Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wacht nog een paar spannende dagen op transfermarkt

Ajax wacht nog een paar spannende dagen op transfermarkt

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat nog voor een paar spannende dagen op de transfermarkt. Trainer John van 't Schip hoopt dat zijn selectie voor vrijdag wordt uitgebreid met nog een ervaren speler. Daarnaast moet hij afwachten of Chuba Akpom en Carlos Forbs het seizoen met zijn ploeg afmaken.

Ajax versterkte zich deze transferperiode al met Jordan Henderson, de voormalige aanvoerder van Liverpool die transfervrij is overgekomen van Al-Ettifaq uit Saudi-Arabië. De 81-voudig international van Engeland is in het bezit van een werkvergunning, maar ontbrak nog tegen Heracles Almelo. Alles wijst erop dat hij zaterdag tegen PSV debuteert voor de club uit de hoofdstad.

Van 't Schip vreest dat de komst van Henderson niet voldoende is om FC Twente en AZ te verslaan in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie. "Het is kort dag, maar willen we daarin echt een stap maken, dan denk ik dat aankopen noodzakelijk zijn", zei hij na de winst van afgelopen zaterdag op Heracles (2-4). "Want je ziet dat we op sommige posities dun bezet zijn. Het zou fijn zijn als we naast Henderson nog iets kunnen doen, want dat maakt het voor de rest van de groep ook makkelijker."

Dertiger

Berghuis was zaterdag de enige dertiger is de basisformatie van Ajax. Diant Ramaj, 22 jaar pas, was de op een na oudste speler van de bezoekers op het gladde kunstgras. Ajax was tegen Heracles opnieuw kwetsbaar links achterin, waar Ar'Jany Martha de voorkeur kreeg boven Borna Sosa. Veel fans zien Nicolás Tagliafico graag terugkomen, maar de Argentijnse publiekslieveling staat voorlopig nog onder contract bij Olympique Lyon.

Van 't Schip denkt Akpom en Forbs nodig te hebben als eerste vervangers van Brian Brobbey en Steven Bergwijn. Daarom wil hij ze het liefst niet kwijt. Maar beide aanvallers krijgen weinig speeltijd bij Ajax en staan er redelijk goed op bij een aantal clubs uit Engeland. Ajax liet deze maand Georges Mikautadze al op huurbasis vertrekken naar zijn oude club FC Metz.

Ajax onderzoekt verder nog of het Julian Rijkhoff kan terughalen. De 19-jarige aanvaller verliet de club uit Amsterdam in 2021 voor Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Iran: nog geen enkele voetballer heeft visum voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.

39 minuten geleden
Mbappé ontbreekt bij Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.

40 minuten geleden
Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

13 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

15 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

15 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

16 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

16 uur geleden