Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil countermachine Lille opnieuw ontregelen

Ajax wil countermachine Lille opnieuw ontregelen

AMSTERDAM (ANP) - In grote vorm verschijnt Ajax donderdagavond aan de aftrap voor het beslissende duel met Lille om een plaats in de achtste finales van de Europa League. De club heeft alweer tien keer op rij gewonnen en voetbalt steeds makkelijker. "Toch zal het nog beter moeten om verder te gaan", waarschuwde trainer Erik ten Hag.

Volgens de coach won Ajax vorige week vooral bij Lille (1-2) omdat het de thuisploeg niet in het favoriete spel liet komen. "Zij wachten op een foutje en slaan dan vaak heel snel toe", zei hij. "Dat doen ze zo goed dat ze bovenaan staan in Frankrijk. Dat is nogal wat. Ze staan boven Paris Saint-Germain en Lyon. Dat is erg knap."

Lille presteert dit seizoen nog beter in uitduels dan in eigen stadion. De club won dit seizoen al ruim bij AC Milan (0-3) en Slavia Praag (1-4). Lille verloor vooralsnog slechts een uitwedstrijd in de Franse competitie. "Maar ik ben niet bang voor ze", zei Ten Hag. "Ik vertrouw op mijn eigen ploeg. Ik geloof in mijn spelers."

Basisformatie

De basisformatie van Ajax is de de laatste weken aardig in elkaar gevallen. Lisandro Martínez en Edson Álvarez zijn bijna niet meer weg te denken uit het favoriete elftal van Ten Hag. "Zij geven ons kracht en gif", erkende de coach van Ajax. "Maar we hebben ook andere spelers die vechten als het fout gaat. Ik vind dat we beter zijn gaan voetballen en zie steeds meer automatismen. Maar we kunnen ook strijden als het fout dreigt te gaan. Ook dat hebben we laten zien, ook weer bij Lille", doelde hij op de twee late treffers van zijn ploeg.

Ajax mist tijdens het tweede duel met Lille beide geblesseerde vleugelverdedigers Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico. Ryan Gravenberch keert terug van een schorsing. Het ligt voor de hand dat Daley Blind aan de linkerkant voor Tagliafico gaat spelen. "Maar Rensch kan daar ook goed voetballen", zei Ten Hag. Rensch verving de afgelopen weken de geblesseerde rechtsback Mazraoui. Ten Hag heeft met Jurriën Timber en Sean Klaiber nog twee spelers in zijn selectie die rechts in de defensie kunnen spelen.

Vermoedelijke opstelling Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.

Meer uit Voetbal

Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

8 minuten geleden
Trainer Alonso snapt teleurstelling bij fans van Real Madrid

MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."

8 uur geleden
Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

17 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

19 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

19 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

20 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

20 uur geleden