Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil Liverpool moedig en met vertrouwen bestrijden

Ajax wil Liverpool moedig en met vertrouwen bestrijden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat woensdagavond voor een enorme uitdaging als Liverpool op bezoek komt voor het eerste groepsduel van de nieuwe editie van de Champions League. "Ik denk dat we tegen de beste ploeg van de wereld spelen", ging trainer Erik ten Hag voorbij aan Bayern München. "Dat mag je denk ik wel zeggen als een ploeg het ene seizoen de Champions League wint en een jaar later kampioen van de Premier League wordt."

Toch lijkt Liverpool de afgelopen weken niet zo oppermachtig als het vorige seizoen toen het met een voorsprong van 18 punten op Manchester City de landstitel veroverde. Het elftal van trainer Jürgen Klopp zette vorige maand Chelsea (2-0) en Arsenal (3-1) opzij. Maar Liverpool verloor ook met 7-2 van Aston Villa en mist op dit moment nogal wat spelers.

Virgil van Dijk en de betrouwbare doelman Alisson Becker zijn er zeker niet bij in de Johan Cruijff ArenA. Achter de namen van Thiago en Joël Matip staat een groot vraagteken. "Natuurlijk worden ze niet beter van zo'n blessure als die van Van Dijk", erkende Ten Hag. "Maar zij hebben zo'n sterke selectie. Zij kunnen dat redelijk opvangen."

Moed en zelfvertrouwen

De voorhoede is de sterkste linie van Liverpool, met aanvallers als Mohamed Salah, Sadio Mané en Roberto Firmino. Ten Hag lijkt niet van plan om zich erg aan te passen aan de kampioen van Engeland. "We moeten met moed en zelfvertrouwen spelen", zei hij. "We moeten onze principes omzetten in het veld."

Een tegenvaller voor Ajax is dat Antony niet beschikbaar is. Hij is niet fit en heeft misschien wel corona. Dusan Tadic start waarschijnlijk als centrumspits, met David Neres en Quincy Promes naast zich. Grote vraag is of Ajax durft te beginnen met de middenvelders Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Ryan Gravenberch. Ten Hag kan ook kiezen voor een defensieve variant met Edson Álvarez vlak voor de defensie.

Voor de supporters van Ajax is het erg jammer dat ze niet naar de Johan Cruijff ArenA mogen, nu hun favoriete club na 54 jaar eindelijk weer eens een officieel duel met Liverpool mag spelen. "Natuurlijk genoten wij altijd van de sfeer in het stadion, zeker tijdens Europese duels", zei Ten Hag. "Maar wij voelen nu ook dat iedereen de wedstrijd vanaf de bank gaat bekijken. We voelen ons zeker gesteund."

Meer uit Voetbal

Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

5 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

5 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

7 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

9 uur geleden
FC Utrecht neemt afscheid van Finnsson, Van de Haar en Jenner

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.

10 uur geleden
Feyenoord accepteert schorsing van één duel voor Borges

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

12 uur geleden
Doelman Paes tekent contract tot medio 2029 bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.

12 uur geleden