Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wacht nog een paar spannende dagen op transfermarkt

Ajax wacht nog een paar spannende dagen op transfermarkt

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat nog voor een paar spannende dagen op de transfermarkt. Trainer John van 't Schip hoopt dat zijn selectie voor vrijdag wordt uitgebreid met nog een ervaren speler. Daarnaast moet hij afwachten of Chuba Akpom en Carlos Forbs het seizoen met zijn ploeg afmaken.

Ajax versterkte zich deze transferperiode al met Jordan Henderson, de voormalige aanvoerder van Liverpool die transfervrij is overgekomen van Al-Ettifaq uit Saudi-Arabië. De 81-voudig international van Engeland is in het bezit van een werkvergunning, maar ontbrak nog tegen Heracles Almelo. Alles wijst erop dat hij zaterdag tegen PSV debuteert voor de club uit de hoofdstad.

Van 't Schip vreest dat de komst van Henderson niet voldoende is om FC Twente en AZ te verslaan in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie. "Het is kort dag, maar willen we daarin echt een stap maken, dan denk ik dat aankopen noodzakelijk zijn", zei hij na de winst van afgelopen zaterdag op Heracles (2-4). "Want je ziet dat we op sommige posities dun bezet zijn. Het zou fijn zijn als we naast Henderson nog iets kunnen doen, want dat maakt het voor de rest van de groep ook makkelijker."

Dertiger

Berghuis was zaterdag de enige dertiger is de basisformatie van Ajax. Diant Ramaj, 22 jaar pas, was de op een na oudste speler van de bezoekers op het gladde kunstgras. Ajax was tegen Heracles opnieuw kwetsbaar links achterin, waar Ar'Jany Martha de voorkeur kreeg boven Borna Sosa. Veel fans zien Nicolás Tagliafico graag terugkomen, maar de Argentijnse publiekslieveling staat voorlopig nog onder contract bij Olympique Lyon.

Van 't Schip denkt Akpom en Forbs nodig te hebben als eerste vervangers van Brian Brobbey en Steven Bergwijn. Daarom wil hij ze het liefst niet kwijt. Maar beide aanvallers krijgen weinig speeltijd bij Ajax en staan er redelijk goed op bij een aantal clubs uit Engeland. Ajax liet deze maand Georges Mikautadze al op huurbasis vertrekken naar zijn oude club FC Metz.

Ajax onderzoekt verder nog of het Julian Rijkhoff kan terughalen. De 19-jarige aanvaller verliet de club uit Amsterdam in 2021 voor Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

3 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

3 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

4 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

5 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

5 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

5 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

5 uur geleden