Ajax wil laten zien dat het klaar is voor de Champions League
LISSABON (ANP) - Voor Ajax tellen er woensdagavond geen excuses meer als de club het nieuwe seizoen van de Champions League aftrapt met een uitwedstrijd tegen Sporting Portugal in het Estádio José Alvalade van Lissabon. "De echte topvorm bij ons komt vaak pas in het voorjaar", zei trainer Erik ten Hag. "Maar we zijn er klaar voor."
"Veel spelers zijn later aan de voorbereiding op dit seizoen begonnen", zei Ten Hag. "Ze zijn beter in conditie gekomen en we spelen steeds beter samen. Het klopt dat Portugese ploegen het Nederlandse teams vaak lastig maken. Maar wij wisten ook hoe we Benfica moesten uitschakelen."
Sporting veroverde vorig seizoen na 19 jaar weer eens de landstitel. De 36-jarige trainer Rúben Amorim is de nieuwe kroonprins van het Portugese trainersgilde, na José Mourinho en André Villas-Boas. Hij vindt Ajax meer ervaring hebben op Europees topniveau en mist zijn geblesseerde topscorer Pedro Gonçalves en geschorste aanvoerder Sebastián Coates.
Europese subtop
Ajax moet het doen zonder Davy Klaassen die met een liesblessure is teruggekeerd van het Nederlands elftal. "Ik heb genoten van hem bij Oranje", zei Ten Hag. "Hij was voor mij met Memphis Depay de grote uitblinker. Maar Davy kwam met een slechte conditie terug van het EK. Hij was misschien niet klaar voor drie duels in korte tijd met Oranje. Cody Gakpo vertrok wel voortijdig bij het Nederlands elftal en speelde zaterdag al met PSV tegen AZ. Maar we weten ook dat dit kan gebeuren. Daarom hebben we een brede selectie samengesteld."
Voor Ajax zijn nationale successen de laatste jaren niet meer voldoende. De club heeft de financiële huishouding drie jaar geleden aangepast om aansluiting te houden met de Europese subtop. Ajax haalde in 2018 Dusan Tadic en Daley Blind uit de Premier League en verhoogde het salarisplafond met zoveel verdiepingen dat de beste spelers ruim 4 miljoen euro verdienen.
De nieuwe strategie betaalde zich al snel uit, met een plaats in de halve finale van de Champions League. Het succes smaakte naar meer, maar Ajax wist de afgelopen twee jaar niet te overwinteren in op het hoogste Europese niveau. Ajax verloor deze zomer geen enkele basisspeler. Ook daarom voelt de club de noodzaak om dit seizoen wel te overwinteren in de Champions League. "We voelen dat we er klaar voor zijn en dat willen we laten zien", zei aanvoerder Dusan Tadic. "Met een goed resultaat tegen Sporting kunnen we al een aardige slag slaan."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
9 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden