Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil Liverpool moedig en met vertrouwen bestrijden

Ajax wil Liverpool moedig en met vertrouwen bestrijden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat woensdagavond voor een enorme uitdaging als Liverpool op bezoek komt voor het eerste groepsduel van de nieuwe editie van de Champions League. "Ik denk dat we tegen de beste ploeg van de wereld spelen", ging trainer Erik ten Hag voorbij aan Bayern München. "Dat mag je denk ik wel zeggen als een ploeg het ene seizoen de Champions League wint en een jaar later kampioen van de Premier League wordt."

Toch lijkt Liverpool de afgelopen weken niet zo oppermachtig als het vorige seizoen toen het met een voorsprong van 18 punten op Manchester City de landstitel veroverde. Het elftal van trainer Jürgen Klopp zette vorige maand Chelsea (2-0) en Arsenal (3-1) opzij. Maar Liverpool verloor ook met 7-2 van Aston Villa en mist op dit moment nogal wat spelers.

Virgil van Dijk en de betrouwbare doelman Alisson Becker zijn er zeker niet bij in de Johan Cruijff ArenA. Achter de namen van Thiago en Joël Matip staat een groot vraagteken. "Natuurlijk worden ze niet beter van zo'n blessure als die van Van Dijk", erkende Ten Hag. "Maar zij hebben zo'n sterke selectie. Zij kunnen dat redelijk opvangen."

Moed en zelfvertrouwen

De voorhoede is de sterkste linie van Liverpool, met aanvallers als Mohamed Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino. Ten Hag lijkt niet van plan om zich erg aan te passen aan de kampioen van Engeland. "We moeten met moed en zelfvertrouwen spelen", zei hij. "We moeten onze principes omzetten in het veld."

Een tegenvaller voor Ajax is dat Antony niet beschikbaar is. Hij is niet fit en heeft misschien wel corona. Dusan Tadic start waarschijnlijk als centrumspits, met David Neres en Quincy Promes naast zich. Grote vraag is of Ajax durft te beginnen met de middenvelders Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Ryan Gravenberch. Ten Hag kan ook kiezen voor een defensieve variant met Edson Álvarez vlak voor de defensie.

Voor de supporters van Ajax is het erg jammer dat ze niet naar de Johan Cruijff ArenA mogen, nu hun favoriete club na 54 jaar eindelijk weer eens een officieel duel met Liverpool mag spelen. "Natuurlijk genoten wij altijd van de sfeer in het stadion, zeker tijdens Europese duels", zei Ten Hag. "Maar wij voelen nu ook dat iedereen de wedstrijd vanaf de bank gaat bekijken. We voelen ons zeker gesteund."

Meer uit Voetbal

Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

2 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

2 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

3 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

3 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

4 uur geleden
Heracles Almelo degradeert na drie jaar uit Eredivisie

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.

4 uur geleden