Ajax viert eenvoudige zege op Sparta
AMSTERDAM (ANP) - Met speels gemak en veel spelvreugde heeft Ajax in de Johan Cruijff ArenA Sparta naar een nederlaag gespeeld (4-2). De koploper van de Eredivisie beleefde een heerlijke start van een week waarin ook nog zware ontmoetingen met Lille en PSV wachten.
Koploper Ajax houdt een voorsprong van 6 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat ook nog eens een duel meer heeft gespeeld. Het elftal van trainer Erik ten Hag vierde de tiende zege op rij, in verschillende competities. Een dergelijke serie werd in 2012 voor het laatst neergezet.
Goedkoop is duurkoop moet directeur voetbalzaken Marco Overmars van Ajax hebben gedacht toen hij vorige maand 22,5 miljoen euro uitgaf voor Sébastien Haller. De Franse spits was de op een na duurste aankoop in heel Europa tijdens de afgelopen transferperiode. Maar hij heeft in zijn eerste tien wedstrijden voor Ajax zijn waarde al bewezen.
Scoreverloop
Haller opende tegen Sparta de score en tekende ook voor 2-0. Hij heeft nu al 7 keer gescoord voor Ajax en vijf keer de beslissende assist op een treffer gegeven. De spits had zich de hele week op het duel voor kunnen bereiden, omdat Ajax hem heeft verzuimd in te schrijven voor de Europa League. Die blunder zal de club uit de hoofdstad nog wel even blijven achtervolgen.
Vlak voor het rustsignaal pegelde Perr Schuurs de thuisclub naar 3-0. De Limburger mocht weer eens starten omdat Devyne Rensch rust kreeg en Jurriën Timber de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui moest vervangen. Ook Davy Klaassen bleef lang aan de kant, op zijn 28e verjaardag. Mohammed Kudus, hersteld van een knieoperatie, mocht hem vervangen. De Ghanees is nog niet zo ver als in het begin van het seizoen, maar bekroonde vlak na rust wel een prachtige aanval met de 4-0.
Ajax kon zich bijna geen betere voorbereiding wensen op de volgende wedstrijden tegen Lille en PSV. Antony en David Neres speelden allebei een helft. Kudus ging na een uur naar de kant voor Klaassen en Oussama Idrissi mocht aanvoerder Tadic aflossen. Ook Edson Álvarez hoefde de wedstrijd niet uit te spelen. De ingevallen Danzell Gravenberch profiteerde van de vele wissels bij de thuisploeg en scoorde nog tweemaal voor Sparta.
Meer uit Voetbal
CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
9 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
20 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
22 uur geleden