Ajax voetbalt tegen Benfica voor ruim 13 miljoen euro
AMSTERDAM (ANP) - Ajax strijdt dinsdagavond tijdens de thuiswedstrijd tegen Benfica niet alleen voor sportief succes. De club uit Amsterdam is met een zege op de Portugezen een plek in de kwartfinales en ook ruim 13 miljoen euro rijker. In dat geval lopen de inkomsten van dit seizoen in de Champions League al richting de 85 miljoen euro.
Alle kwartfinalisten van de Champions League ontvangen namelijk een premie van 10,6 miljoen euro. Een gewonnen wedstrijd in de koningsklasse van het clubvoetbal levert 2,7 miljoen euro op. De recette van een volle Johan Cruijff ArenA voor het thuisduel met Benfica bedraagt ook zo'n 2 miljoen euro.
Ajax heeft dit seizoen al ruim 70 miljoen euro bij elkaar gevoetbald in de Champions League. Want de club ontving dit seizoen al een startpremie van 15,64 miljoen euro en mocht ruim 20 miljoen euro bijschrijven voor de prestaties van de afgelopen jaren in Europa. Zes overwinningen in de poule en een gelijkspel drie weken geleden tegen Benfica leveren de landskampioen ruim 17,7 miljoen euro aan winstpremies op. Ajax ontving 9,6 miljoen euro voor het overleven van de groepsfase.
Johan Cruijff Arena
Ajax speelde twee groepswedstrijden in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA, goed voor zo'n 4 miljoen euro aan recette. Het stadion bleef tijdens het thuisduel met Sporting Portugal vanwege strenge coronaregels leeg. Ajax haalt dit seizoen naar verwachting zo'n 3 miljoen euro uit de marketingpool met onder meer televisierechten.
Het eerste duel tussen Ajax en Benfica in Lissabon eindigde drie weken geleden in 2-2. Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
19 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
1 dag geleden