Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil komst Italiaanse coach Farioli nog deze week afronden

Ajax wil komst Italiaanse coach Farioli nog deze week afronden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil nog deze week de komst van hoofdtrainer Francesco Farioli afronden. De 35-jarige Italiaan komt over van OGC Nice, waar hij nog tot eind volgend seizoen onder contract staat. Volgens bronnen rond de club uit Amsterdam ligt er een driejarig contract klaar voor de opvolger van interim-trainer John van 't Schip.

Ajax was al maanden op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Louis van Gaal, adviseur van de rvc van de club uit de hoofdstad, heeft niet de energie meer om nog dagelijks met het eerste elftal bezig te zijn. Erik ten Hag staat nog onder contract bij Manchester United en Graham Potter zag na meerdere gesprekken af van een overstap naar de recordkampioen van Nederland.

Ajax heeft meerdere gesprekken gevoerd met Farioli. Maar de Italiaan wilde het seizoen eerst graag goed afmaken met OGC Nice, dat de Franse competitie zondag met een vijfde eindklassering afsloot. De verwachting is dat Farioli zijn huidige assistenten Felipe Sanchez Mateos en de Italiaan Daniele Cavalletto meeneemt naar Amsterdam. Ajax wil Dave Vos, de huidige trainer van Jong Ajax, overhevelen naar de technische staf van het eerste elftal.

Morten Olsen

Farioli wordt, als de laatste details voor een contract zijn uitgewerkt, de eerste buitenlandse coach van Ajax sinds Morten Olsen. De Deen werd eind 1998 ontslagen. De Italiaan, die vijf jaar jonger is dan reservedoelman Remko Pasveer, volgde een studie filosofie en sportwetenschappen. Vervolgens werkte hij als keeperstrainer bij Benevento en Sassuolo onder zijn leermeester Roberto De Zerbi, die zondag afscheid nam van Brighton & Hove Albion. Daarna ging hij als hoofdcoach aan de slag bij de Turkse clubs Fatih Karagümrük en Alanyaspor, voordat hij vorig jaar tekende bij OGC Nice.

Calvin Stengs trainde in de voorbereiding van dit seizoen onder Farioli bij Nice. Vooral daardoor hoefde hij bij Feyenoord nauwelijks te wennen, zo vertelde hij anderhalve week geleden. Stengs ziet veel gelijkenissen tussen Farioli en Arne Slot, die Feyenoord heeft verlaten voor Liverpool. Beide coaches laten zich inspireren door Pep Guardiola, de succesvolle coach van Manchester City.

Aanvallend voetbal

Ook Farioli houdt van verzorgd en aanvallend voetbal, met aandacht voor de defensie. Nice heeft dit seizoen de minste treffers tegen gekregen van alle clubs in de Franse competitie. Hoewel Farioli naar eigen zeggen zijn meeste energie in aanvallen steekt, heeft de nummer 5 van de eindklassering in 34 duels slechts veertig keer gescoord.

Meer uit Voetbal

Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

1 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

12 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

15 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

16 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

16 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

18 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

18 uur geleden