Ajax wil goed blijven aanvallen maar beter verdedigen tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil tegen PSV laten zien dat het de afgelopen maanden stappen in de juiste richting heeft gezet. "Aanvallen doen we al een stuk beter", blikte trainer John van 't Schip vooruit op het thuisduel met de soevereine koploper van de Eredivisie. "Verdedigend zal het nog een stuk beter moeten. Anders wordt het een heel lastig duel voor ons."
Jordan Henderson maakt als basisspeler zijn debuut in de Johan Cruijff ArenA. De 33-jarige Brit krijgt als opdracht zijn medespelers zo neer te zetten dat ze verdedigend minder in de problemen komen. De kans is groot dat Josip Sutalo ook voldoende fit is om aan de aftrap te verschijnen. De Kroaat moet Luuk de Jong van scoren zien af te houden.
Met een fitte Sutalo kan Van 't Schip schuiven met Devyne Rensch, die rechts en links in de defensie kan spelen. "Dan hebben we achterin weer iets meer mogelijkheden", zei de trainer van Ajax die afgelopen week graag nog een ervaren verdediger naar Amsterdam had zien komen. "Maar dat bleek helaas niet mogelijk."
Zege
Een zege op PSV kan Ajax het gevoel geven dat een derde eindklassering in de Eredivisie nog mogelijk is. "Dat kan iets met de ploeg doen", beseft Van 't Schip. "We beginnen de wedstrijd ook zeker om te winnen. Maar PSV heeft gewoon een heel goede ploeg. Ze voetballen goed, scoren makkelijk en geven verdedigend weinig weg. Ze hebben het goed voor elkaar."
PSV is na negentien competitieduels en achttien overwinningen nog ongeslagen in de Eredivisie. De club koestert een voorsprong van 12 punten op het als tweede geklasseerde Feyenoord. Ajax staat vijfde, met 21 punten minder dan de titelfavoriet uit Eindhoven. Trainer Peter Bosz van PSV heeft Ismael Saibari weer terug na zijn inspanningen voor Marokko op de Afrika Cup. Hij wist vrijdagmiddag nog niet of Joey Veerman en Malik Tillman inzetbaar zijn. Noa Lang is opnieuw geblesseerd geraakt en voorlopig uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
3 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
20 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
20 uur geleden