Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-vrouwen verrichten geen wonder bij Chelsea en liggen uit CL

Ajax-vrouwen verrichten geen wonder bij Chelsea en liggen uit CL

LONDEN (ANP) - Het verrassend lange Champions League-seizoen van de voetbalsters van Ajax zit er definitief op. Na de 3-0-thuisnederlaag tegen Chelsea van vorige week leek het bereiken van de halve finales al een onmogelijke opgave, en dat bleek op Stamford Bridge ook het geval. De Amsterdammers hadden tegen het op meerdere plekken gewijzigde Chelsea wel kansen op de zege, maar de return eindigde in een gelijkspel: 1-1.

Ajax bereikte als eerste Nederlands vrouwenteam ooit de kwartfinales van de Champions League en trok daarmee vorige week een recordaantal van bijna 36.000 toeschouwers naar de Johan Cruijff ArenA. Zij moesten echter toegeven dat de koploper van Engeland te sterk was voor de kampioen van Nederland.

Trainster Suzanne Bakker had voor de return al aangegeven dat Ajax er vooral nog een mooie wedstrijd van wilde maken en laten zien dat het had geleerd van vorige week, het resultaat was ondergeschikt. Bakker kon in Londen geen beroep doen op de geschorste middenveldster Lily Yohannes. Aanvoerster Sherida Spitse keerde in de verdediging juist terug van een schorsing.

Goede kansen

Ajax kon in de eerste minuten, net als vorige week, goed mee met Chelsea. Na ruim een kwartier kregen de Amsterdammers via Romée Leuchter en Tiny Hoekstra goede kansen. Hoekstra had bijna geluk toen keepster Zecira Musovic de bal tegen haar aanschoot, maar de bal rolde tegen de paal.

Ondertussen gaf Ajax ook veel ruimte weg en de Colombiaanse Mayra Ramírez profiteerde daar na ruim een half uur van. Na een gewonnen duel op het middenveld bereikte Guro Reiten de winterse topaankoop, die raak schoof. Bij andere goede mogelijkheden kwam Ajax goed weg. Leuchter schoot vlak voor rust nog voorlangs.

Grant

De eerste kans van de tweede helft was ook voor Ajax' topscorer aller tijden, maar het schot van Leuchter miste kracht. In de 65e minuut maakte de voor Oranje opgeroepen Chasity Grant alsnog gelijk, op aangeven van Hoekstra. Leuchter en Nadine Noordam kregen nog kansen op de winnende treffer, maar hun schoten misten kracht.

Chelsea plaatst zich zo voor de vijfde keer voor de laatste vier van de Champions League. Daarin is waarschijnlijk titelverdediger FC Barcelona de tegenstander, dat donderdag op eigen veld tegen SK Brann een voorsprong van 2-1 uit het eerste duel verdedigt. Chelsea haalde in 2021 al eens de finale.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

6 uur geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

6 uur geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

6 uur geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

7 uur geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

10 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

10 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

10 uur geleden