Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax viert 25e verjaardag van ArenA met vijf treffers tegen NEC

Ajax viert 25e verjaardag van ArenA met vijf treffers tegen NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de 25-jarige verjaardag van de ArenA opgeluisterd met een ruime zege op NEC (5-0). De kampioen leidde na 20 minuten al met 4-0 tegen de gepromoveerde club uit Nijmegen en kwam in de tweede helft niet meer tot scoren.

Uit naar Ajax is voor NEC nooit een makkelijke wedstrijd geweest. Maar trainer Rogier Meijer en zijn spelers hadden zich toch iets anders van de rentree in de Eredivisie voorgesteld. NEC, in 2017 gedegradeerd, keek halverwege de eerste helft al tegen een achterstand van 4-0 aan. Die voorsprong van Ajax was niet eens geflatteerd. Het had ook al zomaar 5-0 of zelfs 6-0 kunnen staan.

Ajax wist vorige week dat het nog niet helemaal klaar was voor de strijd met PSV om de Johan Cruijff Schaal. Maar de nederlaag van 0-4 deed toch pijn bij de de club uit Amsterdam. "Het was hier afgelopen week zeker niet gezellig", erkende trainer Erik ten Hag die zijn club scherp aan het seizoen in de Eredivisie zag beginnen.

Mazraoui

NEC bood weinig weerstand, maar Ajax gunde de tegenstander in de openingsfase ook nauwelijks tijd en ruimte. Noussair Mazraoui heeft zijn aflopende contract nog steeds niet verlengd. Maar de rechtsback krijgt van Ten Hag voorlopig wel de voorkeur boven Devyne Rensch, die door Louis van Gaal is opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor het drieluik met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie.

Mazraoui bereidde de 1-0 van Sébastien Haller voor en tekende zelf voor de 2-0. Bart van Rooij (eigen doelpunt) en Dusan Tadic lieten de score binnen 20 minuten oplopen naar 4-0. Even leek een monsterscore als vorig seizoen tegen VVV- Venlo (0-13) in de maak. Dat besefte kennelijk ook trainer Meijer van NEC. Hij haalde aanvaller Magnus Mattsson snel naar de kant en bracht met Edgar Barreto een vijfde verdediger. Met de 37-jarige routinier in de ploeg moest NEC voor rust alleen nog een treffer van Tadic toestaan.

De meeste toeschouwers in het voor twee derde gevulde stadion gingen er na rust eens goed voor zitten. Ze hoopten op een doelpuntenfestijn maar zagen Ajax veel gas terug nemen. Trainer Ten Hag besloot Tadic, Davy Klaassen, Edson Álvarez en Lisandro Martínez enige rust te gunnen. Lasse Schöne, dit seizoen spelend voor NEC, oogstte in de tweede helft het meeste applaus. De Deen kreeg een staande ovatie toen hij zo'n kwartier voor het einde naar de kant mocht.

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

5 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

6 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

8 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

10 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

10 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

10 uur geleden