Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil komst Henderson snel afronden

Ajax wil komst Henderson snel afronden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de komst van Jordan Henderson snel afronden. De voormalige aanvoerder is vertrokken bij Al-Ettifaq, de club uit Saudi-Arabië waar hij afgelopen zomer nog een contract voor drie jaar tekende. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano wordt de 33-jarige middenvelder donderdagmiddag al medisch gekeurd in Amsterdam.

Als alles goed gaat, dan zet Henderson in de Johan Cruijff ArenA zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar. Trainer John van 't Schip liet zondag na een gelukkige uitzege bij Go Ahead Eagels al weten dat hij uitkijkt naar de komst van de 81-voudig international van Engeland. Hij gelooft dat de ervaren middenvelder zijn nieuwe jonge ploeggenoten naar een hoger niveau kan brengen. Ook wordt hij in staat geacht het middenveld van de nummer 5 van de Eredivisie beter te laten functioneren.

Ajax hoeft geen transfersom voor Henderson te betalen, zo bevestigen meerdere bronnen. De middenvelder moet zijn contract bij Al-Ettifaq zelf laten ontbinden. Al-Ettifaq heeft het vertrek van de Brit nog niet bevestigd. Ajax meldt pas transfers als alle details van de verbintenis zijn afgerond.

Stunt

Ajax stunt met de komst van Henderson. De transfer doet een beetje denken aan de overgang van Mario Götze van Borussia Dortmund naar PSV in 2020. De Duitser had zijn nationale ploeg in 2014 nog naar de wereldtitel geschoten.

Henderson speelde in twaalf jaar 492 wedstrijden voor Liverpool, voordat hij afgelopen zomer een lucratief contract tekende bij Al-Ettifaq in Saudi-Arabië. Als aanvoerder van de Engelse topclub won hij vrijwel alle mogelijke prijzen in het clubvoetbal, waaronder de wereldbeker, Champions League, Europese supercup, landstitel, FA Cup en Engelse supercup.

Kritiek

Henderson kreeg kritiek op zijn besluit om Liverpool te verlaten voor Al-Ettifaq, ook omdat hij zich inzette voor de lhbtiq+-gemeenschap in Engeland. Hij verdedigde zich tegen de kritiek. "Als mensen me bekritiseren of vinden dat ik hen heb bedrogen, dan doet dat pijn. Het enige wat ik kan doen, is sorry zeggen, maar ik ben niet veranderd als persoon."

Toch kon Henderson niet aarden in Saudi-Arabië, ondanks een jaarsalaris van naar verluidt 15 miljoen euro. Ajax reageerde daadkrachtig en wil met Henderson weer de weg naar boven vinden. Het ligt niet voor de hand dat hij zondag al kan debuteren tegen RKC. Ajax moet nog een werkvergunning voor hem aanvragen.

Meer uit Voetbal

RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

3 uur geleden
Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

6 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

7 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

11 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

11 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

12 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

14 uur geleden