Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil Europese ambities ook tegen Young Boys onderstrepen

Ajax wil Europese ambities ook tegen Young Boys onderstrepen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat donderdagavond voor een nieuwe uitdaging als Young Boys naar de Johan Cruijff ArenA komt voor het eerste duel in de achtste finales van de Europa League. "Ze zijn heel direct naar de goal van de tegenstander", waarschuwt trainer Erik ten Hag. "Het is een team dat erg goed in elkaar zit."

Peter Bosz, oud-trainer van Ajax, kon twee weken geleden niet anders dan concluderen dat hij met Bayer Leverkusen terecht was uitgeschakeld door Young Boys. "Ze hebben op geen enkele positie een betere speler staan dan wij", zei hij. "Maar als je tweemaal verliest, dan kan je niet zeggen dat het onverdiend is dat zij verder bekeren."

Ten Hag snapt wat Bosz bedoelt. "Young Boys is echt een team, een eenheid", concludeert hij. "Tactisch en technisch gezien is het een ploeg die heel goed het verticale spel beheerst. Ze hebben veel snelheid in de ploeg. Zo wonnen ze tweemaal van Leverkusen, in mijn ogen een van de betere ploegen van Duitsland."

Ajax kan Europees seizoen nog kleur geven

Ook Ten Hag beseft dat Ajax het met ploegen als Manchester United, Arsenal, Tottenham Hotspur en AC Milan veel zwaarder had kunnen treffen in de achtste finale. Nu het aanvankelijke doel van overwinteren in de Champions League niet is gehaald, kan de koploper van de Eredivisie het Europese seizoen in de Europa League nog aardig kleur geven. Zeker als de loting een beetje meezit.

Ajax kan in het tweeluik met Young Boys ook het gehele Nederlands voetbal weer een beetje helpen. Vooral door de resultaten van Ajax de laatste vijf jaar in Europa heeft Nederland de zevende positie van Rusland op de landenlijst van de UEFA voor het grijpen. Dankzij die goede uitslagen mag de kampioen van de Eredivisie inmiddels weer rechtstreeks uitkomen in de Champions League.

Finale in 2017

Ajax is de huidige nummer 18 van Europa, volgens de ranglijst van de UEFA. De club reikte in 2017 tot de finale van de Europa League en was in 2019 een trotse halve finalist van de Champions League. Ajax wil die positie minimaal behouden, met het oog op de nieuwe Champions League die waarschijnlijk in 2024 van start gaat.

Het is de bedoeling dat dan niet 32 maar 36 ploegen in minimaal 10 wedstrijden, vier duels meer dan nu, veel meer geld gaan verdelen. Een hoge positie op de Europese ranglijst biedt dan niet alleen een grotere kans op een eenvoudige loting. Mogelijk worden de vier extra starbewijzen verdeeld onder clubs die in het verleden Europese successen behaalden, maar zich via de eigen competitie niet hebben weten te plaatsen voor het lucratieve toernooi.

Meer uit Voetbal

Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

1 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

3 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

4 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

17 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

17 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

17 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

18 uur geleden