Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil Europese ambities ook tegen Young Boys onderstrepen

Ajax wil Europese ambities ook tegen Young Boys onderstrepen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat donderdagavond voor een nieuwe uitdaging als Young Boys naar de Johan Cruijff ArenA komt voor het eerste duel in de achtste finales van de Europa League. "Ze zijn heel direct naar de goal van de tegenstander", waarschuwt trainer Erik ten Hag. "Het is een team dat erg goed in elkaar zit."

Peter Bosz, oud-trainer van Ajax, kon twee weken geleden niet anders dan concluderen dat hij met Bayer Leverkusen terecht was uitgeschakeld door Young Boys. "Ze hebben op geen enkele positie een betere speler staan dan wij", zei hij. "Maar als je tweemaal verliest, dan kan je niet zeggen dat het onverdiend is dat zij verder bekeren."

Ten Hag snapt wat Bosz bedoelt. "Young Boys is echt een team, een eenheid", concludeert hij. "Tactisch en technisch gezien is het een ploeg die heel goed het verticale spel beheerst. Ze hebben veel snelheid in de ploeg. Zo wonnen ze tweemaal van Leverkusen, in mijn ogen een van de betere ploegen van Duitsland."

Ajax kan Europees seizoen nog kleur geven

Ook Ten Hag beseft dat Ajax het met ploegen als Manchester United, Arsenal, Tottenham Hotspur en AC Milan veel zwaarder had kunnen treffen in de achtste finale. Nu het aanvankelijke doel van overwinteren in de Champions League niet is gehaald, kan de koploper van de Eredivisie het Europese seizoen in de Europa League nog aardig kleur geven. Zeker als de loting een beetje meezit.

Ajax kan in het tweeluik met Young Boys ook het gehele Nederlands voetbal weer een beetje helpen. Vooral door de resultaten van Ajax de laatste vijf jaar in Europa heeft Nederland de zevende positie van Rusland op de landenlijst van de UEFA voor het grijpen. Dankzij die goede uitslagen mag de kampioen van de Eredivisie inmiddels weer rechtstreeks uitkomen in de Champions League.

Finale in 2017

Ajax is de huidige nummer 18 van Europa, volgens de ranglijst van de UEFA. De club reikte in 2017 tot de finale van de Europa League en was in 2019 een trotse halve finalist van de Champions League. Ajax wil die positie minimaal behouden, met het oog op de nieuwe Champions League die waarschijnlijk in 2024 van start gaat.

Het is de bedoeling dat dan niet 32 maar 36 ploegen in minimaal 10 wedstrijden, vier duels meer dan nu, veel meer geld gaan verdelen. Een hoge positie op de Europese ranglijst biedt dan niet alleen een grotere kans op een eenvoudige loting. Mogelijk worden de vier extra starbewijzen verdeeld onder clubs die in het verleden Europese successen behaalden, maar zich via de eigen competitie niet hebben weten te plaatsen voor het lucratieve toernooi.

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

7 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

9 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

9 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

10 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

10 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

10 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

11 uur geleden