Ajax-vrouwen verliezen eerste duel kwartfinale CL ruim van Chelsea
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax lijken niet meer te kunnen hopen op een plek in de halve finales van de Champions League. De Engelse koploper Chelsea was in het heenduel van de kwartfinales in de goed gevulde Johan Cruijff ArenA een maat te groot: 0-3.
De ploeg van trainster Suzanne Bakker kon in het eerste half uur nog goed meekomen, maar hield dat niet vol. De return volgende week woensdag op Stamford Bridge lijkt daardoor een formaliteit.
Ajax verkocht een recordaantal kaarten voor het eerste duel ooit van een Nederlandse club in de kwartfinales van de Champions League. De bijna 36.000 fans vulden niet alleen de eerste, maar ook delen van de tweede ring van de ArenA. Bij de gewonnen thuiswedstrijden tegen Paris Saint-Germain, Bayern München en AS Roma hielpen steeds tussen de 15.000 en 20.000 mensen het in de groepsfase debuterende Ajax aan verrassende overwinningen.
Kansen
De nummer 2 van Nederland moest het tegen Chelsea, vorig jaar halvefinalist, doen zonder de geschorste aanvoerster Sherida Spitse en linksback Ashleigh Weerden. Ook met de tieners Daliyah de Klonia en Isa Kardinaal creëerde het jeugdige Ajax kansen. Romée Leuchter raakte na een snelle aanval in de zevende minuut de paal. Tiny Hoekstra kwam even later vanuit kansrijke positie niet verder dan een slap schot.
Chelsea speelde de bal veel makkelijker rond, maar kwam niet tot grote uitgespeelde kansen. Het had een klutsmoment nodig om op voorsprong te komen. Engels international Lauren James kreeg de bal via een Ajax-verdedigster en omspeelde keepster Regina van Eijk. Enkele verdedigsters leken toen al gestopt, omdat er een fluitje te horen was. Dat kwam niet van scheidsrechter Maria Caputi, die het doelpunt aanvankelijk wel afkeurde om buitenspel. Na het bekijken van de beelden bleek hier echter geen sprake van.
Buitenspel
Na balverlies van Chelsea-keepster Hannah Hampton kreeg Lily Yohannes van ver een schietkans. Het 16-jarige talent, geschorst voor de return door een gele kaart, schoot over het lege doel.
In de 39e minuut leek Chelsea op 2-0 te komen, maar een treffer van de Noorse Guro Reiten werd na ingrijpen van de VAR afgekeurd door hinderlijk buitenspel van Sjoeke Nüsken. De Duitse international maakte dat vlak daarna goed door raak te schieten na een lage voorzet van Reiten.
In de tweede helft deed Chelsea het veel rustiger aan. Nüsken maakte er in de slotfase nog 3-0 van. Ajax creëerde zelf niets meer.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
9 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
9 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
10 uur geleden