Ajax wil Babel huren van Galatasaray
DUBAI (ANP) - Ryan Babel keert mogelijk voor de tweede keer terug bij Ajax. De landskampioen onderzoekt of het de 33-jarige aanvaller voor de rest van het seizoen kan huren van Galatasaray.
Ajax kende vlak voor de winterstop aanvallende problemen na het wegvallen van Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Zonder de drie aanvallers werd de club na een goede start uitgeschakeld in de Champions League.
Inmiddels traint Promes deze week weer mee tijdens een trainingskamp in Qatar. Neres volgt nog een aangepast programma en de rentree van Labyad laat langer op zich wachten. Toch heeft Ajax contact gezocht met Babel en zijn club Galatasaray om te onderzoeken of een tijdelijke overgang mogelijk is. Dat bevestigt Winny Haatrecht, de zaakwaarnemer van de 63-voudig international.
Terugkeer
Babel genoot zijn opleiding bij Ajax en vertrok in 2007 naar Liverpool. In 2012 keerde de Amsterdammer al eens terug bij de enige profclub van zijn geboortestad. Inmiddels is de aanvaller onder bondscoach Ronald Koeman weer opgeleefd bij het Nederlands elftal en aast hij op een prominente rol op het EK, waar aanvallers als Memphis Depay en Donyell Malen komende zomer mogelijk ontbreken.
Babel heeft wel oren naar een terugkeer naar de club waarvan hij nog steeds supporter is. Hij moet nu afwachten of Ajax en Galatasaray een akkoord bereiken over een tijdelijke overgang. Galatasaray heeft onlangs met Henry Onyekuru al een mogelijke vervanger voor Babel aangetrokken. De Turkse club beleeft tot dusver een teleurstellend seizoen en staat slechts zevende op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.
47 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.
51 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.
1 uur geledenUDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
2 uur geleden