Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-vrouwen willen bij Chelsea nog één keer genieten van CL-duel

Ajax-vrouwen willen bij Chelsea nog één keer genieten van CL-duel

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Ajax willen de uitwedstrijd tegen Chelsea woensdagavond vooral gebruiken om nog één keer te genieten van spelen in de Champions League. "We willen natuurlijk voor een resultaat gaan, maar we zijn ook heel realistisch dat het bereiken van de halve finales een zware kluif wordt na de 3-0 van vorige week. Daar zijn we helemaal niet mee bezig", zei trainster Suzanne Bakker tijdens een voorbeschouwende persconferentie.

"We willen vooral een mooie wedstrijd spelen, ervaring opdoen en ervan genieten. Dat gaan we doen vanuit onze eigen speelstijl", gaf Bakker aan, die haar team dus niet extra aanvallend het veld instuurt.

De na dit seizoen vertrekkende trainster wil ook van haar speelsters zien dat ze wat hebben geleerd van vorige week, toen Ajax voor een recordaantal toeschouwers op eigen veld kansloos onderuit ging tegen de Engelse koploper. "Bij twee van de drie tegengoals gaven we heel veel ruimte weg aan Chelsea om als eerste de voorzet in te tikken. We hebben erop getraind om het de spitsen van Chelsea moeilijker te maken."

Meten met de top

Middenveldster Rosa van Gool gaf ondanks de redelijk uitzichtloze uitgangspositie aan nog wel zin te hebben in de return op Stamford Bridge. "Hier mogen spelen is heel bijzonder en het opnemen tegen zo'n club is een droom. Het is fijn om je te kunnen meten met de absolute top, dus ik heb er heel veel zin in. We willen graag nog een keer laten zien hoe goed we zijn."

Ajax bereikte verrassend als eerste Nederlandse club ooit de kwartfinales van de Champions League door in de groepsfase thuis te winnen van Paris Saint-Germain, Bayern München en AS Roma. Ajax stond nog niet eerder in de groepsfase van de Champions League, die sinds 2021 bestaat.

Meer uit Voetbal

Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

11 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

14 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

17 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

17 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

17 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

18 uur geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

19 uur geleden