
Ajax-voetbalster Hoekstra verwacht 'harde wedstrijd' in Rome
ROME (ANP) - Ajax-voetbalster Tiny Hoekstra verwacht donderdag in het Champions League-duel met AS Roma een "harde wedstrijd". Volgens de 27-jarige aanvalster staat het Italiaanse spel minder bekend om goed voetbal, maar wel om "keihard de duels ingaan en irritant zijn".
Hoekstra, die in de eerste groepswedstrijd tegen Paris Saint-Germain (2-0-winst) de score opende, verwacht wel dat Ajax een antwoord heeft op de Italiaanse speelwijze. "Ik denk dat wij wel een goed voetballende ploeg hebben die daar wel mee om kan gaan. Ik denk dat wij uiteindelijk wel de kwaliteiten hebben om er waarschijnlijk onderuit te voetballen", zei de voetbalster in aanloop naar de wedstrijd in een interview op de clubsite.
Het duel met Paris Saint-Germain was de eerste wedstrijd van een Nederlandse club in de poulefase van de Champions League en de verrassende zege smaakt naar meer. "We hopen ook de 3 punten uit Italië mee te nemen en daarna nog steeds op de eerste plaats in de poule te staan", aldus Hoekstra.
Ajax aan kop
Ajax gaat aan de leiding in de groep met 3 punten. AS Roma en Bayern München hebben 1 punt na het onderlinge gelijkspel (2-2) van vorige week in Duitsland.
De wedstrijd tussen Ajax en AS Roma begint donderdag om 21.00 uur in Rome.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft onder de nieuwe coach John van den Brom de tweede seizoenszege geboekt. De ploeg uit Enschede won bij Sparta Rotterdam met 5-1.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig international Jérôme Boateng heeft zijn carrière beëindigd. De 37-jarige oud-speler van Bayern München werd in 2014 met het Duits elftal wereldkampioen in Brazilië.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De 19-jarige aanvalster Lotte Keukelaar verruilt Ajax voor Real Madrid. Dat heeft Ajax in een persbericht bekendgemaakt. Keukelaar stond nog tot medio 2027 onder contract bij Ajax en vertrekt per direct voor een recordbedrag voor het Nederlandse vrouwenvoetbal naar Madrid. Ajax heeft de hoogte van de transfersom niet bekendgemaakt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van koploper Feyenoord kan zondag in het uitduel met AZ nog niet beschikken over Hwang In-beom, Jordan Lotomba en Jakub Moder. De drie spelers zijn nog niet hersteld van hun blessures.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens kan zondag in het duel met koploper Feyenoord nog geen beroep doen op aanvaller Troy Parrott. De spits is nog niet hersteld van een knieblessure.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht zondag tegen Ajax "een veel opener wedstrijd" dan vorig seizoen. "Ajax speelt op een andere manier dan verleden jaar", stelde Bosz bij de persconferentie voor de topper in Eindhoven. "Ze spelen meer zoals ze in het verleden speelden. Meer naar voren. Daardoor komen er grote ruimtes."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.
20 uur geleden