Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wacht op toestemming van Deense autoriteiten

Ajax wacht op toestemming van Deense autoriteiten

HERNING (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax heeft goede hoop dat hij dinsdag alsnog enkele spelers kan verwelkomen voor het uitduel met FC Midtjylland in de Champions League. De formatie uit Amsterdam arriveerde maandag met slechts zeventien spelers in Denemarken. Aanvoerder Dusan Tadic, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch en André Onana kregen om coronaredenen geen toestemming van de Deense autoriteiten mee te komen, evenals de reserve-doelmannen Maarten Stekelenburg en Dominik Kotarski.

Ten Hag kon tijdens een persconferentie niet precies zeggen waarom de bewuste spelers niet welkom zijn in Denemarken. "Maar ze zijn wel in Nederland inzetbaar", zei hij. "Dat vind ik wel vreemd. We spelen in een Europese competitie. Maar Europese landen hanteren andere regels wat betreft corona. Dat is vreemd en is eigenlijk ook geen fair play. Ik heb daarom goede hoop dat ze dinsdag alsnog welkom zijn. Daar zijn we uiteraard nog mee bezig."

De kans is groot dat de ontbrekende spelers van Ajax eerder positief op corona zijn getest. Tijdens nieuwe testen kan dan nog een restwaarde in het bloed worden gevonden. De bewuste persoon is dan allang hersteld maar in sommige landen toch niet welkom. Denemarken hanteert strengere regels dan veel andere Europese landen als het om corona gaat. Bij Ajax bleken begin augustus maar liefst dertien voetballers antistoffen van het coronavirus in hun bloed te hebben. De meeste van hen hebben ook klachten gehad.

De afgelopen weken ontbraken er bij Ajax regelmatig spelers, terwijl niet duidelijk was wat ze mankeerden. Ajax vertelt uit privacyreden niet of spelers besmet zijn met het coronavirus. "Want we hebben gewoon nog weinig informatie over het virus", zei Ten Hag. "We weten ook weinig over de gevolgen op lange termijn van deze pandemie. Dus daar zijn we voorzichtig mee."

Meer uit Voetbal

NAC Breda krijgt na akkoord meer zeggenschap over stadion

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.

57 minuten geleden
Slot ziet veranderde status Liverpool na slechte reeks

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.

2 uur geleden
Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

12 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

12 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

12 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

12 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

14 uur geleden