Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax vindt na ruime zege op Vitesse aansluiting met subtop

Ajax vindt na ruime zege op Vitesse aansluiting met subtop

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de aansluiting gevonden met de subtop. De Amsterdammers wonnen in eigen stadion met 5-0 van Vitesse en stegen daardoor naar de achtste plaats. Bij Vitesse, dat op de laatste plaats blijft staan, zat Edward Sturing voor het eerst op de bank. De oud-speler van de club is de opvolger van de opgestapte Phillip Cocu.

Chuba Akpom mocht voor de tweede keer in de basis starten bij Ajax. De Engelsman was de vervanger van Brian Brobbey, die aan de vorige competitiewedstrijd tegen Almere City FC een blessure overhield en daardoor ook de interlands van Oranje tegen Ierland en Gibraltar miste. Steven Bergwijn meldde zich ook af bij bondscoach Ronald Koeman, maar de aanvaller kon tegen Vitesse wel weer meedoen. Verdediger Josip Sutalo keerde geblesseerd terug van interlands met Kroatië en ontbrak daardoor.

Jorrel Hato opende in de 3e minuut, met zijn eerste doelpunt voor Ajax, de score. De 17-jarige verdediger zette de aanval zelf op en schoot de bal na een voorzet van Steven Bergwijn binnen. Hato bekroonde daarmee een mooie week. Dinsdag maakte de Rotterdammer zijn debuut bij het Nederlands elftal.

Treffer afgekeurd

Vitesse leek snel langszij te komen na een fraai schot van Said Hamulic, maar die treffer werd afgekeurd om buitenspel.

Ajax combineerde vrij makkelijk en zorgde voor veel gevaar. Na een dieptebal van Benjamin Tahirovic stelde Kenneth Taylor na een klein kwartier spelen Kristian Hlynsson in staat te scoren: 2-0. Vitesse stelde daar lange tijd weinig tegenover. In de blessuretijd van de eerste helft schoot Amine Boutrah de bal in het zijnet.

Europa League

Na rust liep de thuisploeg snel verder uit. Verdediger Dominik Oroz werkte de bal in de 50e minuut, in een duel met Akpom, in eigen doel. Even later scoorde Akpom zelf. De spits kopte raak uit een hoekschop van Steven Berghuis. Doelman Eloy Room zag er daarbij niet goed uit. Berghuis gaf halverwege de tweede helft ook de assist bij de 5-0 van Taylor.

Ajax-trainer John van 't Schip is met 10 punten uit vier duels voorlopig nog ongeslagen in de Eredivisie. Donderdag wacht in de Europa League de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille. Ajax staat met 2 punten op de laatste plaats en lijkt kansloos voor een plek in de volgende ronde. Een vervolg in de Conference League, als nummer 3 van de poule, is nog wel mogelijk.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

7 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

9 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

9 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

15 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

1 dag geleden