Ajax-vrouwen krijgen zeker half miljoen euro in Champions League
ENSCHEDE/AMSTERDAM (ANP) - De vrouwenafdeling van Ajax verdient door het bereiken van de groepsfase van de Champions League zeker een half miljoen euro. Het is voor het eerst dat Nederland is vertegenwoordigd in deze fase van het belangrijkste clubtoernooi van Europa. De groepsfase, met daarin de beste zestien teams, bestaat sinds 2021.
Door de nieuwe opzet krijgt Ajax meer geld. Naast de gegarandeerde 500.000 euro levert een overwinning 50.000 euro op en een gelijkspel een kleine 20.000 euro. Ajax speelt in ieder geval zes groepsduels.
Ajax bereikte de groepsfase door af te rekenen met FC Zürich. FC Twente verloor in de laatste voorronde van het Zweedse BK Häcken.
Meer uit Voetbal
ELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).
1 uur geledenRENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.
7 uur geleden