Ajax viert eenvoudige zege op Sparta
AMSTERDAM (ANP) - Met speels gemak en veel spelvreugde heeft Ajax in de Johan Cruijff ArenA Sparta naar een nederlaag gespeeld (4-2). De koploper van de Eredivisie beleefde een heerlijke start van een week waarin ook nog zware ontmoetingen met Lille en PSV wachten.
Koploper Ajax houdt een voorsprong van 6 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat ook nog eens een duel meer heeft gespeeld. Het elftal van trainer Erik ten Hag vierde de tiende zege op rij, in verschillende competities. Een dergelijke serie werd in 2012 voor het laatst neergezet.
Goedkoop is duurkoop moet directeur voetbalzaken Marco Overmars van Ajax hebben gedacht toen hij vorige maand 22,5 miljoen euro uitgaf voor Sébastien Haller. De Franse spits was de op een na duurste aankoop in heel Europa tijdens de afgelopen transferperiode. Maar hij heeft in zijn eerste tien wedstrijden voor Ajax zijn waarde al bewezen.
Scoreverloop
Haller opende tegen Sparta de score en tekende ook voor 2-0. Hij heeft nu al 7 keer gescoord voor Ajax en vijf keer de beslissende assist op een treffer gegeven. De spits had zich de hele week op het duel voor kunnen bereiden, omdat Ajax hem heeft verzuimd in te schrijven voor de Europa League. Die blunder zal de club uit de hoofdstad nog wel even blijven achtervolgen.
Vlak voor het rustsignaal pegelde Perr Schuurs de thuisclub naar 3-0. De Limburger mocht weer eens starten omdat Devyne Rensch rust kreeg en Jurriën Timber de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui moest vervangen. Ook Davy Klaassen bleef lang aan de kant, op zijn 28e verjaardag. Mohammed Kudus, hersteld van een knieoperatie, mocht hem vervangen. De Ghanees is nog niet zo ver als in het begin van het seizoen, maar bekroonde vlak na rust wel een prachtige aanval met de 4-0.
Ajax kon zich bijna geen betere voorbereiding wensen op de volgende wedstrijden tegen Lille en PSV. Antony en David Neres speelden allebei een helft. Kudus ging na een uur naar de kant voor Klaassen en Oussama Idrissi mocht aanvoerder Tadic aflossen. Ook Edson Álvarez hoefde de wedstrijd niet uit te spelen. De ingevallen Danzell Gravenberch profiteerde van de vele wissels bij de thuisploeg en scoorde nog tweemaal voor Sparta.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
8 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
12 uur geleden