Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil komst van hoofdtrainer Steijn komende dagen afronden

Ajax wil komst van hoofdtrainer Steijn komende dagen afronden

ROTTERDAM (ANP) - Ajax wil de komst van hoofdtrainer Maurice Steijn de komende dagen afronden. De nummer drie van het afgelopen seizoen in de Eredivisie heeft contact opgenomen met Sparta Rotterdam, waar de oefenmeester nog een jaar onder contract staat. Ook de clubs van de beoogde assistenten Hedwiges Maduro (Almere City) en Saïd Bakkati (ADO De Haag) zijn benaderd. Dat melden bronnen rond de club uit de hoofdstad.

Steijn heeft Sparta laten weten dat hij graag in Amsterdam aan de slag wil. Ajax moet nog wel een afkoopsom voor de 49-jarige Hagenaar betalen. De verwachting is dat beide clubs elkaar snel vinden in een akkoord.

Steijn voldoet niet helemaal aan het profiel dat Sven Mislintat twee weken geleden schetste. De nieuwe directeur voetbalzaken van Ajax vindt John Heitinga, de interim-coach van de afgelopen maanden, nog te licht voor de functie van hoofdtrainer en vertelde dat hij op zoek was naar een oefenmeester die zijn ploegen dominant laat voetballen. Ervaring in de top is geen vereiste. "Dat had Jürgen Klopp ook niet toen we hem een kans gaven bij Borussia Dortmund", zei hij. 'Die trainde Mainz in de tweede Bundesliga."

Knutsen

Kjetil Knutsen leek lang de topkandidaat van Ajax. De Noorse oefenmeester laat FK Bodø/Glimt spectaculair voetballen, maar is uiteindelijk niet beschikbaar. Vervolgens is Steijn nadrukkelijk in beeld gekomen bij Ajax. De oud-voetballer van ADO en NAC Breda was als coach succesvol bij VVV-Venlo, met wie hij naar de Eredivisie promoveerde.

Hij behoedde Sparta vorig jaar na zijn aanstelling voor degradatie en eindigde afgelopen seizoen knap als zesde met de club uit Rotterdam. Niet altijd met aanvallend voetbal, maar Steijn had bij beide clubs ook geen selectie waarmee je altijd dominant kan spelen. Hij was als trainer minder succesvol bij ADO Den Haag, NAC Breda en Al-Wahda uit de Verenigde Emiraten.

Assistenten

Steijn moet na VVV-Venlo en Sparta nu Ajax weer succesvol maken. In Amsterdam hopen ze op een scenario als met trainer Erik ten Hag, die na avonturen met Go Ahead Eagles, het tweede elftal van Bayern München en FC Utrecht zonder ervaring in de absolute top in staat bleek Ajax naar de halve finales van de Champions League te loodsen.

Steijn krijgt met Maduro een assistent met een verleden bij Ajax. De oud-voetballer is al langer in beeld bij zijn eerste profclub uit Amsterdam. Hij promoveerde zondag als assistent-trainer van Almere City naar de Eredivisie. Bakkati, de andere assistent, werkte het afgelopen seizoen samen met hoofdcoach Dick Advocaat bij ADO Den Haag.

Meer uit Voetbal

VS treft Bosnië en Herzegovina; Australië en Paraguay ook door

INGLEWOOD (ANP) - De Verenigde Staten spelen als winnaar van groep D in de zestiende finales tegen Bosnië en Herzegovina. Het elftal van Mauricio Pochettino verloor in de nacht van donderdag op vrijdag de derde groepswedstrijd in Inglewood met 3-2 van Turkije. Het duel om een plaats in de achtste finales tussen de VS en de nummer 3 van groep B vindt donderdag plaats in het San Francisco Bay Area Stadium in Santa Clara. Turkije is met 3 punten uitgeschakeld op het WK voetbal.

7 minuten geleden
Verbruggen baalt van vierde tegentreffer: dit is frustrerend

KANSAS CITY (ANP) - Doelman Bart Verbruggen van het Nederlands elftal baalde ervan dat hij op het wereldkampioenschap voetbal ook in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tunesië een doelpunt tegen kreeg. Het werd 3-1. Ook tegen Japan (2-2) en Zweden (5-1 winst) wist Oranje de nul niet te houden.

1 uur geleden
Aké kan na seizoen met weinig speeltijd leven met reserverol

KANSAS CITY (ANP) - Nathan Aké kan na een seizoen met weinig speeltijd bij Manchester City leven met een rol als reserve bij het Nederlands elftal. De 31-jarige verdediger mocht in de met 3-1 gewonnen laatste groepswedstrijd tegen Tunesië wel vanaf het begin meedoen, omdat bondscoach Ronald Koeman Micky van de Ven op de bank hield. Van de Ven kreeg in het openingsduel met Japan een gele kaart en zou bij een gele kaart tegen Tunesië geschorst zijn voor de ontmoeting in de zestiende finales met Marokko.

1 uur geleden
'Man van de wedstrijd' Brobbey weet niet of hij eretitel viert

KANSAS CITY (ANP) - Brian Brobbey hecht niet veel waarde aan zijn uitverkiezing als beste speler van de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië (3-1). "Ik weet niet of je dat moet vieren", zei hij in een flashinterview vlak na de wedstrijd.

1 uur geleden
WK-debutant Kluivert wil later in toernooi nog belangrijk zijn

KANSAS CITY (ANP) - Justin Kluivert heeft goede hoop dat hij dit wereldkampioenschap nog belangrijk kan zijn voor het Nederlands elftal. Dat zei de 27-jarige aanvallende middenvelder van Bournemouth na zijn WK-debuut tegen Tunesië. Oranje won met 3-1 en plaatste zich zo als groepswinnaar voor de knock-outfase.

1 uur geleden
Oranje heeft 11 miljoen dollar op het WK verdiend

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal heeft tot nu toe 11 miljoen dollar (ongeveer 9,68 miljoen euro) verdiend op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Oranje dankt het bedrag aan deelname aan de groepsfase en plaatsing voor de zestiende finales.

1 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk baalt van tegentreffer uit hoekschop

KANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk baalde dat het Nederlands elftal ook tijdens het gewonnen groepsduel met Tunesië (3-1) een doelpunt na een hoekschop moest incasseren. "Weer een tegentreffer na een spelhervatting", mopperde de aanvoerder. "Ik werd opnieuw geblokt, dat moeten we beter doen."

2 uur geleden