Ajax viert ruime zege na matig optreden tegen Fortuna
AMSTERDAM (ANP) - Zonder goed te voetballen, heeft Ajax de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard tot een goede einde gebracht: 5-2. Maar liefst drie doelpunten van de thuisploeg vielen uit een strafschop. De 18-jarige Brian Brobbey vierde zijn debuut met een treffer.
Zo liep een pover Ajax nauwelijks schade op in de aanloop naar de uitwedstrijd dinsdag tegen FC Midtjylland in de Champions League. Al ging rechtsback Noussair Mazraoui wel vroegtijdig naar de kant met een pijnlijke enkel.
De ene Limburgse club is de andere niet, moet Ajax gedacht hebben toen George Cox de bezoekers uit Sittard al na 7 minuten op voorsprong schoot. De Brit was ontsnapt aan de aandacht van Mazraoui en rondde op aangeven van Zian Flemming zorgvuldig af. Ajax-trainer Erik ten Hag schudde even zijn hoofd na de tegentreffer. Hij had zijn spelers ongetwijfeld duidelijk proberen te maken ook Fortuna Sittard niet te onderschatten.
Slap begin
Toch begon Ajax slap tegen de hekkensluiter van de eredivisie. Met de historische 0-13 van vorige week tegen VVV-Venlo nog vers in het achterhoofd wekte de koploper lang de indruk dat de doelpunten toch wel zouden vallen. Zonder de geblesseerde Nicolás Tagliafico en Dusan Tadic, die rust kreeg, kon Ajax de defensie van Fortuna Sittard in het eerste half uur nauwelijks in verlegenheid brengen. Jurgen Ekkelenkamp was wel dicht bij de gelijkmaker, tot tweemaal toe zelfs, maar hij miste een rebound en schoot even later naast.
Ajax had een strafschop nodig om op gelijke hoogte te komen. Lassina Traoré voelde Ben Rienstra in zijn rug en ging makkelijk naar de grond. Davy Klaassen schoot de penalty op de paal, maar had meer succes toen hij de bal via de arm van de debuterende doelman Yanick van Osch nog eens voor zijn voeten kreeg (1-1). Opnieuw Klaassen tekende vlak voor rust ook voor de 2-1, nadat Traoré op de lat had gekopt. Van Osch had van zijn trainer Kevin Hofland de voorkeur gekregen boven Alexei Koselev.
Met Quincy Promes voor Ekkelenkamp ging Ajax na rust op zoek naar de derde treffer. Toen die uitbleef, besloot trainer Ten Hag toch maar Tadic in het veld te brengen. Ook Brobbey mocht invallen. De debutant had slechts 9 minuten nodig om de 3-1 te maken. Tadic en Promes lieten Ajax vanaf de strafschopstip verder uitlopen, waarna Cox in blessuretijd namens de bezoekers met een prachtige uithaal de eindstand bepaalde.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
14 uur geleden