Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil laten zien dat het klaar is voor de Champions League

Ajax wil laten zien dat het klaar is voor de Champions League

LISSABON (ANP) - Voor Ajax tellen er woensdagavond geen excuses meer als de club het nieuwe seizoen van de Champions League aftrapt met een uitwedstrijd tegen Sporting Portugal in het Estádio José Alvalade van Lissabon. "De echte topvorm bij ons komt vaak pas in het voorjaar", zei trainer Erik ten Hag. "Maar we zijn er klaar voor."

"Veel spelers zijn later aan de voorbereiding op dit seizoen begonnen", zei Ten Hag. "Ze zijn beter in conditie gekomen en we spelen steeds beter samen. Het klopt dat Portugese ploegen het Nederlandse teams vaak lastig maken. Maar wij wisten ook hoe we Benfica moesten uitschakelen."

Sporting veroverde vorig seizoen na 19 jaar weer eens de landstitel. De 36-jarige trainer Rúben Amorim is de nieuwe kroonprins van het Portugese trainersgilde, na José Mourinho en André Villas-Boas. Hij vindt Ajax meer ervaring hebben op Europees topniveau en mist zijn geblesseerde topscorer Pedro Gonçalves en geschorste aanvoerder Sebastián Coates.

Europese subtop

Ajax moet het doen zonder Davy Klaassen die met een liesblessure is teruggekeerd van het Nederlands elftal. "Ik heb genoten van hem bij Oranje", zei Ten Hag. "Hij was voor mij met Memphis Depay de grote uitblinker. Maar Davy kwam met een slechte conditie terug van het EK. Hij was misschien niet klaar voor drie duels in korte tijd met Oranje. Cody Gakpo vertrok wel voortijdig bij het Nederlands elftal en speelde zaterdag al met PSV tegen AZ. Maar we weten ook dat dit kan gebeuren. Daarom hebben we een brede selectie samengesteld."

Voor Ajax zijn nationale successen de laatste jaren niet meer voldoende. De club heeft de financiële huishouding drie jaar geleden aangepast om aansluiting te houden met de Europese subtop. Ajax haalde in 2018 Dusan Tadic en Daley Blind uit de Premier League en verhoogde het salarisplafond met zoveel verdiepingen dat de beste spelers ruim 4 miljoen euro verdienen.

De nieuwe strategie betaalde zich al snel uit, met een plaats in de halve finale van de Champions League. Het succes smaakte naar meer, maar Ajax wist de afgelopen twee jaar niet te overwinteren in op het hoogste Europese niveau. Ajax verloor deze zomer geen enkele basisspeler. Ook daarom voelt de club de noodzaak om dit seizoen wel te overwinteren in de Champions League. "We voelen dat we er klaar voor zijn en dat willen we laten zien", zei aanvoerder Dusan Tadic. "Met een goed resultaat tegen Sporting kunnen we al een aardige slag slaan."

Meer uit Voetbal

Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

1 uur geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

1 uur geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

1 uur geleden
FIFA volgt situatie in Iran met oog op WK voetbal nauwlettend

ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.

3 uur geleden
Spits Weghorst keert terug in basis bij Ajax tegen PEC

ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.

4 uur geleden
PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

16 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

17 uur geleden