Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax vindt na ruime zege op Vitesse aansluiting met subtop

Ajax vindt na ruime zege op Vitesse aansluiting met subtop

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de aansluiting gevonden met de subtop. De Amsterdammers wonnen in eigen stadion met 5-0 van Vitesse en stegen daardoor naar de achtste plaats. Bij Vitesse, dat op de laatste plaats blijft staan, zat Edward Sturing voor het eerst op de bank. De oud-speler van de club is de opvolger van de opgestapte Phillip Cocu.

Chuba Akpom mocht voor de tweede keer in de basis starten bij Ajax. De Engelsman was de vervanger van Brian Brobbey, die aan de vorige competitiewedstrijd tegen Almere City FC een blessure overhield en daardoor ook de interlands van Oranje tegen Ierland en Gibraltar miste. Steven Bergwijn meldde zich ook af bij bondscoach Ronald Koeman, maar de aanvaller kon tegen Vitesse wel weer meedoen. Verdediger Josip Sutalo keerde geblesseerd terug van interlands met Kroatië en ontbrak daardoor.

Jorrel Hato opende in de 3e minuut, met zijn eerste doelpunt voor Ajax, de score. De 17-jarige verdediger zette de aanval zelf op en schoot de bal na een voorzet van Steven Bergwijn binnen. Hato bekroonde daarmee een mooie week. Dinsdag maakte de Rotterdammer zijn debuut bij het Nederlands elftal.

Treffer afgekeurd

Vitesse leek snel langszij te komen na een fraai schot van Said Hamulic, maar die treffer werd afgekeurd om buitenspel.

Ajax combineerde vrij makkelijk en zorgde voor veel gevaar. Na een dieptebal van Benjamin Tahirovic stelde Kenneth Taylor na een klein kwartier spelen Kristian Hlynsson in staat te scoren: 2-0. Vitesse stelde daar lange tijd weinig tegenover. In de blessuretijd van de eerste helft schoot Amine Boutrah de bal in het zijnet.

Europa League

Na rust liep de thuisploeg snel verder uit. Verdediger Dominik Oroz werkte de bal in de 50e minuut, in een duel met Akpom, in eigen doel. Even later scoorde Akpom zelf. De spits kopte raak uit een hoekschop van Steven Berghuis. Doelman Eloy Room zag er daarbij niet goed uit. Berghuis gaf halverwege de tweede helft ook de assist bij de 5-0 van Taylor.

Ajax-trainer John van 't Schip is met 10 punten uit vier duels voorlopig nog ongeslagen in de Eredivisie. Donderdag wacht in de Europa League de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille. Ajax staat met 2 punten op de laatste plaats en lijkt kansloos voor een plek in de volgende ronde. Een vervolg in de Conference League, als nummer 3 van de poule, is nog wel mogelijk.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

3 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

4 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

6 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

7 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

7 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

10 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

14 uur geleden