Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-vrouwen beginnen CL-groepsfase met verrassende zege op PSG

Ajax-vrouwen beginnen CL-groepsfase met verrassende zege op PSG

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben hun eerste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League verrassend gewonnen van topclub Paris Saint-Germain. In de Johan Cruijff ArenA werd het 2-0 dankzij doelpunten voor rust van Tiny Hoekstra en Sherida Spitse. Het was de eerste wedstrijd van een Nederlandse club in de poulefase van de Champions League, die in 2021 werd ingevoerd.

De belangstelling voor het duel met de kwartfinalist van vorig seizoen was minder groot dan tijdens de Klassieker in maart. Toen zagen ruim 33.000 toeschouwers in de ArenA het competitieduel met Feyenoord in 1-1 eindigen. Nu zaten er ongeveer 13.000 mensen op de tribune. Normaal speelt de ploeg van trainster Suzanne Bakker de thuiswedstrijden op trainingscomplex De Toekomst voor veel minder fans.

PSG, met international Jackie Groenen maar zonder de geblesseerde Lieke Martens, liet het balbezit aan de kampioen van Nederland. Toch was het de Franse nummer 2 van vorig seizoen die vaker gevaarlijk werd. Na een fout van keepster Regina van Eijk schoot vedette Marie-Antoinette Katoto over. Na een half uur kopte Tabitha Chawinga op de Amsterdamse lat.

Eerste kans Ajax

Bij de eerste grote kans van Ajax was het wel gelijk raak. De bal belandde in de 34e minuut na een afgeslagen schot van Nadine Noordam voor de voeten van vleugelspeelster Hoekstra, die van dichtbij geen fout maakte.

PSG, de afgelopen vijf jaar steeds minimaal kwartfinalist, leek het daarna kwijt. Dat leverde de 16-jarige Lily Yohannes een grote kans op, maar de jeugdinternational tilde van dichtbij de bal over het doel.

Strafschop

Ajax-verdedigster Ashleigh Weerden gaf de bezoekers vlak voor rust de ultieme kans op de gelijkmaker, maar Chawinga kon niet profiteren van de risicovolle breedtepass.

Amper een minuut later maakte Weerden die fout meer dan goed door een strafschop te verdienen. Aanvoerster Spitse bleef koel vanaf 11 meter en verdubbelde tegen alle verwachtingen in de voorsprong.

Tweede helft

In de tweede helft ging het spel meer op en neer. PSG kreeg aanvankelijk de grootste kansen, maar ook Hoekstra was dicht bij haar tweede treffer. Ajax kwam in het laatste kwart van de wedstrijd nog enkele keren goed weg. Zo haalde keepster Van Eijk een inzet van de doellijn. Toen was Groenen, onder luid gejuich, al gewisseld.

Ajax gaat door de zege aan de leiding in groep C. Bayern München speelde op eigen veld met 2-2 gelijk tegen AS Roma. Volgende week donderdag speelt Ajax in Rome de tweede poulewedstrijd.

Meer uit Voetbal

Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

11 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

11 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

14 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

14 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

16 uur geleden
Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

18 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

19 uur geleden