Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-vrouwen verrichten geen wonder bij Chelsea en liggen uit CL

Ajax-vrouwen verrichten geen wonder bij Chelsea en liggen uit CL

LONDEN (ANP) - Het verrassend lange Champions League-seizoen van de voetbalsters van Ajax zit er definitief op. Na de 3-0-thuisnederlaag tegen Chelsea van vorige week leek het bereiken van de halve finales al een onmogelijke opgave, en dat bleek op Stamford Bridge ook het geval. De Amsterdammers hadden tegen het op meerdere plekken gewijzigde Chelsea wel kansen op de zege, maar de return eindigde in een gelijkspel: 1-1.

Ajax bereikte als eerste Nederlands vrouwenteam ooit de kwartfinales van de Champions League en trok daarmee vorige week een recordaantal van bijna 36.000 toeschouwers naar de Johan Cruijff ArenA. Zij moesten echter toegeven dat de koploper van Engeland te sterk was voor de kampioen van Nederland.

Trainster Suzanne Bakker had voor de return al aangegeven dat Ajax er vooral nog een mooie wedstrijd van wilde maken en laten zien dat het had geleerd van vorige week, het resultaat was ondergeschikt. Bakker kon in Londen geen beroep doen op de geschorste middenveldster Lily Yohannes. Aanvoerster Sherida Spitse keerde in de verdediging juist terug van een schorsing.

Goede kansen

Ajax kon in de eerste minuten, net als vorige week, goed mee met Chelsea. Na ruim een kwartier kregen de Amsterdammers via Romée Leuchter en Tiny Hoekstra goede kansen. Hoekstra had bijna geluk toen keepster Zecira Musovic de bal tegen haar aanschoot, maar de bal rolde tegen de paal.

Ondertussen gaf Ajax ook veel ruimte weg en de Colombiaanse Mayra Ramírez profiteerde daar na ruim een half uur van. Na een gewonnen duel op het middenveld bereikte Guro Reiten de winterse topaankoop, die raak schoof. Bij andere goede mogelijkheden kwam Ajax goed weg. Leuchter schoot vlak voor rust nog voorlangs.

Grant

De eerste kans van de tweede helft was ook voor Ajax' topscorer aller tijden, maar het schot van Leuchter miste kracht. In de 65e minuut maakte de voor Oranje opgeroepen Chasity Grant alsnog gelijk, op aangeven van Hoekstra. Leuchter en Nadine Noordam kregen nog kansen op de winnende treffer, maar hun schoten misten kracht.

Chelsea plaatst zich zo voor de vijfde keer voor de laatste vier van de Champions League. Daarin is waarschijnlijk titelverdediger FC Barcelona de tegenstander, dat donderdag op eigen veld tegen SK Brann een voorsprong van 2-1 uit het eerste duel verdedigt. Chelsea haalde in 2021 al eens de finale.

Meer uit Voetbal

PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

1 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

2 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

2 uur geleden
Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

10 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

10 uur geleden
Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

21 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

22 uur geleden