Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax vindt na ruime zege op Vitesse aansluiting met subtop

Ajax vindt na ruime zege op Vitesse aansluiting met subtop

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de aansluiting gevonden met de subtop. De Amsterdammers wonnen in eigen stadion met 5-0 van Vitesse en stegen daardoor naar de achtste plaats. Bij Vitesse, dat op de laatste plaats blijft staan, zat Edward Sturing voor het eerst op de bank. De oud-speler van de club is de opvolger van de opgestapte Phillip Cocu.

Chuba Akpom mocht voor de tweede keer in de basis starten bij Ajax. De Engelsman was de vervanger van Brian Brobbey, die aan de vorige competitiewedstrijd tegen Almere City FC een blessure overhield en daardoor ook de interlands van Oranje tegen Ierland en Gibraltar miste. Steven Bergwijn meldde zich ook af bij bondscoach Ronald Koeman, maar de aanvaller kon tegen Vitesse wel weer meedoen. Verdediger Josip Sutalo keerde geblesseerd terug van interlands met Kroatië en ontbrak daardoor.

Jorrel Hato opende in de 3e minuut, met zijn eerste doelpunt voor Ajax, de score. De 17-jarige verdediger zette de aanval zelf op en schoot de bal na een voorzet van Steven Bergwijn binnen. Hato bekroonde daarmee een mooie week. Dinsdag maakte de Rotterdammer zijn debuut bij het Nederlands elftal.

Treffer afgekeurd

Vitesse leek snel langszij te komen na een fraai schot van Said Hamulic, maar die treffer werd afgekeurd om buitenspel.

Ajax combineerde vrij makkelijk en zorgde voor veel gevaar. Na een dieptebal van Benjamin Tahirovic stelde Kenneth Taylor na een klein kwartier spelen Kristian Hlynsson in staat te scoren: 2-0. Vitesse stelde daar lange tijd weinig tegenover. In de blessuretijd van de eerste helft schoot Amine Boutrah de bal in het zijnet.

Europa League

Na rust liep de thuisploeg snel verder uit. Verdediger Dominik Oroz werkte de bal in de 50e minuut, in een duel met Akpom, in eigen doel. Even later scoorde Akpom zelf. De spits kopte raak uit een hoekschop van Steven Berghuis. Doelman Eloy Room zag er daarbij niet goed uit. Berghuis gaf halverwege de tweede helft ook de assist bij de 5-0 van Taylor.

Ajax-trainer John van 't Schip is met 10 punten uit vier duels voorlopig nog ongeslagen in de Eredivisie. Donderdag wacht in de Europa League de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille. Ajax staat met 2 punten op de laatste plaats en lijkt kansloos voor een plek in de volgende ronde. Een vervolg in de Conference League, als nummer 3 van de poule, is nog wel mogelijk.

Meer uit Voetbal

Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

1 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

1 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

6 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 dag geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

1 dag geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

1 dag geleden