Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax viert 25e verjaardag van ArenA met vijf treffers tegen NEC

Ajax viert 25e verjaardag van ArenA met vijf treffers tegen NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de 25-jarige verjaardag van de ArenA opgeluisterd met een ruime zege op NEC (5-0). De kampioen leidde na 20 minuten al met 4-0 tegen de gepromoveerde club uit Nijmegen en kwam in de tweede helft niet meer tot scoren.

Uit naar Ajax is voor NEC nooit een makkelijke wedstrijd geweest. Maar trainer Rogier Meijer en zijn spelers hadden zich toch iets anders van de rentree in de Eredivisie voorgesteld. NEC, in 2017 gedegradeerd, keek halverwege de eerste helft al tegen een achterstand van 4-0 aan. Die voorsprong van Ajax was niet eens geflatteerd. Het had ook al zomaar 5-0 of zelfs 6-0 kunnen staan.

Ajax wist vorige week dat het nog niet helemaal klaar was voor de strijd met PSV om de Johan Cruijff Schaal. Maar de nederlaag van 0-4 deed toch pijn bij de de club uit Amsterdam. "Het was hier afgelopen week zeker niet gezellig", erkende trainer Erik ten Hag die zijn club scherp aan het seizoen in de Eredivisie zag beginnen.

Mazraoui

NEC bood weinig weerstand, maar Ajax gunde de tegenstander in de openingsfase ook nauwelijks tijd en ruimte. Noussair Mazraoui heeft zijn aflopende contract nog steeds niet verlengd. Maar de rechtsback krijgt van Ten Hag voorlopig wel de voorkeur boven Devyne Rensch, die door Louis van Gaal is opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor het drieluik met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie.

Mazraoui bereidde de 1-0 van Sébastien Haller voor en tekende zelf voor de 2-0. Bart van Rooij (eigen doelpunt) en Dusan Tadic lieten de score binnen 20 minuten oplopen naar 4-0. Even leek een monsterscore als vorig seizoen tegen VVV- Venlo (0-13) in de maak. Dat besefte kennelijk ook trainer Meijer van NEC. Hij haalde aanvaller Magnus Mattsson snel naar de kant en bracht met Edgar Barreto een vijfde verdediger. Met de 37-jarige routinier in de ploeg moest NEC voor rust alleen nog een treffer van Tadic toestaan.

De meeste toeschouwers in het voor twee derde gevulde stadion gingen er na rust eens goed voor zitten. Ze hoopten op een doelpuntenfestijn maar zagen Ajax veel gas terug nemen. Trainer Ten Hag besloot Tadic, Davy Klaassen, Edson Álvarez en Lisandro Martínez enige rust te gunnen. Lasse Schöne, dit seizoen spelend voor NEC, oogstte in de tweede helft het meeste applaus. De Deen kreeg een staande ovatie toen hij zo'n kwartier voor het einde naar de kant mocht.

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

7 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

9 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

9 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

20 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden