Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wacht nog een paar spannende dagen op transfermarkt

Ajax wacht nog een paar spannende dagen op transfermarkt

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat nog voor een paar spannende dagen op de transfermarkt. Trainer John van 't Schip hoopt dat zijn selectie voor vrijdag wordt uitgebreid met nog een ervaren speler. Daarnaast moet hij afwachten of Chuba Akpom en Carlos Forbs het seizoen met zijn ploeg afmaken.

Ajax versterkte zich deze transferperiode al met Jordan Henderson, de voormalige aanvoerder van Liverpool die transfervrij is overgekomen van Al-Ettifaq uit Saudi-Arabië. De 81-voudig international van Engeland is in het bezit van een werkvergunning, maar ontbrak nog tegen Heracles Almelo. Alles wijst erop dat hij zaterdag tegen PSV debuteert voor de club uit de hoofdstad.

Van 't Schip vreest dat de komst van Henderson niet voldoende is om FC Twente en AZ te verslaan in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie. "Het is kort dag, maar willen we daarin echt een stap maken, dan denk ik dat aankopen noodzakelijk zijn", zei hij na de winst van afgelopen zaterdag op Heracles (2-4). "Want je ziet dat we op sommige posities dun bezet zijn. Het zou fijn zijn als we naast Henderson nog iets kunnen doen, want dat maakt het voor de rest van de groep ook makkelijker."

Dertiger

Berghuis was zaterdag de enige dertiger is de basisformatie van Ajax. Diant Ramaj, 22 jaar pas, was de op een na oudste speler van de bezoekers op het gladde kunstgras. Ajax was tegen Heracles opnieuw kwetsbaar links achterin, waar Ar'Jany Martha de voorkeur kreeg boven Borna Sosa. Veel fans zien Nicolás Tagliafico graag terugkomen, maar de Argentijnse publiekslieveling staat voorlopig nog onder contract bij Olympique Lyon.

Van 't Schip denkt Akpom en Forbs nodig te hebben als eerste vervangers van Brian Brobbey en Steven Bergwijn. Daarom wil hij ze het liefst niet kwijt. Maar beide aanvallers krijgen weinig speeltijd bij Ajax en staan er redelijk goed op bij een aantal clubs uit Engeland. Ajax liet deze maand Georges Mikautadze al op huurbasis vertrekken naar zijn oude club FC Metz.

Ajax onderzoekt verder nog of het Julian Rijkhoff kan terughalen. De 19-jarige aanvaller verliet de club uit Amsterdam in 2021 voor Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

7 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

7 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

10 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

12 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

15 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

20 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

20 uur geleden