Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax weet zeker dat Kroes met voorkennis heeft gehandeld

Ajax weet zeker dat Kroes met voorkennis heeft gehandeld

AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes wist al dat hij algemeen directeur van Ajax zou worden toen hij op 26 juli nog eens 17.000 aandelen van de club uit Amsterdam kocht. "Vijf of zes juristen hebben alle mails en andere berichten met hem bekeken", vertelde voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen tijdens een ingelaste bijeenkomst met vaste volgers van Ajax. "Zij zagen een sterke aanwijzing dat Kroes met voorkennis heeft gehandeld. En dat is strafbaar. Advocaten gaan nooit op de stoel van een rechter zitten. Die zeggen niet: hij moet weg. Maar duidelijker dan dit kunnen ze niet zijn."

Ajax doet geen aangifte tegen Kroes, die op 2 augustus werd aangesteld maar door een concurrentiebeding bij zijn vorige werkgever AZ pas op 15 maart kon beginnen. De beursgenoteerde club wacht af of beurswaakhond AFM een onderzoek start en eventueel een boete uitdeelt. "We konden geen ander besluit nemen dan onze samenwerking te beëindigen", zei Van Praag. "Ik kan onze stakeholders toch niet uitleggen dat we een directeur hebben die iets strafbaars doet wat een celstraf kan opleveren? En hoe kan ik aan onze personeelsleden uitleggen dat we verder gaan met Kroes terwijl we Marc Overmars om grensoverschrijdend gedrag niet hebben gehandhaafd?"

Van Praag en de andere leden van de raad van commissarissen wisten dat Kroes in het bezit was van 42.500 aandelen van de huidige nummer 5 van de Eredivisie. Maar de alarmbellen gingen pas rinkelen toen Kroes afgelopen donderdag na vragen van financiële journalisten zijn transactieoverzicht van de aandelen deelde met het toezichtsorgaan van Ajax. "Toen zagen we pas die aankoop van 26 juli", zei Van Praag.

'Niet als wraakactie'

"Maar het valt ons toch niet te verwijten dat wij nooit aan hem hebben gevraagd wanneer hij zijn aandelen heeft gekocht?" vervolgde Van Praag. "Dat gaan we in de toekomst wel doen. Maar laten we de zaken niet omdraaien. De schuld ligt bij Alex. Ik ben met Louis van Gaal bij AZ op de knieën gegaan om hem eerder te laten beginnen. We hadden zoveel vertrouwen in hem dat we tot 15 maart op hem hebben gewacht en dan blijkt dat iemand met een enorme portefeuille aandelen met voorkennis heeft gehandeld. Het is dom, het is naïef. Maar het is ook zijn karakter. Hij heeft zoiets van: waar maken jullie je druk om?"

Van Praag weet dat Kroes de rvc verwijt dat er onvoldoende toezicht is gehouden op Sven Mislintat, de ontslagen directeur voetbalzaken die de ruimte kreeg om ruim 100 miljoen euro op de transfermarkt uit te geven. "Maar zie dit niet als een wraakactie", zei hij. "We hebben bekeken of er nog mogelijkheden waren om hem te handhaven. Uiteindelijk hebben we unaniem besloten afscheid te nemen."

Meer uit Voetbal

Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

3 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

4 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

4 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

5 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

5 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

5 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

6 uur geleden