Ajax-vrouwen verrichten geen wonder bij Chelsea en liggen uit CL
LONDEN (ANP) - Het verrassend lange Champions League-seizoen van de voetbalsters van Ajax zit er definitief op. Na de 3-0-thuisnederlaag tegen Chelsea van vorige week leek het bereiken van de halve finales al een onmogelijke opgave, en dat bleek op Stamford Bridge ook het geval. De Amsterdammers hadden tegen het op meerdere plekken gewijzigde Chelsea wel kansen op de zege, maar de return eindigde in een gelijkspel: 1-1.
Ajax bereikte als eerste Nederlands vrouwenteam ooit de kwartfinales van de Champions League en trok daarmee vorige week een recordaantal van bijna 36.000 toeschouwers naar de Johan Cruijff ArenA. Zij moesten echter toegeven dat de koploper van Engeland te sterk was voor de kampioen van Nederland.
Trainster Suzanne Bakker had voor de return al aangegeven dat Ajax er vooral nog een mooie wedstrijd van wilde maken en laten zien dat het had geleerd van vorige week, het resultaat was ondergeschikt. Bakker kon in Londen geen beroep doen op de geschorste middenveldster Lily Yohannes. Aanvoerster Sherida Spitse keerde in de verdediging juist terug van een schorsing.
Goede kansen
Ajax kon in de eerste minuten, net als vorige week, goed mee met Chelsea. Na ruim een kwartier kregen de Amsterdammers via Romée Leuchter en Tiny Hoekstra goede kansen. Hoekstra had bijna geluk toen keepster Zecira Musovic de bal tegen haar aanschoot, maar de bal rolde tegen de paal.
Ondertussen gaf Ajax ook veel ruimte weg en de Colombiaanse Mayra Ramírez profiteerde daar na ruim een half uur van. Na een gewonnen duel op het middenveld bereikte Guro Reiten de winterse topaankoop, die raak schoof. Bij andere goede mogelijkheden kwam Ajax goed weg. Leuchter schoot vlak voor rust nog voorlangs.
Grant
De eerste kans van de tweede helft was ook voor Ajax' topscorer aller tijden, maar het schot van Leuchter miste kracht. In de 65e minuut maakte de voor Oranje opgeroepen Chasity Grant alsnog gelijk, op aangeven van Hoekstra. Leuchter en Nadine Noordam kregen nog kansen op de winnende treffer, maar hun schoten misten kracht.
Chelsea plaatst zich zo voor de vijfde keer voor de laatste vier van de Champions League. Daarin is waarschijnlijk titelverdediger FC Barcelona de tegenstander, dat donderdag op eigen veld tegen SK Brann een voorsprong van 2-1 uit het eerste duel verdedigt. Chelsea haalde in 2021 al eens de finale.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
48 minuten geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
21 uur geleden