Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil komst Italiaanse coach Farioli nog deze week afronden

Ajax wil komst Italiaanse coach Farioli nog deze week afronden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil nog deze week de komst van hoofdtrainer Francesco Farioli afronden. De 35-jarige Italiaan komt over van OGC Nice, waar hij nog tot eind volgend seizoen onder contract staat. Volgens bronnen rond de club uit Amsterdam ligt er een driejarig contract klaar voor de opvolger van interim-trainer John van 't Schip.

Ajax was al maanden op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Louis van Gaal, adviseur van de rvc van de club uit de hoofdstad, heeft niet de energie meer om nog dagelijks met het eerste elftal bezig te zijn. Erik ten Hag staat nog onder contract bij Manchester United en Graham Potter zag na meerdere gesprekken af van een overstap naar de recordkampioen van Nederland.

Ajax heeft meerdere gesprekken gevoerd met Farioli. Maar de Italiaan wilde het seizoen eerst graag goed afmaken met OGC Nice, dat de Franse competitie zondag met een vijfde eindklassering afsloot. De verwachting is dat Farioli zijn huidige assistenten Felipe Sanchez Mateos en de Italiaan Daniele Cavalletto meeneemt naar Amsterdam. Ajax wil Dave Vos, de huidige trainer van Jong Ajax, overhevelen naar de technische staf van het eerste elftal.

Morten Olsen

Farioli wordt, als de laatste details voor een contract zijn uitgewerkt, de eerste buitenlandse coach van Ajax sinds Morten Olsen. De Deen werd eind 1998 ontslagen. De Italiaan, die vijf jaar jonger is dan reservedoelman Remko Pasveer, volgde een studie filosofie en sportwetenschappen. Vervolgens werkte hij als keeperstrainer bij Benevento en Sassuolo onder zijn leermeester Roberto De Zerbi, die zondag afscheid nam van Brighton & Hove Albion. Daarna ging hij als hoofdcoach aan de slag bij de Turkse clubs Fatih Karagümrük en Alanyaspor, voordat hij vorig jaar tekende bij OGC Nice.

Calvin Stengs trainde in de voorbereiding van dit seizoen onder Farioli bij Nice. Vooral daardoor hoefde hij bij Feyenoord nauwelijks te wennen, zo vertelde hij anderhalve week geleden. Stengs ziet veel gelijkenissen tussen Farioli en Arne Slot, die Feyenoord heeft verlaten voor Liverpool. Beide coaches laten zich inspireren door Pep Guardiola, de succesvolle coach van Manchester City.

Aanvallend voetbal

Ook Farioli houdt van verzorgd en aanvallend voetbal, met aandacht voor de defensie. Nice heeft dit seizoen de minste treffers tegen gekregen van alle clubs in de Franse competitie. Hoewel Farioli naar eigen zeggen zijn meeste energie in aanvallen steekt, heeft de nummer 5 van de eindklassering in 34 duels slechts veertig keer gescoord.

Meer uit Voetbal

Conte vertrekt na twee jaar als coach van Napoli

NAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.

10 minuten geleden
Sparta stelt trainer Meijer aan als opvolger Steijn

ROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.

52 minuten geleden
Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

10 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

14 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

14 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

18 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

18 uur geleden