Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax viert eenvoudige zege op Sparta

Ajax viert eenvoudige zege op Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Met speels gemak en veel spelvreugde heeft Ajax in de Johan Cruijff ArenA Sparta naar een nederlaag gespeeld (4-2). De koploper van de Eredivisie beleefde een heerlijke start van een week waarin ook nog zware ontmoetingen met Lille en PSV wachten.

Koploper Ajax houdt een voorsprong van 6 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat ook nog eens een duel meer heeft gespeeld. Het elftal van trainer Erik ten Hag vierde de tiende zege op rij, in verschillende competities. Een dergelijke serie werd in 2012 voor het laatst neergezet.

Goedkoop is duurkoop moet directeur voetbalzaken Marco Overmars van Ajax hebben gedacht toen hij vorige maand 22,5 miljoen euro uitgaf voor Sébastien Haller. De Franse spits was de op een na duurste aankoop in heel Europa tijdens de afgelopen transferperiode. Maar hij heeft in zijn eerste tien wedstrijden voor Ajax zijn waarde al bewezen.

Scoreverloop

Haller opende tegen Sparta de score en tekende ook voor 2-0. Hij heeft nu al 7 keer gescoord voor Ajax en vijf keer de beslissende assist op een treffer gegeven. De spits had zich de hele week op het duel voor kunnen bereiden, omdat Ajax hem heeft verzuimd in te schrijven voor de Europa League. Die blunder zal de club uit de hoofdstad nog wel even blijven achtervolgen.

Vlak voor het rustsignaal pegelde Perr Schuurs de thuisclub naar 3-0. De Limburger mocht weer eens starten omdat Devyne Rensch rust kreeg en Jurriën Timber de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui moest vervangen. Ook Davy Klaassen bleef lang aan de kant, op zijn 28e verjaardag. Mohammed Kudus, hersteld van een knieoperatie, mocht hem vervangen. De Ghanees is nog niet zo ver als in het begin van het seizoen, maar bekroonde vlak na rust wel een prachtige aanval met de 4-0.

Ajax kon zich bijna geen betere voorbereiding wensen op de volgende wedstrijden tegen Lille en PSV. Antony en David Neres speelden allebei een helft. Kudus ging na een uur naar de kant voor Klaassen en Oussama Idrissi mocht aanvoerder Tadic aflossen. Ook Edson Álvarez hoefde de wedstrijd niet uit te spelen. De ingevallen Danzell Gravenberch profiteerde van de vele wissels bij de thuisploeg en scoorde nog tweemaal voor Sparta.

Meer uit Voetbal

NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

10 minuten geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

1 uur geleden
KNVB: duels gedurende onderzoek aanklager niet overspelen

ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.

1 uur geleden
Franse voetballer Griezmann verruilt Atlético voor Orlando City

ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.

2 uur geleden
Fitte Brobbey wil eerste spits van het Nederlands elftal worden

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."

3 uur geleden
Aanhoudingen in onderzoek naar matchfixing in Tsjechisch voetbal

PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.

4 uur geleden
Oranje traint met volledige selectie voor oefenduels

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.

4 uur geleden