Ajax wacht op toestemming van Deense autoriteiten
HERNING (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax heeft goede hoop dat hij dinsdag alsnog enkele spelers kan verwelkomen voor het uitduel met FC Midtjylland in de Champions League. De formatie uit Amsterdam arriveerde maandag met slechts zeventien spelers in Denemarken. Aanvoerder Dusan Tadic, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch en André Onana kregen om coronaredenen geen toestemming van de Deense autoriteiten mee te komen, evenals de reserve-doelmannen Maarten Stekelenburg en Dominik Kotarski.
Ten Hag kon tijdens een persconferentie niet precies zeggen waarom de bewuste spelers niet welkom zijn in Denemarken. "Maar ze zijn wel in Nederland inzetbaar", zei hij. "Dat vind ik wel vreemd. We spelen in een Europese competitie. Maar Europese landen hanteren andere regels wat betreft corona. Dat is vreemd en is eigenlijk ook geen fair play. Ik heb daarom goede hoop dat ze dinsdag alsnog welkom zijn. Daar zijn we uiteraard nog mee bezig."
De kans is groot dat de ontbrekende spelers van Ajax eerder positief op corona zijn getest. Tijdens nieuwe testen kan dan nog een restwaarde in het bloed worden gevonden. De bewuste persoon is dan allang hersteld maar in sommige landen toch niet welkom. Denemarken hanteert strengere regels dan veel andere Europese landen als het om corona gaat. Bij Ajax bleken begin augustus maar liefst dertien voetballers antistoffen van het coronavirus in hun bloed te hebben. De meeste van hen hebben ook klachten gehad.
De afgelopen weken ontbraken er bij Ajax regelmatig spelers, terwijl niet duidelijk was wat ze mankeerden. Ajax vertelt uit privacyreden niet of spelers besmet zijn met het coronavirus. "Want we hebben gewoon nog weinig informatie over het virus", zei Ten Hag. "We weten ook weinig over de gevolgen op lange termijn van deze pandemie. Dus daar zijn we voorzichtig mee."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
48 minuten geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
4 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
1 dag geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geleden