Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax viert ruime zege na matig optreden tegen Fortuna

Ajax viert ruime zege na matig optreden tegen Fortuna

AMSTERDAM (ANP) - Zonder goed te voetballen, heeft Ajax de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard tot een goede einde gebracht: 5-2. Maar liefst drie doelpunten van de thuisploeg vielen uit een strafschop. De 18-jarige Brian Brobbey vierde zijn debuut met een treffer.

Zo liep een pover Ajax nauwelijks schade op in de aanloop naar de uitwedstrijd dinsdag tegen FC Midtjylland in de Champions League. Al ging rechtsback Noussair Mazraoui wel vroegtijdig naar de kant met een pijnlijke enkel.

De ene Limburgse club is de andere niet, moet Ajax gedacht hebben toen George Cox de bezoekers uit Sittard al na 7 minuten op voorsprong schoot. De Brit was ontsnapt aan de aandacht van Mazraoui en rondde op aangeven van Zian Flemming zorgvuldig af. Ajax-trainer Erik ten Hag schudde even zijn hoofd na de tegentreffer. Hij had zijn spelers ongetwijfeld duidelijk proberen te maken ook Fortuna Sittard niet te onderschatten.

Slap begin

Toch begon Ajax slap tegen de hekkensluiter van de eredivisie. Met de historische 0-13 van vorige week tegen VVV-Venlo nog vers in het achterhoofd wekte de koploper lang de indruk dat de doelpunten toch wel zouden vallen. Zonder de geblesseerde Nicolás Tagliafico en Dusan Tadic, die rust kreeg, kon Ajax de defensie van Fortuna Sittard in het eerste half uur nauwelijks in verlegenheid brengen. Jurgen Ekkelenkamp was wel dicht bij de gelijkmaker, tot tweemaal toe zelfs, maar hij miste een rebound en schoot even later naast.

Ajax had een strafschop nodig om op gelijke hoogte te komen. Lassina Traoré voelde Ben Rienstra in zijn rug en ging makkelijk naar de grond. Davy Klaassen schoot de penalty op de paal, maar had meer succes toen hij de bal via de arm van de debuterende doelman Yanick van Osch nog eens voor zijn voeten kreeg (1-1). Opnieuw Klaassen tekende vlak voor rust ook voor de 2-1, nadat Traoré op de lat had gekopt. Van Osch had van zijn trainer Kevin Hofland de voorkeur gekregen boven Alexei Koselev.

Met Quincy Promes voor Ekkelenkamp ging Ajax na rust op zoek naar de derde treffer. Toen die uitbleef, besloot trainer Ten Hag toch maar Tadic in het veld te brengen. Ook Brobbey mocht invallen. De debutant had slechts 9 minuten nodig om de 3-1 te maken. Tadic en Promes lieten Ajax vanaf de strafschopstip verder uitlopen, waarna Cox in blessuretijd namens de bezoekers met een prachtige uithaal de eindstand bepaalde.

Meer uit Voetbal

Van Persie staat voor 'moeilijke puzzel' tegen Real Betis

SEVILLA (ANP) - Feyenoord treedt donderdagavond tegen Real Betis aan zonder de geblesseerden Anel Ahmedhodzic, Tsuyoshi Watanabe, Sem Steijn en Ayase Ueda. Dat heeft coach Robin van Persie in een persconferentie laten weten. De Rotterdammers staan op de 26e plaats in de competitiefase van de Europa League. Feyenoord moet winnen om door te kunnen gaan.

42 minuten geleden
Til start tegen Bayern in basis PSV, Salah-Eddine op de bank

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til is op tijd fit om woensdag vanaf het begin mee te doen in de beslissende thuiswedstrijd tegen Bayern München in de Champions League. De aanvallende middenvelder, die opnieuw als spits gaat spelen, viel vorige week bij Newcastle United uit met een blessure en deed zaterdag niet mee tegen NAC Breda.

56 minuten geleden
Ajax begint met Gloukh, Sutalo en Wijndal tegen Olympiakos

AMSTERDAM (ANP) - Oscar Gloukh begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League. De Israëliër krijgt de voorkeur boven Rayane Bounida, die zaterdag twee doelpunten voorbereidde tegen FC Volendam (2-0).

57 minuten geleden
Wereldvoetbalbond FIFA ziet records bij internationale transfers

ZÜRICH (ANP) - In 2025 is er met 86.158 internationale voetbaltransfers een nieuw record gevestigd. Dat staat in het Global Transfer Report dat wereldvoetbalbond FIFA woensdag publiceerde. Het gaat om internationale transfers in het mannen- en vrouwenprofvoetbal en om transfers bij de amateurs.

6 uur geleden
Ajax-doelman Pasveer dicht bij terugkeer naar Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."

10 uur geleden
Kompany zegt nog niet of Bayern met beste ploeg tegen PSV begint

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."

1 dag geleden
Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

1 dag geleden