Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil countermachine Lille opnieuw ontregelen

Ajax wil countermachine Lille opnieuw ontregelen

AMSTERDAM (ANP) - In grote vorm verschijnt Ajax donderdagavond aan de aftrap voor het beslissende duel met Lille om een plaats in de achtste finales van de Europa League. De club heeft alweer tien keer op rij gewonnen en voetbalt steeds makkelijker. "Toch zal het nog beter moeten om verder te gaan", waarschuwde trainer Erik ten Hag.

Volgens de coach won Ajax vorige week vooral bij Lille (1-2) omdat het de thuisploeg niet in het favoriete spel liet komen. "Zij wachten op een foutje en slaan dan vaak heel snel toe", zei hij. "Dat doen ze zo goed dat ze bovenaan staan in Frankrijk. Dat is nogal wat. Ze staan boven Paris Saint-Germain en Lyon. Dat is erg knap."

Lille presteert dit seizoen nog beter in uitduels dan in eigen stadion. De club won dit seizoen al ruim bij AC Milan (0-3) en Slavia Praag (1-4). Lille verloor vooralsnog slechts een uitwedstrijd in de Franse competitie. "Maar ik ben niet bang voor ze", zei Ten Hag. "Ik vertrouw op mijn eigen ploeg. Ik geloof in mijn spelers."

Basisformatie

De basisformatie van Ajax is de de laatste weken aardig in elkaar gevallen. Lisandro Martínez en Edson Álvarez zijn bijna niet meer weg te denken uit het favoriete elftal van Ten Hag. "Zij geven ons kracht en gif", erkende de coach van Ajax. "Maar we hebben ook andere spelers die vechten als het fout gaat. Ik vind dat we beter zijn gaan voetballen en zie steeds meer automatismen. Maar we kunnen ook strijden als het fout dreigt te gaan. Ook dat hebben we laten zien, ook weer bij Lille", doelde hij op de twee late treffers van zijn ploeg.

Ajax mist tijdens het tweede duel met Lille beide geblesseerde vleugelverdedigers Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico. Ryan Gravenberch keert terug van een schorsing. Het ligt voor de hand dat Daley Blind aan de linkerkant voor Tagliafico gaat spelen. "Maar Rensch kan daar ook goed voetballen", zei Ten Hag. Rensch verving de afgelopen weken de geblesseerde rechtsback Mazraoui. Ten Hag heeft met Jurriën Timber en Sean Klaiber nog twee spelers in zijn selectie die rechts in de defensie kunnen spelen.

Vermoedelijke opstelling Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.

Meer uit Voetbal

Internazionale na zege bij Torino in punten naast Napoli

TURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.

6 minuten geleden
Spits Weghorst had zich een andere zondag met Ajax voorgesteld

AMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.

28 minuten geleden
Arsenal houdt punt over aan topper tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.

29 minuten geleden
Schöne houdt gemengde gevoelens over aan zege van NEC op Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."

31 minuten geleden
Ajax-trainer Farioli moest duizelige Sutalo wisselen

AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."

31 minuten geleden
Barcelona's Yamal vergeet Europese uitschakeling na zege op Real

BARCELONA (ANP/RTR) - Vijf dagen na de uitschakeling in de Champions League door Internazionale deed FC Barcelona een forse stap naar de landstitel in Spanje door de enig overgebleven concurrent Real Madrid met 4-3 te verslaan. "We hebben een mooi gat geslagen. Het was heel belangrijk deze wedstrijd te winnen na de uitschakeling in Milaan. De fans zijn dat nu vergeten. En wij ook", sprak sterspeler Lamine Yamal na het duel bij Movistar Plus.

32 minuten geleden
AZ klopt FC Groningen dat kansen op play-offs ziet slinken

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een ruime zege op FC Groningen de kansen van de Groningers op het bereiken van de play-offs voor Europees voetbal een stuk kleiner gemaakt. De Alkmaarders wonnen in eigen huis met 3-0, de eerste thuiszege in de Eredivisie sinds 23 februari.

1 uur geleden