Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil Babel huren van Galatasaray

Ajax wil Babel huren van Galatasaray

DUBAI (ANP) - Ryan Babel keert mogelijk voor de tweede keer terug bij Ajax. De landskampioen onderzoekt of het de 33-jarige aanvaller voor de rest van het seizoen kan huren van Galatasaray.

Ajax kende vlak voor de winterstop aanvallende problemen na het wegvallen van Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Zonder de drie aanvallers werd de club na een goede start uitgeschakeld in de Champions League.

Inmiddels traint Promes deze week weer mee tijdens een trainingskamp in Qatar. Neres volgt nog een aangepast programma en de rentree van Labyad laat langer op zich wachten. Toch heeft Ajax contact gezocht met Babel en zijn club Galatasaray om te onderzoeken of een tijdelijke overgang mogelijk is. Dat bevestigt Winny Haatrecht, de zaakwaarnemer van de 63-voudig international.

Terugkeer

Babel genoot zijn opleiding bij Ajax en vertrok in 2007 naar Liverpool. In 2012 keerde de Amsterdammer al eens terug bij de enige profclub van zijn geboortestad. Inmiddels is de aanvaller onder bondscoach Ronald Koeman weer opgeleefd bij het Nederlands elftal en aast hij op een prominente rol op het EK, waar aanvallers als Memphis Depay en Donyell Malen komende zomer mogelijk ontbreken.

Babel heeft wel oren naar een terugkeer naar de club waarvan hij nog steeds supporter is. Hij moet nu afwachten of Ajax en Galatasaray een akkoord bereiken over een tijdelijke overgang. Galatasaray heeft onlangs met Henry Onyekuru al een mogelijke vervanger voor Babel aangetrokken. De Turkse club beleeft tot dusver een teleurstellend seizoen en staat slechts zevende op de ranglijst.

Meer uit Voetbal

Iran dient klacht in bij FIFA om reisbeperkingen tijdens WK

TIJUANA (ANP/AFP) - De voetbalploeg van Iran dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege de beperkte vrijheid qua reisbewegingen. Het team kreeg geen toestemming om al twee dagen voor de WK-wedstrijd van zondag tegen België vanuit het Mexicaanse basiskamp naar Los Angeles te reizen. Van de Verenigde Staten mag dat pas één dag van tevoren.

56 minuten geleden
Mexico-coach niet onder indruk van eerste groepswinst sinds 2002

GUADALAJARA (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre is niet onder de indruk van het feit dat het land zich voor het eerst sinds 2002 heeft verzekerd van groepswinst op een WK voetbal. "Dat is een leuk weetje, net als 24 jaar geleden. Maar waar het om gaat, is het eindresultaat", zei Aguirre na de 1-0-zege op Zuid-Korea in Guadalajara.

1 uur geleden
Summerville, Depay en Van de Ven bij volgende kaart geschorst

KANSAS CITY (ANP) - Oranje-internationals Crysencio Summerville, Memphis Depay en Micky van de Ven kunnen zich zaterdag tijdens het tweede WK-duel met Zweden geen kaart permitteren. Als ze toch worden bestraft in het Houston Stadium, zijn ze geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië.

3 uur geleden
Oranje zoekt met mogelijk zelfde ploeg naar WK-zege tegen Zweden

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal jaagt zaterdag, met koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune, tegen Zweden op de eerste zege op het WK. Bondscoach Ronald Koeman was redelijk tevreden over zijn basisploeg van het eerste duel met Japan (2-2). Het zou goed kunnen dat Oranje met dezelfde elf spelers als zondag aan de aftrap verschijnt in het Houston Stadium.

3 uur geleden
Kritiek op Turkse ploeg stelt bondscoach Montella teleur

SANTA CLARA (ANP) - Bondscoach Vincenzo Montella van Turkije baalt van de kritiek die zijn ploeg na het verloren eerste duel op het WK met Australië (2-0) van de media heeft gekregen. "Dat stelt me erg teleur", zei hij. "Dit team heeft de afgelopen drie jaar geweldige resultaten behaald. Ik denk dat we na de eerste wedstrijd wat meer respect verdienen, ook al hadden we het beter kunnen doen", zei de Italiaan op zijn 52e verjaardag tijdens een persconferentie in Santa Clara.

7 uur geleden
Bondscoach VS vol lof over Argentinië en steunt Messi

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino van de Verenigde Staten heeft zich tijdens zijn laatste persconferentie voor het WK-duel met Australië tot Lionel Messi gericht. "Ik wil hem mijn volledige steun betuigen, want hij maakt een moeilijke familiesituatie door", zei hij. "Ik ken hem en zijn familie nog van onze tijd samen bij Paris Saint-Germain. Ik wil zijn familie het allerbeste wensen."

7 uur geleden
Canadese bondscoach: 55.000 aanwezigen in stadion hadden geluk

VANCOUVER (ANP) - Bondscoach Jesse Marsch had het meer inwoners van Canada gegund om aanwezig te zijn bij de historische zege tegen Qatar in Vancouver. De Canadezen waren met 6-0 te sterk en boekten daarmee hun eerste zege op een wereldkampioenschap voetbal ooit.

7 uur geleden