Ajax voegt Grim toe aan technische staf van eerste elftal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax voegt Fred Grim toe aan de technische staf van het eerste elftal. De oud-doelman werkte als hoofd coaching in de jeugdopleiding van de club uit Amsterdam. Daarvoor was de 60-jarige Grim ook als trainer actief bij Ajax, en eveneens bij Sparta, Almere City, RKC, Willem II, Emmen, Jong Oranje en het Nederlands elftal.
"John Heitinga, Marijn Beuker en ik waren voor de technische staf op zoek naar versterking", vertelt technisch directeur Alex Kroes in een persbericht. "John stelde voor om Fred Grim toe te voegen. Met Fred halen we kwaliteit en heel veel ervaring erbij, dagelijks op het veld en op de bank bij wedstrijden. We willen de staf rondom het team nog verder versterken, met als doel zowel de sportieve resultaten te verbeteren als de ontwikkeling van het spel en van de individuele spelers."
Ajax polste eerder Thomas Duivenvoorden, de assistent-trainer van De Graafschap, voor een functie in de technische staf van het eerste elftal. Ajax is het seizoen matig begonnen met acht verliespunten na acht competitiewedstrijden en kansloze nederlagen tegen Internazionale en Olympique Marseille in de Champions League.
Heitinga gaf na een oefenwedstrijd tegen Como in de voorbereiding al aan dat hij graag een extra assistent aan zijn selectie wilde toevoegen. "De technische staf waar ik vorige seizoenen mee heb gewerkt was groter", herhaalde hij zaterdag na het gelijkspel tegen Sparta Rotterdam (3-3). "Extra handen zijn altijd goed. Nu leid ik nog vaak op trainingen verschillende afrondvormen. Dat zijn dingen die je ook aan anderen moet overlaten."
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
15 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 dag geleden