Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil in gesprek met Ajax Cape Town over Ulderink en Vonk

Ajax wil in gesprek met Ajax Cape Town over Ulderink en Vonk

AMSTERDAM (ANP) - Ajax baalt van de manier waarop Ajax Cape Town met hoofdtrainer Andries Ulderink en hoofd voetbalzaken Hans Vonk zijn omgegaan "Wij zijn als grootaandeelhouder ontevreden over de recente ontwikkelingen en hetgeen gecommuniceerd is door Ajax Cape Town", meldt een woordvoerder van de koploper van de eredivisie.

Ajax Cape Town besloot Vonk te schorsen in afwachting van een onderzoek naar ernstige beschuldigingen van wangedrag. De club uit Kaapstad zegt niet waar de oud-keeper van beschuldigd wordt. Trainer Ulderink was het niet eens met die sanctie en kwam na een gesprek hierover met de directeur van Ajax Cape Town ontslag overeen.

"In onze optiek deden Andries Ulderink en Hans Vonk uitstekend werk", laat een woordvoerder van Ajax weten. "Dat is ook te zien aan de stijgende lijn die is ingezet sinds Ulderink hoofdtrainer is en Vonk als hoofd voetbalzaken is aangesteld. Wij gaan in gesprek met de directeur van Ajax Cape Town en vinden het niet constructief om er via media dieper op in te gaan. Promotie naar de hoogste divisie heeft prioriteit."

Ajax is in het bezit van 51 procent van de aandelen van Ajax Cape Town. Directeur Ari Efstathiou van Ajax Cape Town is naar eigen zeggen zeer teleurgesteld in Ulderink. "Het is al teleurstellend dat hij de schorsing van Vonk aanvecht", reageert hij. "Maar nog teleurstellender is zijn timing. Hij deed dat vrijdag enkele uren voordat onze ploeg een vlucht moest nemen voor het duel met Free State Stars. Dat is niet professioneel en onaanvaardbaar. Ik had geen andere keus dan zijn ontslag te aanvaarden."

Meer uit Voetbal

PEC-trainer na 8-2-afstraffing: hoe is dit in godsnaam mogelijk?

ALMELO (ANP) - PEC Zwolle-trainer Henry van der Vegt had de 8-2-nederlaag bij hekkensluiter Heracles Almelo niet voor mogelijk gehouden. Na een kwartier stond zijn ploeg nog 1-0 voor. "Als je me toen had gezegd dat het zo zou eindigen, had ik je voor gek verklaard. Maar nu zie ik een uitslag staan waarvan ik denk: hoe is dit in godsnaam mogelijk?", zei Van der Vegt bij ESPN.

1 uur geleden
Internazionale loopt dankzij late uitzege in op Napoli

VERONA (ANP) - Internazionale heeft in het uitduel met Hellas Verona ternauwernood geprofiteerd van het puntenverlies van koploper Napoli zaterdag. Een eigen treffer in blessuretijd van de Deen Martin Frese bezorgde de club uit Milaan de 2-1-overwinning.

1 uur geleden
Bayern München behaalt recordomzet van bijna 1 miljard euro

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft afgelopen seizoen een recordomzet van bijna 1 miljard euro behaald. Dat meldde directeur Jan-Christian Dreesen van de Duitse recordkampioen op de algemene ledenvergadering. De nettowinst bedroeg ruim 27 miljoen euro.

1 uur geleden
Heracles wint tegen PEC ook tweede duel onder Krüzen ruim: 8-2

ALMELO (ANP) - Hekkensluiter Heracles Almelo heeft ook het tweede duel onder interim-trainer Hendrie Krüzen met ruime cijfers gewonnen. De club uit Almelo was voor eigen publiek met liefst 8-2 te sterk voor PEC Zwolle, dat vanaf de 38e minuut met een man minder speelde. Heracles won woensdag bij NAC Breda (1-4) ook de eerste wedstrijd na het ontslag van trainer Bas Sibum.

2 uur geleden
Trainer Slot ziet winnend Liverpool eindelijk weer geluk hebben

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool had het geluk eindelijk weer eens aan zijn zijde bij de welkome overwinning op Aston Villa (2-0). Dat zei trainer Arne Slot na de eerste zege in vijf competitieduels.

6 uur geleden
Middenvelder Moder nog maanden aan de kant bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Jakub Moder ontbreekt nog maanden bij Feyenoord. De Poolse international, die vlak voor het seizoen geblesseerd raakte aan zijn rug, heeft afgelopen week een operatie ondergaan. Dat zei trainer Robin van Persie tijdens zijn persconferentie na het gewonnen competitieduel met FC Volendam (3-1).

7 uur geleden
Real Madrid verspilt geen krachten in aanloop naar Liverpool

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen voor de wedstrijd in de Champions League bij Liverpool geen krachten hoeven verspillen tegen Valencia. De Spaanse koploper won in Madrid met 4-0.

16 uur geleden