Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil komst van hoofdtrainer Steijn komende dagen afronden

Ajax wil komst van hoofdtrainer Steijn komende dagen afronden

ROTTERDAM (ANP) - Ajax wil de komst van hoofdtrainer Maurice Steijn de komende dagen afronden. De nummer drie van het afgelopen seizoen in de Eredivisie heeft contact opgenomen met Sparta Rotterdam, waar de oefenmeester nog een jaar onder contract staat. Ook de clubs van de beoogde assistenten Hedwiges Maduro (Almere City) en Saïd Bakkati (ADO De Haag) zijn benaderd. Dat melden bronnen rond de club uit de hoofdstad.

Steijn heeft Sparta laten weten dat hij graag in Amsterdam aan de slag wil. Ajax moet nog wel een afkoopsom voor de 49-jarige Hagenaar betalen. De verwachting is dat beide clubs elkaar snel vinden in een akkoord.

Steijn voldoet niet helemaal aan het profiel dat Sven Mislintat twee weken geleden schetste. De nieuwe directeur voetbalzaken van Ajax vindt John Heitinga, de interim-coach van de afgelopen maanden, nog te licht voor de functie van hoofdtrainer en vertelde dat hij op zoek was naar een oefenmeester die zijn ploegen dominant laat voetballen. Ervaring in de top is geen vereiste. "Dat had Jürgen Klopp ook niet toen we hem een kans gaven bij Borussia Dortmund", zei hij. 'Die trainde Mainz in de tweede Bundesliga."

Knutsen

Kjetil Knutsen leek lang de topkandidaat van Ajax. De Noorse oefenmeester laat FK Bodø/Glimt spectaculair voetballen, maar is uiteindelijk niet beschikbaar. Vervolgens is Steijn nadrukkelijk in beeld gekomen bij Ajax. De oud-voetballer van ADO en NAC Breda was als coach succesvol bij VVV-Venlo, met wie hij naar de Eredivisie promoveerde.

Hij behoedde Sparta vorig jaar na zijn aanstelling voor degradatie en eindigde afgelopen seizoen knap als zesde met de club uit Rotterdam. Niet altijd met aanvallend voetbal, maar Steijn had bij beide clubs ook geen selectie waarmee je altijd dominant kan spelen. Hij was als trainer minder succesvol bij ADO Den Haag, NAC Breda en Al-Wahda uit de Verenigde Emiraten.

Assistenten

Steijn moet na VVV-Venlo en Sparta nu Ajax weer succesvol maken. In Amsterdam hopen ze op een scenario als met trainer Erik ten Hag, die na avonturen met Go Ahead Eagles, het tweede elftal van Bayern München en FC Utrecht zonder ervaring in de absolute top in staat bleek Ajax naar de halve finales van de Champions League te loodsen.

Steijn krijgt met Maduro een assistent met een verleden bij Ajax. De oud-voetballer is al langer in beeld bij zijn eerste profclub uit Amsterdam. Hij promoveerde zondag als assistent-trainer van Almere City naar de Eredivisie. Bakkati, de andere assistent, werkte het afgelopen seizoen samen met hoofdcoach Dick Advocaat bij ADO Den Haag.

Meer uit Voetbal

Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

1 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

3 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

4 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

4 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

8 uur geleden
Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

16 uur geleden