Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax weet zeker dat Kroes met voorkennis heeft gehandeld

Ajax weet zeker dat Kroes met voorkennis heeft gehandeld

AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes wist al dat hij algemeen directeur van Ajax zou worden toen hij op 26 juli nog eens 17.000 aandelen van de club uit Amsterdam kocht. "Vijf of zes juristen hebben alle mails en andere berichten met hem bekeken", vertelde voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen tijdens een ingelaste bijeenkomst met vaste volgers van Ajax. "Zij zagen een sterke aanwijzing dat Kroes met voorkennis heeft gehandeld. En dat is strafbaar. Advocaten gaan nooit op de stoel van een rechter zitten. Die zeggen niet: hij moet weg. Maar duidelijker dan dit kunnen ze niet zijn."

Ajax doet geen aangifte tegen Kroes, die op 2 augustus werd aangesteld maar door een concurrentiebeding bij zijn vorige werkgever AZ pas op 15 maart kon beginnen. De beursgenoteerde club wacht af of beurswaakhond AFM een onderzoek start en eventueel een boete uitdeelt. "We konden geen ander besluit nemen dan onze samenwerking te beëindigen", zei Van Praag. "Ik kan onze stakeholders toch niet uitleggen dat we een directeur hebben die iets strafbaars doet wat een celstraf kan opleveren? En hoe kan ik aan onze personeelsleden uitleggen dat we verder gaan met Kroes terwijl we Marc Overmars om grensoverschrijdend gedrag niet hebben gehandhaafd?"

Van Praag en de andere leden van de raad van commissarissen wisten dat Kroes in het bezit was van 42.500 aandelen van de huidige nummer 5 van de Eredivisie. Maar de alarmbellen gingen pas rinkelen toen Kroes afgelopen donderdag na vragen van financiële journalisten zijn transactieoverzicht van de aandelen deelde met het toezichtsorgaan van Ajax. "Toen zagen we pas die aankoop van 26 juli", zei Van Praag.

'Niet als wraakactie'

"Maar het valt ons toch niet te verwijten dat wij nooit aan hem hebben gevraagd wanneer hij zijn aandelen heeft gekocht?" vervolgde Van Praag. "Dat gaan we in de toekomst wel doen. Maar laten we de zaken niet omdraaien. De schuld ligt bij Alex. Ik ben met Louis van Gaal bij AZ op de knieën gegaan om hem eerder te laten beginnen. We hadden zoveel vertrouwen in hem dat we tot 15 maart op hem hebben gewacht en dan blijkt dat iemand met een enorme portefeuille aandelen met voorkennis heeft gehandeld. Het is dom, het is naïef. Maar het is ook zijn karakter. Hij heeft zoiets van: waar maken jullie je druk om?"

Van Praag weet dat Kroes de rvc verwijt dat er onvoldoende toezicht is gehouden op Sven Mislintat, de ontslagen directeur voetbalzaken die de ruimte kreeg om ruim 100 miljoen euro op de transfermarkt uit te geven. "Maar zie dit niet als een wraakactie", zei hij. "We hebben bekeken of er nog mogelijkheden waren om hem te handhaven. Uiteindelijk hebben we unaniem besloten afscheid te nemen."

Meer uit Voetbal

Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

3 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

13 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

15 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

15 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

16 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

19 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

20 uur geleden