Ajax wacht nog een paar spannende dagen op transfermarkt
AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat nog voor een paar spannende dagen op de transfermarkt. Trainer John van 't Schip hoopt dat zijn selectie voor vrijdag wordt uitgebreid met nog een ervaren speler. Daarnaast moet hij afwachten of Chuba Akpom en Carlos Forbs het seizoen met zijn ploeg afmaken.
Ajax versterkte zich deze transferperiode al met Jordan Henderson, de voormalige aanvoerder van Liverpool die transfervrij is overgekomen van Al-Ettifaq uit Saudi-Arabië. De 81-voudig international van Engeland is in het bezit van een werkvergunning, maar ontbrak nog tegen Heracles Almelo. Alles wijst erop dat hij zaterdag tegen PSV debuteert voor de club uit de hoofdstad.
Van 't Schip vreest dat de komst van Henderson niet voldoende is om FC Twente en AZ te verslaan in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie. "Het is kort dag, maar willen we daarin echt een stap maken, dan denk ik dat aankopen noodzakelijk zijn", zei hij na de winst van afgelopen zaterdag op Heracles (2-4). "Want je ziet dat we op sommige posities dun bezet zijn. Het zou fijn zijn als we naast Henderson nog iets kunnen doen, want dat maakt het voor de rest van de groep ook makkelijker."
Dertiger
Berghuis was zaterdag de enige dertiger is de basisformatie van Ajax. Diant Ramaj, 22 jaar pas, was de op een na oudste speler van de bezoekers op het gladde kunstgras. Ajax was tegen Heracles opnieuw kwetsbaar links achterin, waar Ar'Jany Martha de voorkeur kreeg boven Borna Sosa. Veel fans zien Nicolás Tagliafico graag terugkomen, maar de Argentijnse publiekslieveling staat voorlopig nog onder contract bij Olympique Lyon.
Van 't Schip denkt Akpom en Forbs nodig te hebben als eerste vervangers van Brian Brobbey en Steven Bergwijn. Daarom wil hij ze het liefst niet kwijt. Maar beide aanvallers krijgen weinig speeltijd bij Ajax en staan er redelijk goed op bij een aantal clubs uit Engeland. Ajax liet deze maand Georges Mikautadze al op huurbasis vertrekken naar zijn oude club FC Metz.
Ajax onderzoekt verder nog of het Julian Rijkhoff kan terughalen. De 19-jarige aanvaller verliet de club uit Amsterdam in 2021 voor Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
4 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
7 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
9 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
15 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
17 uur geleden