Ajax wil countermachine Lille opnieuw ontregelen
AMSTERDAM (ANP) - In grote vorm verschijnt Ajax donderdagavond aan de aftrap voor het beslissende duel met Lille om een plaats in de achtste finales van de Europa League. De club heeft alweer tien keer op rij gewonnen en voetbalt steeds makkelijker. "Toch zal het nog beter moeten om verder te gaan", waarschuwde trainer Erik ten Hag.
Volgens de coach won Ajax vorige week vooral bij Lille (1-2) omdat het de thuisploeg niet in het favoriete spel liet komen. "Zij wachten op een foutje en slaan dan vaak heel snel toe", zei hij. "Dat doen ze zo goed dat ze bovenaan staan in Frankrijk. Dat is nogal wat. Ze staan boven Paris Saint-Germain en Lyon. Dat is erg knap."
Lille presteert dit seizoen nog beter in uitduels dan in eigen stadion. De club won dit seizoen al ruim bij AC Milan (0-3) en Slavia Praag (1-4). Lille verloor vooralsnog slechts een uitwedstrijd in de Franse competitie. "Maar ik ben niet bang voor ze", zei Ten Hag. "Ik vertrouw op mijn eigen ploeg. Ik geloof in mijn spelers."
Basisformatie
De basisformatie van Ajax is de de laatste weken aardig in elkaar gevallen. Lisandro Martínez en Edson Álvarez zijn bijna niet meer weg te denken uit het favoriete elftal van Ten Hag. "Zij geven ons kracht en gif", erkende de coach van Ajax. "Maar we hebben ook andere spelers die vechten als het fout gaat. Ik vind dat we beter zijn gaan voetballen en zie steeds meer automatismen. Maar we kunnen ook strijden als het fout dreigt te gaan. Ook dat hebben we laten zien, ook weer bij Lille", doelde hij op de twee late treffers van zijn ploeg.
Ajax mist tijdens het tweede duel met Lille beide geblesseerde vleugelverdedigers Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico. Ryan Gravenberch keert terug van een schorsing. Het ligt voor de hand dat Daley Blind aan de linkerkant voor Tagliafico gaat spelen. "Maar Rensch kan daar ook goed voetballen", zei Ten Hag. Rensch verving de afgelopen weken de geblesseerde rechtsback Mazraoui. Ten Hag heeft met Jurriën Timber en Sean Klaiber nog twee spelers in zijn selectie die rechts in de defensie kunnen spelen.
Vermoedelijke opstelling Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
5 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
6 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
7 uur geleden