Ajax viert eenvoudige zege op Sparta
AMSTERDAM (ANP) - Met speels gemak en veel spelvreugde heeft Ajax in de Johan Cruijff ArenA Sparta naar een nederlaag gespeeld (4-2). De koploper van de Eredivisie beleefde een heerlijke start van een week waarin ook nog zware ontmoetingen met Lille en PSV wachten.
Koploper Ajax houdt een voorsprong van 6 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat ook nog eens een duel meer heeft gespeeld. Het elftal van trainer Erik ten Hag vierde de tiende zege op rij, in verschillende competities. Een dergelijke serie werd in 2012 voor het laatst neergezet.
Goedkoop is duurkoop moet directeur voetbalzaken Marco Overmars van Ajax hebben gedacht toen hij vorige maand 22,5 miljoen euro uitgaf voor Sébastien Haller. De Franse spits was de op een na duurste aankoop in heel Europa tijdens de afgelopen transferperiode. Maar hij heeft in zijn eerste tien wedstrijden voor Ajax zijn waarde al bewezen.
Scoreverloop
Haller opende tegen Sparta de score en tekende ook voor 2-0. Hij heeft nu al 7 keer gescoord voor Ajax en vijf keer de beslissende assist op een treffer gegeven. De spits had zich de hele week op het duel voor kunnen bereiden, omdat Ajax hem heeft verzuimd in te schrijven voor de Europa League. Die blunder zal de club uit de hoofdstad nog wel even blijven achtervolgen.
Vlak voor het rustsignaal pegelde Perr Schuurs de thuisclub naar 3-0. De Limburger mocht weer eens starten omdat Devyne Rensch rust kreeg en Jurriën Timber de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui moest vervangen. Ook Davy Klaassen bleef lang aan de kant, op zijn 28e verjaardag. Mohammed Kudus, hersteld van een knieoperatie, mocht hem vervangen. De Ghanees is nog niet zo ver als in het begin van het seizoen, maar bekroonde vlak na rust wel een prachtige aanval met de 4-0.
Ajax kon zich bijna geen betere voorbereiding wensen op de volgende wedstrijden tegen Lille en PSV. Antony en David Neres speelden allebei een helft. Kudus ging na een uur naar de kant voor Klaassen en Oussama Idrissi mocht aanvoerder Tadic aflossen. Ook Edson Álvarez hoefde de wedstrijd niet uit te spelen. De ingevallen Danzell Gravenberch profiteerde van de vele wissels bij de thuisploeg en scoorde nog tweemaal voor Sparta.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
18 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
22 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geleden