Ajax-vrouwen verrichten geen wonder bij Chelsea en liggen uit CL
LONDEN (ANP) - Het verrassend lange Champions League-seizoen van de voetbalsters van Ajax zit er definitief op. Na de 3-0-thuisnederlaag tegen Chelsea van vorige week leek het bereiken van de halve finales al een onmogelijke opgave, en dat bleek op Stamford Bridge ook het geval. De Amsterdammers hadden tegen het op meerdere plekken gewijzigde Chelsea wel kansen op de zege, maar de return eindigde in een gelijkspel: 1-1.
Ajax bereikte als eerste Nederlands vrouwenteam ooit de kwartfinales van de Champions League en trok daarmee vorige week een recordaantal van bijna 36.000 toeschouwers naar de Johan Cruijff ArenA. Zij moesten echter toegeven dat de koploper van Engeland te sterk was voor de kampioen van Nederland.
Trainster Suzanne Bakker had voor de return al aangegeven dat Ajax er vooral nog een mooie wedstrijd van wilde maken en laten zien dat het had geleerd van vorige week, het resultaat was ondergeschikt. Bakker kon in Londen geen beroep doen op de geschorste middenveldster Lily Yohannes. Aanvoerster Sherida Spitse keerde in de verdediging juist terug van een schorsing.
Goede kansen
Ajax kon in de eerste minuten, net als vorige week, goed mee met Chelsea. Na ruim een kwartier kregen de Amsterdammers via Romée Leuchter en Tiny Hoekstra goede kansen. Hoekstra had bijna geluk toen keepster Zecira Musovic de bal tegen haar aanschoot, maar de bal rolde tegen de paal.
Ondertussen gaf Ajax ook veel ruimte weg en de Colombiaanse Mayra Ramírez profiteerde daar na ruim een half uur van. Na een gewonnen duel op het middenveld bereikte Guro Reiten de winterse topaankoop, die raak schoof. Bij andere goede mogelijkheden kwam Ajax goed weg. Leuchter schoot vlak voor rust nog voorlangs.
Grant
De eerste kans van de tweede helft was ook voor Ajax' topscorer aller tijden, maar het schot van Leuchter miste kracht. In de 65e minuut maakte de voor Oranje opgeroepen Chasity Grant alsnog gelijk, op aangeven van Hoekstra. Leuchter en Nadine Noordam kregen nog kansen op de winnende treffer, maar hun schoten misten kracht.
Chelsea plaatst zich zo voor de vijfde keer voor de laatste vier van de Champions League. Daarin is waarschijnlijk titelverdediger FC Barcelona de tegenstander, dat donderdag op eigen veld tegen SK Brann een voorsprong van 2-1 uit het eerste duel verdedigt. Chelsea haalde in 2021 al eens de finale.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
37 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
3 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
16 uur geleden