Ajax wil goed blijven aanvallen maar beter verdedigen tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil tegen PSV laten zien dat het de afgelopen maanden stappen in de juiste richting heeft gezet. "Aanvallen doen we al een stuk beter", blikte trainer John van 't Schip vooruit op het thuisduel met de soevereine koploper van de Eredivisie. "Verdedigend zal het nog een stuk beter moeten. Anders wordt het een heel lastig duel voor ons."
Jordan Henderson maakt als basisspeler zijn debuut in de Johan Cruijff ArenA. De 33-jarige Brit krijgt als opdracht zijn medespelers zo neer te zetten dat ze verdedigend minder in de problemen komen. De kans is groot dat Josip Sutalo ook voldoende fit is om aan de aftrap te verschijnen. De Kroaat moet Luuk de Jong van scoren zien af te houden.
Met een fitte Sutalo kan Van 't Schip schuiven met Devyne Rensch, die rechts en links in de defensie kan spelen. "Dan hebben we achterin weer iets meer mogelijkheden", zei de trainer van Ajax die afgelopen week graag nog een ervaren verdediger naar Amsterdam had zien komen. "Maar dat bleek helaas niet mogelijk."
Zege
Een zege op PSV kan Ajax het gevoel geven dat een derde eindklassering in de Eredivisie nog mogelijk is. "Dat kan iets met de ploeg doen", beseft Van 't Schip. "We beginnen de wedstrijd ook zeker om te winnen. Maar PSV heeft gewoon een heel goede ploeg. Ze voetballen goed, scoren makkelijk en geven verdedigend weinig weg. Ze hebben het goed voor elkaar."
PSV is na negentien competitieduels en achttien overwinningen nog ongeslagen in de Eredivisie. De club koestert een voorsprong van 12 punten op het als tweede geklasseerde Feyenoord. Ajax staat vijfde, met 21 punten minder dan de titelfavoriet uit Eindhoven. Trainer Peter Bosz van PSV heeft Ismael Saibari weer terug na zijn inspanningen voor Marokko op de Afrika Cup. Hij wist vrijdagmiddag nog niet of Joey Veerman en Malik Tillman inzetbaar zijn. Noa Lang is opnieuw geblesseerd geraakt en voorlopig uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
4 uur geleden