Ajax wil countermachine Lille opnieuw ontregelen
AMSTERDAM (ANP) - In grote vorm verschijnt Ajax donderdagavond aan de aftrap voor het beslissende duel met Lille om een plaats in de achtste finales van de Europa League. De club heeft alweer tien keer op rij gewonnen en voetbalt steeds makkelijker. "Toch zal het nog beter moeten om verder te gaan", waarschuwde trainer Erik ten Hag.
Volgens de coach won Ajax vorige week vooral bij Lille (1-2) omdat het de thuisploeg niet in het favoriete spel liet komen. "Zij wachten op een foutje en slaan dan vaak heel snel toe", zei hij. "Dat doen ze zo goed dat ze bovenaan staan in Frankrijk. Dat is nogal wat. Ze staan boven Paris Saint-Germain en Lyon. Dat is erg knap."
Lille presteert dit seizoen nog beter in uitduels dan in eigen stadion. De club won dit seizoen al ruim bij AC Milan (0-3) en Slavia Praag (1-4). Lille verloor vooralsnog slechts een uitwedstrijd in de Franse competitie. "Maar ik ben niet bang voor ze", zei Ten Hag. "Ik vertrouw op mijn eigen ploeg. Ik geloof in mijn spelers."
Basisformatie
De basisformatie van Ajax is de de laatste weken aardig in elkaar gevallen. Lisandro Martínez en Edson Álvarez zijn bijna niet meer weg te denken uit het favoriete elftal van Ten Hag. "Zij geven ons kracht en gif", erkende de coach van Ajax. "Maar we hebben ook andere spelers die vechten als het fout gaat. Ik vind dat we beter zijn gaan voetballen en zie steeds meer automatismen. Maar we kunnen ook strijden als het fout dreigt te gaan. Ook dat hebben we laten zien, ook weer bij Lille", doelde hij op de twee late treffers van zijn ploeg.
Ajax mist tijdens het tweede duel met Lille beide geblesseerde vleugelverdedigers Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico. Ryan Gravenberch keert terug van een schorsing. Het ligt voor de hand dat Daley Blind aan de linkerkant voor Tagliafico gaat spelen. "Maar Rensch kan daar ook goed voetballen", zei Ten Hag. Rensch verving de afgelopen weken de geblesseerde rechtsback Mazraoui. Ten Hag heeft met Jurriën Timber en Sean Klaiber nog twee spelers in zijn selectie die rechts in de defensie kunnen spelen.
Vermoedelijke opstelling Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
15 uur geleden