Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-vrouwen willen bij Chelsea nog één keer genieten van CL-duel

Ajax-vrouwen willen bij Chelsea nog één keer genieten van CL-duel

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Ajax willen de uitwedstrijd tegen Chelsea woensdagavond vooral gebruiken om nog één keer te genieten van spelen in de Champions League. "We willen natuurlijk voor een resultaat gaan, maar we zijn ook heel realistisch dat het bereiken van de halve finales een zware kluif wordt na de 3-0 van vorige week. Daar zijn we helemaal niet mee bezig", zei trainster Suzanne Bakker tijdens een voorbeschouwende persconferentie.

"We willen vooral een mooie wedstrijd spelen, ervaring opdoen en ervan genieten. Dat gaan we doen vanuit onze eigen speelstijl", gaf Bakker aan, die haar team dus niet extra aanvallend het veld instuurt.

De na dit seizoen vertrekkende trainster wil ook van haar speelsters zien dat ze wat hebben geleerd van vorige week, toen Ajax voor een recordaantal toeschouwers op eigen veld kansloos onderuit ging tegen de Engelse koploper. "Bij twee van de drie tegengoals gaven we heel veel ruimte weg aan Chelsea om als eerste de voorzet in te tikken. We hebben erop getraind om het de spitsen van Chelsea moeilijker te maken."

Meten met de top

Middenveldster Rosa van Gool gaf ondanks de redelijk uitzichtloze uitgangspositie aan nog wel zin te hebben in de return op Stamford Bridge. "Hier mogen spelen is heel bijzonder en het opnemen tegen zo'n club is een droom. Het is fijn om je te kunnen meten met de absolute top, dus ik heb er heel veel zin in. We willen graag nog een keer laten zien hoe goed we zijn."

Ajax bereikte verrassend als eerste Nederlandse club ooit de kwartfinales van de Champions League door in de groepsfase thuis te winnen van Paris Saint-Germain, Bayern München en AS Roma. Ajax stond nog niet eerder in de groepsfase van de Champions League, die sinds 2021 bestaat.

Meer uit Voetbal

RB Leipzig stelt derde plaats en Champions League veilig

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.

23 minuten geleden
Marseille straft spits Aubameyang na incident met brandblusser

MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.

45 minuten geleden
Corendon stopt na WK als sponsor van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.

57 minuten geleden
Liverpool gelijk tegen Chelsea ondanks treffer Gravenberch

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.

2 uur geleden
Wieffer (Brighton) kampt met 'lichte' enkelblessure'

BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.

2 uur geleden
Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

4 uur geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

4 uur geleden