Ajax wacht nog een paar spannende dagen op transfermarkt
AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat nog voor een paar spannende dagen op de transfermarkt. Trainer John van 't Schip hoopt dat zijn selectie voor vrijdag wordt uitgebreid met nog een ervaren speler. Daarnaast moet hij afwachten of Chuba Akpom en Carlos Forbs het seizoen met zijn ploeg afmaken.
Ajax versterkte zich deze transferperiode al met Jordan Henderson, de voormalige aanvoerder van Liverpool die transfervrij is overgekomen van Al-Ettifaq uit Saudi-Arabië. De 81-voudig international van Engeland is in het bezit van een werkvergunning, maar ontbrak nog tegen Heracles Almelo. Alles wijst erop dat hij zaterdag tegen PSV debuteert voor de club uit de hoofdstad.
Van 't Schip vreest dat de komst van Henderson niet voldoende is om FC Twente en AZ te verslaan in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie. "Het is kort dag, maar willen we daarin echt een stap maken, dan denk ik dat aankopen noodzakelijk zijn", zei hij na de winst van afgelopen zaterdag op Heracles (2-4). "Want je ziet dat we op sommige posities dun bezet zijn. Het zou fijn zijn als we naast Henderson nog iets kunnen doen, want dat maakt het voor de rest van de groep ook makkelijker."
Dertiger
Berghuis was zaterdag de enige dertiger is de basisformatie van Ajax. Diant Ramaj, 22 jaar pas, was de op een na oudste speler van de bezoekers op het gladde kunstgras. Ajax was tegen Heracles opnieuw kwetsbaar links achterin, waar Ar'Jany Martha de voorkeur kreeg boven Borna Sosa. Veel fans zien Nicolás Tagliafico graag terugkomen, maar de Argentijnse publiekslieveling staat voorlopig nog onder contract bij Olympique Lyon.
Van 't Schip denkt Akpom en Forbs nodig te hebben als eerste vervangers van Brian Brobbey en Steven Bergwijn. Daarom wil hij ze het liefst niet kwijt. Maar beide aanvallers krijgen weinig speeltijd bij Ajax en staan er redelijk goed op bij een aantal clubs uit Engeland. Ajax liet deze maand Georges Mikautadze al op huurbasis vertrekken naar zijn oude club FC Metz.
Ajax onderzoekt verder nog of het Julian Rijkhoff kan terughalen. De 19-jarige aanvaller verliet de club uit Amsterdam in 2021 voor Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
16 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
17 uur geleden