Ajax wil goed blijven aanvallen maar beter verdedigen tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil tegen PSV laten zien dat het de afgelopen maanden stappen in de juiste richting heeft gezet. "Aanvallen doen we al een stuk beter", blikte trainer John van 't Schip vooruit op het thuisduel met de soevereine koploper van de Eredivisie. "Verdedigend zal het nog een stuk beter moeten. Anders wordt het een heel lastig duel voor ons."
Jordan Henderson maakt als basisspeler zijn debuut in de Johan Cruijff ArenA. De 33-jarige Brit krijgt als opdracht zijn medespelers zo neer te zetten dat ze verdedigend minder in de problemen komen. De kans is groot dat Josip Sutalo ook voldoende fit is om aan de aftrap te verschijnen. De Kroaat moet Luuk de Jong van scoren zien af te houden.
Met een fitte Sutalo kan Van 't Schip schuiven met Devyne Rensch, die rechts en links in de defensie kan spelen. "Dan hebben we achterin weer iets meer mogelijkheden", zei de trainer van Ajax die afgelopen week graag nog een ervaren verdediger naar Amsterdam had zien komen. "Maar dat bleek helaas niet mogelijk."
Zege
Een zege op PSV kan Ajax het gevoel geven dat een derde eindklassering in de Eredivisie nog mogelijk is. "Dat kan iets met de ploeg doen", beseft Van 't Schip. "We beginnen de wedstrijd ook zeker om te winnen. Maar PSV heeft gewoon een heel goede ploeg. Ze voetballen goed, scoren makkelijk en geven verdedigend weinig weg. Ze hebben het goed voor elkaar."
PSV is na negentien competitieduels en achttien overwinningen nog ongeslagen in de Eredivisie. De club koestert een voorsprong van 12 punten op het als tweede geklasseerde Feyenoord. Ajax staat vijfde, met 21 punten minder dan de titelfavoriet uit Eindhoven. Trainer Peter Bosz van PSV heeft Ismael Saibari weer terug na zijn inspanningen voor Marokko op de Afrika Cup. Hij wist vrijdagmiddag nog niet of Joey Veerman en Malik Tillman inzetbaar zijn. Noa Lang is opnieuw geblesseerd geraakt en voorlopig uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
13 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 dag geleden