Ajax wil goed blijven aanvallen maar beter verdedigen tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil tegen PSV laten zien dat het de afgelopen maanden stappen in de juiste richting heeft gezet. "Aanvallen doen we al een stuk beter", blikte trainer John van 't Schip vooruit op het thuisduel met de soevereine koploper van de Eredivisie. "Verdedigend zal het nog een stuk beter moeten. Anders wordt het een heel lastig duel voor ons."
Jordan Henderson maakt als basisspeler zijn debuut in de Johan Cruijff ArenA. De 33-jarige Brit krijgt als opdracht zijn medespelers zo neer te zetten dat ze verdedigend minder in de problemen komen. De kans is groot dat Josip Sutalo ook voldoende fit is om aan de aftrap te verschijnen. De Kroaat moet Luuk de Jong van scoren zien af te houden.
Met een fitte Sutalo kan Van 't Schip schuiven met Devyne Rensch, die rechts en links in de defensie kan spelen. "Dan hebben we achterin weer iets meer mogelijkheden", zei de trainer van Ajax die afgelopen week graag nog een ervaren verdediger naar Amsterdam had zien komen. "Maar dat bleek helaas niet mogelijk."
Zege
Een zege op PSV kan Ajax het gevoel geven dat een derde eindklassering in de Eredivisie nog mogelijk is. "Dat kan iets met de ploeg doen", beseft Van 't Schip. "We beginnen de wedstrijd ook zeker om te winnen. Maar PSV heeft gewoon een heel goede ploeg. Ze voetballen goed, scoren makkelijk en geven verdedigend weinig weg. Ze hebben het goed voor elkaar."
PSV is na negentien competitieduels en achttien overwinningen nog ongeslagen in de Eredivisie. De club koestert een voorsprong van 12 punten op het als tweede geklasseerde Feyenoord. Ajax staat vijfde, met 21 punten minder dan de titelfavoriet uit Eindhoven. Trainer Peter Bosz van PSV heeft Ismael Saibari weer terug na zijn inspanningen voor Marokko op de Afrika Cup. Hij wist vrijdagmiddag nog niet of Joey Veerman en Malik Tillman inzetbaar zijn. Noa Lang is opnieuw geblesseerd geraakt en voorlopig uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
6 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
12 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
14 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
15 uur geleden