Ajax-vrouwen verrichten geen wonder bij Chelsea en liggen uit CL
LONDEN (ANP) - Het verrassend lange Champions League-seizoen van de voetbalsters van Ajax zit er definitief op. Na de 3-0-thuisnederlaag tegen Chelsea van vorige week leek het bereiken van de halve finales al een onmogelijke opgave, en dat bleek op Stamford Bridge ook het geval. De Amsterdammers hadden tegen het op meerdere plekken gewijzigde Chelsea wel kansen op de zege, maar de return eindigde in een gelijkspel: 1-1.
Ajax bereikte als eerste Nederlands vrouwenteam ooit de kwartfinales van de Champions League en trok daarmee vorige week een recordaantal van bijna 36.000 toeschouwers naar de Johan Cruijff ArenA. Zij moesten echter toegeven dat de koploper van Engeland te sterk was voor de kampioen van Nederland.
Trainster Suzanne Bakker had voor de return al aangegeven dat Ajax er vooral nog een mooie wedstrijd van wilde maken en laten zien dat het had geleerd van vorige week, het resultaat was ondergeschikt. Bakker kon in Londen geen beroep doen op de geschorste middenveldster Lily Yohannes. Aanvoerster Sherida Spitse keerde in de verdediging juist terug van een schorsing.
Goede kansen
Ajax kon in de eerste minuten, net als vorige week, goed mee met Chelsea. Na ruim een kwartier kregen de Amsterdammers via Romée Leuchter en Tiny Hoekstra goede kansen. Hoekstra had bijna geluk toen keepster Zecira Musovic de bal tegen haar aanschoot, maar de bal rolde tegen de paal.
Ondertussen gaf Ajax ook veel ruimte weg en de Colombiaanse Mayra Ramírez profiteerde daar na ruim een half uur van. Na een gewonnen duel op het middenveld bereikte Guro Reiten de winterse topaankoop, die raak schoof. Bij andere goede mogelijkheden kwam Ajax goed weg. Leuchter schoot vlak voor rust nog voorlangs.
Grant
De eerste kans van de tweede helft was ook voor Ajax' topscorer aller tijden, maar het schot van Leuchter miste kracht. In de 65e minuut maakte de voor Oranje opgeroepen Chasity Grant alsnog gelijk, op aangeven van Hoekstra. Leuchter en Nadine Noordam kregen nog kansen op de winnende treffer, maar hun schoten misten kracht.
Chelsea plaatst zich zo voor de vijfde keer voor de laatste vier van de Champions League. Daarin is waarschijnlijk titelverdediger FC Barcelona de tegenstander, dat donderdag op eigen veld tegen SK Brann een voorsprong van 2-1 uit het eerste duel verdedigt. Chelsea haalde in 2021 al eens de finale.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
11 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
17 uur geleden