Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-vrouwen willen bij Chelsea nog één keer genieten van CL-duel

Ajax-vrouwen willen bij Chelsea nog één keer genieten van CL-duel

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Ajax willen de uitwedstrijd tegen Chelsea woensdagavond vooral gebruiken om nog één keer te genieten van spelen in de Champions League. "We willen natuurlijk voor een resultaat gaan, maar we zijn ook heel realistisch dat het bereiken van de halve finales een zware kluif wordt na de 3-0 van vorige week. Daar zijn we helemaal niet mee bezig", zei trainster Suzanne Bakker tijdens een voorbeschouwende persconferentie.

"We willen vooral een mooie wedstrijd spelen, ervaring opdoen en ervan genieten. Dat gaan we doen vanuit onze eigen speelstijl", gaf Bakker aan, die haar team dus niet extra aanvallend het veld instuurt.

De na dit seizoen vertrekkende trainster wil ook van haar speelsters zien dat ze wat hebben geleerd van vorige week, toen Ajax voor een recordaantal toeschouwers op eigen veld kansloos onderuit ging tegen de Engelse koploper. "Bij twee van de drie tegengoals gaven we heel veel ruimte weg aan Chelsea om als eerste de voorzet in te tikken. We hebben erop getraind om het de spitsen van Chelsea moeilijker te maken."

Meten met de top

Middenveldster Rosa van Gool gaf ondanks de redelijk uitzichtloze uitgangspositie aan nog wel zin te hebben in de return op Stamford Bridge. "Hier mogen spelen is heel bijzonder en het opnemen tegen zo'n club is een droom. Het is fijn om je te kunnen meten met de absolute top, dus ik heb er heel veel zin in. We willen graag nog een keer laten zien hoe goed we zijn."

Ajax bereikte verrassend als eerste Nederlandse club ooit de kwartfinales van de Champions League door in de groepsfase thuis te winnen van Paris Saint-Germain, Bayern München en AS Roma. Ajax stond nog niet eerder in de groepsfase van de Champions League, die sinds 2021 bestaat.

Meer uit Voetbal

Feyenoord accepteert schorsing van één duel voor Borges

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

22 minuten geleden
Doelman Paes tekent contract tot medio 2029 bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.

49 minuten geleden
Feyenoord verhuurt verdediger Plug aan FC Dordrecht

ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.

4 uur geleden
Ajax maakt einde aan huurovereenkomst van McConnell

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.

4 uur geleden
Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

7 uur geleden
Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

17 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

18 uur geleden