Ajax wil Babel huren van Galatasaray
DUBAI (ANP) - Ryan Babel keert mogelijk voor de tweede keer terug bij Ajax. De landskampioen onderzoekt of het de 33-jarige aanvaller voor de rest van het seizoen kan huren van Galatasaray.
Ajax kende vlak voor de winterstop aanvallende problemen na het wegvallen van Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Zonder de drie aanvallers werd de club na een goede start uitgeschakeld in de Champions League.
Inmiddels traint Promes deze week weer mee tijdens een trainingskamp in Qatar. Neres volgt nog een aangepast programma en de rentree van Labyad laat langer op zich wachten. Toch heeft Ajax contact gezocht met Babel en zijn club Galatasaray om te onderzoeken of een tijdelijke overgang mogelijk is. Dat bevestigt Winny Haatrecht, de zaakwaarnemer van de 63-voudig international.
Terugkeer
Babel genoot zijn opleiding bij Ajax en vertrok in 2007 naar Liverpool. In 2012 keerde de Amsterdammer al eens terug bij de enige profclub van zijn geboortestad. Inmiddels is de aanvaller onder bondscoach Ronald Koeman weer opgeleefd bij het Nederlands elftal en aast hij op een prominente rol op het EK, waar aanvallers als Memphis Depay en Donyell Malen komende zomer mogelijk ontbreken.
Babel heeft wel oren naar een terugkeer naar de club waarvan hij nog steeds supporter is. Hij moet nu afwachten of Ajax en Galatasaray een akkoord bereiken over een tijdelijke overgang. Galatasaray heeft onlangs met Henry Onyekuru al een mogelijke vervanger voor Babel aangetrokken. De Turkse club beleeft tot dusver een teleurstellend seizoen en staat slechts zevende op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten op basis van openbare veiligheidsafwegingen, meldt AZ op de eigen website.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
12 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
13 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
15 uur geleden