Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil Europese ambities ook tegen Young Boys onderstrepen

Ajax wil Europese ambities ook tegen Young Boys onderstrepen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat donderdagavond voor een nieuwe uitdaging als Young Boys naar de Johan Cruijff ArenA komt voor het eerste duel in de achtste finales van de Europa League. "Ze zijn heel direct naar de goal van de tegenstander", waarschuwt trainer Erik ten Hag. "Het is een team dat erg goed in elkaar zit."

Peter Bosz, oud-trainer van Ajax, kon twee weken geleden niet anders dan concluderen dat hij met Bayer Leverkusen terecht was uitgeschakeld door Young Boys. "Ze hebben op geen enkele positie een betere speler staan dan wij", zei hij. "Maar als je tweemaal verliest, dan kan je niet zeggen dat het onverdiend is dat zij verder bekeren."

Ten Hag snapt wat Bosz bedoelt. "Young Boys is echt een team, een eenheid", concludeert hij. "Tactisch en technisch gezien is het een ploeg die heel goed het verticale spel beheerst. Ze hebben veel snelheid in de ploeg. Zo wonnen ze tweemaal van Leverkusen, in mijn ogen een van de betere ploegen van Duitsland."

Ajax kan Europees seizoen nog kleur geven

Ook Ten Hag beseft dat Ajax het met ploegen als Manchester United, Arsenal, Tottenham Hotspur en AC Milan veel zwaarder had kunnen treffen in de achtste finale. Nu het aanvankelijke doel van overwinteren in de Champions League niet is gehaald, kan de koploper van de Eredivisie het Europese seizoen in de Europa League nog aardig kleur geven. Zeker als de loting een beetje meezit.

Ajax kan in het tweeluik met Young Boys ook het gehele Nederlands voetbal weer een beetje helpen. Vooral door de resultaten van Ajax de laatste vijf jaar in Europa heeft Nederland de zevende positie van Rusland op de landenlijst van de UEFA voor het grijpen. Dankzij die goede uitslagen mag de kampioen van de Eredivisie inmiddels weer rechtstreeks uitkomen in de Champions League.

Finale in 2017

Ajax is de huidige nummer 18 van Europa, volgens de ranglijst van de UEFA. De club reikte in 2017 tot de finale van de Europa League en was in 2019 een trotse halve finalist van de Champions League. Ajax wil die positie minimaal behouden, met het oog op de nieuwe Champions League die waarschijnlijk in 2024 van start gaat.

Het is de bedoeling dat dan niet 32 maar 36 ploegen in minimaal 10 wedstrijden, vier duels meer dan nu, veel meer geld gaan verdelen. Een hoge positie op de Europese ranglijst biedt dan niet alleen een grotere kans op een eenvoudige loting. Mogelijk worden de vier extra starbewijzen verdeeld onder clubs die in het verleden Europese successen behaalden, maar zich via de eigen competitie niet hebben weten te plaatsen voor het lucratieve toernooi.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

3 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

3 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

4 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

5 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

6 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

8 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

12 uur geleden