Ajax-vrouwen willen bij Chelsea nog één keer genieten van CL-duel
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Ajax willen de uitwedstrijd tegen Chelsea woensdagavond vooral gebruiken om nog één keer te genieten van spelen in de Champions League. "We willen natuurlijk voor een resultaat gaan, maar we zijn ook heel realistisch dat het bereiken van de halve finales een zware kluif wordt na de 3-0 van vorige week. Daar zijn we helemaal niet mee bezig", zei trainster Suzanne Bakker tijdens een voorbeschouwende persconferentie.
"We willen vooral een mooie wedstrijd spelen, ervaring opdoen en ervan genieten. Dat gaan we doen vanuit onze eigen speelstijl", gaf Bakker aan, die haar team dus niet extra aanvallend het veld instuurt.
De na dit seizoen vertrekkende trainster wil ook van haar speelsters zien dat ze wat hebben geleerd van vorige week, toen Ajax voor een recordaantal toeschouwers op eigen veld kansloos onderuit ging tegen de Engelse koploper. "Bij twee van de drie tegengoals gaven we heel veel ruimte weg aan Chelsea om als eerste de voorzet in te tikken. We hebben erop getraind om het de spitsen van Chelsea moeilijker te maken."
Meten met de top
Middenveldster Rosa van Gool gaf ondanks de redelijk uitzichtloze uitgangspositie aan nog wel zin te hebben in de return op Stamford Bridge. "Hier mogen spelen is heel bijzonder en het opnemen tegen zo'n club is een droom. Het is fijn om je te kunnen meten met de absolute top, dus ik heb er heel veel zin in. We willen graag nog een keer laten zien hoe goed we zijn."
Ajax bereikte verrassend als eerste Nederlandse club ooit de kwartfinales van de Champions League door in de groepsfase thuis te winnen van Paris Saint-Germain, Bayern München en AS Roma. Ajax stond nog niet eerder in de groepsfase van de Champions League, die sinds 2021 bestaat.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
18 uur geleden