Ajax wil komst van hoofdtrainer Steijn komende dagen afronden
ROTTERDAM (ANP) - Ajax wil de komst van hoofdtrainer Maurice Steijn de komende dagen afronden. De nummer drie van het afgelopen seizoen in de Eredivisie heeft contact opgenomen met Sparta Rotterdam, waar de oefenmeester nog een jaar onder contract staat. Ook de clubs van de beoogde assistenten Hedwiges Maduro (Almere City) en Saïd Bakkati (ADO De Haag) zijn benaderd. Dat melden bronnen rond de club uit de hoofdstad.
Steijn heeft Sparta laten weten dat hij graag in Amsterdam aan de slag wil. Ajax moet nog wel een afkoopsom voor de 49-jarige Hagenaar betalen. De verwachting is dat beide clubs elkaar snel vinden in een akkoord.
Steijn voldoet niet helemaal aan het profiel dat Sven Mislintat twee weken geleden schetste. De nieuwe directeur voetbalzaken van Ajax vindt John Heitinga, de interim-coach van de afgelopen maanden, nog te licht voor de functie van hoofdtrainer en vertelde dat hij op zoek was naar een oefenmeester die zijn ploegen dominant laat voetballen. Ervaring in de top is geen vereiste. "Dat had Jürgen Klopp ook niet toen we hem een kans gaven bij Borussia Dortmund", zei hij. 'Die trainde Mainz in de tweede Bundesliga."
Knutsen
Kjetil Knutsen leek lang de topkandidaat van Ajax. De Noorse oefenmeester laat FK Bodø/Glimt spectaculair voetballen, maar is uiteindelijk niet beschikbaar. Vervolgens is Steijn nadrukkelijk in beeld gekomen bij Ajax. De oud-voetballer van ADO en NAC Breda was als coach succesvol bij VVV-Venlo, met wie hij naar de Eredivisie promoveerde.
Hij behoedde Sparta vorig jaar na zijn aanstelling voor degradatie en eindigde afgelopen seizoen knap als zesde met de club uit Rotterdam. Niet altijd met aanvallend voetbal, maar Steijn had bij beide clubs ook geen selectie waarmee je altijd dominant kan spelen. Hij was als trainer minder succesvol bij ADO Den Haag, NAC Breda en Al-Wahda uit de Verenigde Emiraten.
Assistenten
Steijn moet na VVV-Venlo en Sparta nu Ajax weer succesvol maken. In Amsterdam hopen ze op een scenario als met trainer Erik ten Hag, die na avonturen met Go Ahead Eagles, het tweede elftal van Bayern München en FC Utrecht zonder ervaring in de absolute top in staat bleek Ajax naar de halve finales van de Champions League te loodsen.
Steijn krijgt met Maduro een assistent met een verleden bij Ajax. De oud-voetballer is al langer in beeld bij zijn eerste profclub uit Amsterdam. Hij promoveerde zondag als assistent-trainer van Almere City naar de Eredivisie. Bakkati, de andere assistent, werkte het afgelopen seizoen samen met hoofdcoach Dick Advocaat bij ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
5 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
6 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
9 uur geleden