Ajax wacht op nieuws over ernst blessure Blind
GIBRALTAR (ANP) - Ajax is in afwachting van nieuws over de ernst van de enkelblessure van Daley Blind. De linksbenige international viel dinsdagavond geblesseerd uit tijdens de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Gibraltar in de WK-kwalificatie.
Blind raakte geblesseerd toen hij wilde voorkomen dat aanvaller Tjay De Barr zou scoren voor Gibraltar. Hij was niet meer in staat op eigen kracht het veld te verlaten. Blind werd met een brancard naar de kleedkamer gedragen en had veel pijn.
Even werd er gevreesd voor een zware knieblessure. Maar bondscoach Frank de Boer vertelde dat het om een enkelblessure ging. "Hopelijk valt het mee. Hij is belangrijk voor ons en ook voor Ajax", zei hij.
Blind is rond 10.15 uur met het Nederlands elftal op het vliegtuig naar Amsterdam gestapt. Na aankomst zal hij zich waarschijnlijk verder laten onderzoeken. Ajax staat voor een belangrijke maand april. "We kijken uit naar 'super april', zei trainer Erik ten Hag voor de interlandperiode.
Ajax hervat zondag de competitie met een uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De club strijdt op 8 en 15 april tegen AS Roma om een plaats in de halve finale van de Europa League. Op 18 april staat de bekerfinale tegen Vitesse op het programma. Ajax kan in april ook de 35e landstitel veiligstellen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
1 dag geleden