Ajax wil komst van hoofdtrainer Steijn komende dagen afronden
ROTTERDAM (ANP) - Ajax wil de komst van hoofdtrainer Maurice Steijn de komende dagen afronden. De nummer drie van het afgelopen seizoen in de Eredivisie heeft contact opgenomen met Sparta Rotterdam, waar de oefenmeester nog een jaar onder contract staat. Ook de clubs van de beoogde assistenten Hedwiges Maduro (Almere City) en Saïd Bakkati (ADO De Haag) zijn benaderd. Dat melden bronnen rond de club uit de hoofdstad.
Steijn heeft Sparta laten weten dat hij graag in Amsterdam aan de slag wil. Ajax moet nog wel een afkoopsom voor de 49-jarige Hagenaar betalen. De verwachting is dat beide clubs elkaar snel vinden in een akkoord.
Steijn voldoet niet helemaal aan het profiel dat Sven Mislintat twee weken geleden schetste. De nieuwe directeur voetbalzaken van Ajax vindt John Heitinga, de interim-coach van de afgelopen maanden, nog te licht voor de functie van hoofdtrainer en vertelde dat hij op zoek was naar een oefenmeester die zijn ploegen dominant laat voetballen. Ervaring in de top is geen vereiste. "Dat had Jürgen Klopp ook niet toen we hem een kans gaven bij Borussia Dortmund", zei hij. 'Die trainde Mainz in de tweede Bundesliga."
Knutsen
Kjetil Knutsen leek lang de topkandidaat van Ajax. De Noorse oefenmeester laat FK Bodø/Glimt spectaculair voetballen, maar is uiteindelijk niet beschikbaar. Vervolgens is Steijn nadrukkelijk in beeld gekomen bij Ajax. De oud-voetballer van ADO en NAC Breda was als coach succesvol bij VVV-Venlo, met wie hij naar de Eredivisie promoveerde.
Hij behoedde Sparta vorig jaar na zijn aanstelling voor degradatie en eindigde afgelopen seizoen knap als zesde met de club uit Rotterdam. Niet altijd met aanvallend voetbal, maar Steijn had bij beide clubs ook geen selectie waarmee je altijd dominant kan spelen. Hij was als trainer minder succesvol bij ADO Den Haag, NAC Breda en Al-Wahda uit de Verenigde Emiraten.
Assistenten
Steijn moet na VVV-Venlo en Sparta nu Ajax weer succesvol maken. In Amsterdam hopen ze op een scenario als met trainer Erik ten Hag, die na avonturen met Go Ahead Eagles, het tweede elftal van Bayern München en FC Utrecht zonder ervaring in de absolute top in staat bleek Ajax naar de halve finales van de Champions League te loodsen.
Steijn krijgt met Maduro een assistent met een verleden bij Ajax. De oud-voetballer is al langer in beeld bij zijn eerste profclub uit Amsterdam. Hij promoveerde zondag als assistent-trainer van Almere City naar de Eredivisie. Bakkati, de andere assistent, werkte het afgelopen seizoen samen met hoofdcoach Dick Advocaat bij ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
10 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
12 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
12 uur geleden