Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-vrouwen beginnen CL-groepsfase met verrassende zege op PSG

Ajax-vrouwen beginnen CL-groepsfase met verrassende zege op PSG

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben hun eerste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League verrassend gewonnen van topclub Paris Saint-Germain. In de Johan Cruijff ArenA werd het 2-0 dankzij doelpunten voor rust van Tiny Hoekstra en Sherida Spitse. Het was de eerste wedstrijd van een Nederlandse club in de poulefase van de Champions League, die in 2021 werd ingevoerd.

De belangstelling voor het duel met de kwartfinalist van vorig seizoen was minder groot dan tijdens de Klassieker in maart. Toen zagen ruim 33.000 toeschouwers in de ArenA het competitieduel met Feyenoord in 1-1 eindigen. Nu zaten er ongeveer 13.000 mensen op de tribune. Normaal speelt de ploeg van trainster Suzanne Bakker de thuiswedstrijden op trainingscomplex De Toekomst voor veel minder fans.

PSG, met international Jackie Groenen maar zonder de geblesseerde Lieke Martens, liet het balbezit aan de kampioen van Nederland. Toch was het de Franse nummer 2 van vorig seizoen die vaker gevaarlijk werd. Na een fout van keepster Regina van Eijk schoot vedette Marie-Antoinette Katoto over. Na een half uur kopte Tabitha Chawinga op de Amsterdamse lat.

Eerste kans Ajax

Bij de eerste grote kans van Ajax was het wel gelijk raak. De bal belandde in de 34e minuut na een afgeslagen schot van Nadine Noordam voor de voeten van vleugelspeelster Hoekstra, die van dichtbij geen fout maakte.

PSG, de afgelopen vijf jaar steeds minimaal kwartfinalist, leek het daarna kwijt. Dat leverde de 16-jarige Lily Yohannes een grote kans op, maar de jeugdinternational tilde van dichtbij de bal over het doel.

Strafschop

Ajax-verdedigster Ashleigh Weerden gaf de bezoekers vlak voor rust de ultieme kans op de gelijkmaker, maar Chawinga kon niet profiteren van de risicovolle breedtepass.

Amper een minuut later maakte Weerden die fout meer dan goed door een strafschop te verdienen. Aanvoerster Spitse bleef koel vanaf 11 meter en verdubbelde tegen alle verwachtingen in de voorsprong.

Tweede helft

In de tweede helft ging het spel meer op en neer. PSG kreeg aanvankelijk de grootste kansen, maar ook Hoekstra was dicht bij haar tweede treffer. Ajax kwam in het laatste kwart van de wedstrijd nog enkele keren goed weg. Zo haalde keepster Van Eijk een inzet van de doellijn. Toen was Groenen, onder luid gejuich, al gewisseld.

Ajax gaat door de zege aan de leiding in groep C. Bayern München speelde op eigen veld met 2-2 gelijk tegen AS Roma. Volgende week donderdag speelt Ajax in Rome de tweede poulewedstrijd.

Meer uit Voetbal

Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

1 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

1 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

1 uur geleden
Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

4 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

6 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

15 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

17 uur geleden