Ajax wil komst Henderson snel afronden
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de komst van Jordan Henderson snel afronden. De voormalige aanvoerder is vertrokken bij Al-Ettifaq, de club uit Saudi-Arabië waar hij afgelopen zomer nog een contract voor drie jaar tekende. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano wordt de 33-jarige middenvelder donderdagmiddag al medisch gekeurd in Amsterdam.
Als alles goed gaat, dan zet Henderson in de Johan Cruijff ArenA zijn handtekening onder een contract voor 2,5 jaar. Trainer John van 't Schip liet zondag na een gelukkige uitzege bij Go Ahead Eagels al weten dat hij uitkijkt naar de komst van de 81-voudig international van Engeland. Hij gelooft dat de ervaren middenvelder zijn nieuwe jonge ploeggenoten naar een hoger niveau kan brengen. Ook wordt hij in staat geacht het middenveld van de nummer 5 van de Eredivisie beter te laten functioneren.
Ajax hoeft geen transfersom voor Henderson te betalen, zo bevestigen meerdere bronnen. De middenvelder moet zijn contract bij Al-Ettifaq zelf laten ontbinden. Al-Ettifaq heeft het vertrek van de Brit nog niet bevestigd. Ajax meldt pas transfers als alle details van de verbintenis zijn afgerond.
Stunt
Ajax stunt met de komst van Henderson. De transfer doet een beetje denken aan de overgang van Mario Götze van Borussia Dortmund naar PSV in 2020. De Duitser had zijn nationale ploeg in 2014 nog naar de wereldtitel geschoten.
Henderson speelde in twaalf jaar 492 wedstrijden voor Liverpool, voordat hij afgelopen zomer een lucratief contract tekende bij Al-Ettifaq in Saudi-Arabië. Als aanvoerder van de Engelse topclub won hij vrijwel alle mogelijke prijzen in het clubvoetbal, waaronder de wereldbeker, Champions League, Europese supercup, landstitel, FA Cup en Engelse supercup.
Kritiek
Henderson kreeg kritiek op zijn besluit om Liverpool te verlaten voor Al-Ettifaq, ook omdat hij zich inzette voor de lhbtiq+-gemeenschap in Engeland. Hij verdedigde zich tegen de kritiek. "Als mensen me bekritiseren of vinden dat ik hen heb bedrogen, dan doet dat pijn. Het enige wat ik kan doen, is sorry zeggen, maar ik ben niet veranderd als persoon."
Toch kon Henderson niet aarden in Saudi-Arabië, ondanks een jaarsalaris van naar verluidt 15 miljoen euro. Ajax reageerde daadkrachtig en wil met Henderson weer de weg naar boven vinden. Het ligt niet voor de hand dat hij zondag al kan debuteren tegen RKC. Ajax moet nog een werkvergunning voor hem aanvragen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
21 minuten geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
4 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
15 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geleden