Ajax wil goed blijven aanvallen maar beter verdedigen tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil tegen PSV laten zien dat het de afgelopen maanden stappen in de juiste richting heeft gezet. "Aanvallen doen we al een stuk beter", blikte trainer John van 't Schip vooruit op het thuisduel met de soevereine koploper van de Eredivisie. "Verdedigend zal het nog een stuk beter moeten. Anders wordt het een heel lastig duel voor ons."
Jordan Henderson maakt als basisspeler zijn debuut in de Johan Cruijff ArenA. De 33-jarige Brit krijgt als opdracht zijn medespelers zo neer te zetten dat ze verdedigend minder in de problemen komen. De kans is groot dat Josip Sutalo ook voldoende fit is om aan de aftrap te verschijnen. De Kroaat moet Luuk de Jong van scoren zien af te houden.
Met een fitte Sutalo kan Van 't Schip schuiven met Devyne Rensch, die rechts en links in de defensie kan spelen. "Dan hebben we achterin weer iets meer mogelijkheden", zei de trainer van Ajax die afgelopen week graag nog een ervaren verdediger naar Amsterdam had zien komen. "Maar dat bleek helaas niet mogelijk."
Zege
Een zege op PSV kan Ajax het gevoel geven dat een derde eindklassering in de Eredivisie nog mogelijk is. "Dat kan iets met de ploeg doen", beseft Van 't Schip. "We beginnen de wedstrijd ook zeker om te winnen. Maar PSV heeft gewoon een heel goede ploeg. Ze voetballen goed, scoren makkelijk en geven verdedigend weinig weg. Ze hebben het goed voor elkaar."
PSV is na negentien competitieduels en achttien overwinningen nog ongeslagen in de Eredivisie. De club koestert een voorsprong van 12 punten op het als tweede geklasseerde Feyenoord. Ajax staat vijfde, met 21 punten minder dan de titelfavoriet uit Eindhoven. Trainer Peter Bosz van PSV heeft Ismael Saibari weer terug na zijn inspanningen voor Marokko op de Afrika Cup. Hij wist vrijdagmiddag nog niet of Joey Veerman en Malik Tillman inzetbaar zijn. Noa Lang is opnieuw geblesseerd geraakt en voorlopig uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
53 minuten geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
2 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
2 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
3 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
3 uur geleden