Ajax voetbalt tegen Benfica voor ruim 13 miljoen euro
AMSTERDAM (ANP) - Ajax strijdt dinsdagavond tijdens de thuiswedstrijd tegen Benfica niet alleen voor sportief succes. De club uit Amsterdam is met een zege op de Portugezen een plek in de kwartfinales en ook ruim 13 miljoen euro rijker. In dat geval lopen de inkomsten van dit seizoen in de Champions League al richting de 85 miljoen euro.
Alle kwartfinalisten van de Champions League ontvangen namelijk een premie van 10,6 miljoen euro. Een gewonnen wedstrijd in de koningsklasse van het clubvoetbal levert 2,7 miljoen euro op. De recette van een volle Johan Cruijff ArenA voor het thuisduel met Benfica bedraagt ook zo'n 2 miljoen euro.
Ajax heeft dit seizoen al ruim 70 miljoen euro bij elkaar gevoetbald in de Champions League. Want de club ontving dit seizoen al een startpremie van 15,64 miljoen euro en mocht ruim 20 miljoen euro bijschrijven voor de prestaties van de afgelopen jaren in Europa. Zes overwinningen in de poule en een gelijkspel drie weken geleden tegen Benfica leveren de landskampioen ruim 17,7 miljoen euro aan winstpremies op. Ajax ontving 9,6 miljoen euro voor het overleven van de groepsfase.
Johan Cruijff Arena
Ajax speelde twee groepswedstrijden in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA, goed voor zo'n 4 miljoen euro aan recette. Het stadion bleef tijdens het thuisduel met Sporting Portugal vanwege strenge coronaregels leeg. Ajax haalt dit seizoen naar verwachting zo'n 3 miljoen euro uit de marketingpool met onder meer televisierechten.
Het eerste duel tussen Ajax en Benfica in Lissabon eindigde drie weken geleden in 2-2. Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
18 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
19 uur geleden