote vraag is of Ajax durft te beginnen met de middenvelders Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Ryan Gravenberch. Ten Hag kan ook kiezen voor een defensieve variant met Edson Álvarez vlak voor de defensie.

Voor de supporters van Ajax is het erg jammer dat ze niet naar de Johan Cruijff ArenA mogen, nu hun favoriete club na 54 jaar eindelijk weer eens een officieel duel met Liverpool mag spelen. "Natuurlijk genoten wij altijd van de sfeer in het stadion, zeker tijdens Europese duels", zei Ten Hag. "Maar wij voelen nu ook dat iedereen de wedstrijd vanaf de bank gaat bekijken. We voelen ons zeker gesteund."

Meer uit Voetbal

Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

2 uur geleden
AZ-speler Oufkir krijgt eerste oproep voor Marokkaans elftal

CASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.

3 uur geleden
Spaanse tennisheld Nadal benoemd in bestuur Real Madrid

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.

3 uur geleden
Coach Fonseca verruilt onverwacht Olympique Lyon voor Sporting

LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.

5 uur geleden
Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

17 uur geleden
Geplaagd Manchester United knokt zich na rust langs AS Roma

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.

17 uur geleden
PSG laat Villarreal kansloos en beslist duel in eerste kwartier

VILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.

18 uur geleden