Ajax viert 25e verjaardag van ArenA met vijf treffers tegen NEC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de 25-jarige verjaardag van de ArenA opgeluisterd met een ruime zege op NEC (5-0). De kampioen leidde na 20 minuten al met 4-0 tegen de gepromoveerde club uit Nijmegen en kwam in de tweede helft niet meer tot scoren.
Uit naar Ajax is voor NEC nooit een makkelijke wedstrijd geweest. Maar trainer Rogier Meijer en zijn spelers hadden zich toch iets anders van de rentree in de Eredivisie voorgesteld. NEC, in 2017 gedegradeerd, keek halverwege de eerste helft al tegen een achterstand van 4-0 aan. Die voorsprong van Ajax was niet eens geflatteerd. Het had ook al zomaar 5-0 of zelfs 6-0 kunnen staan.
Ajax wist vorige week dat het nog niet helemaal klaar was voor de strijd met PSV om de Johan Cruijff Schaal. Maar de nederlaag van 0-4 deed toch pijn bij de de club uit Amsterdam. "Het was hier afgelopen week zeker niet gezellig", erkende trainer Erik ten Hag die zijn club scherp aan het seizoen in de Eredivisie zag beginnen.
Mazraoui
NEC bood weinig weerstand, maar Ajax gunde de tegenstander in de openingsfase ook nauwelijks tijd en ruimte. Noussair Mazraoui heeft zijn aflopende contract nog steeds niet verlengd. Maar de rechtsback krijgt van Ten Hag voorlopig wel de voorkeur boven Devyne Rensch, die door Louis van Gaal is opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor het drieluik met Noorwegen, Montenegro en Turkije in de WK-kwalificatie.
Mazraoui bereidde de 1-0 van Sébastien Haller voor en tekende zelf voor de 2-0. Bart van Rooij (eigen doelpunt) en Dusan Tadic lieten de score binnen 20 minuten oplopen naar 4-0. Even leek een monsterscore als vorig seizoen tegen VVV- Venlo (0-13) in de maak. Dat besefte kennelijk ook trainer Meijer van NEC. Hij haalde aanvaller Magnus Mattsson snel naar de kant en bracht met Edgar Barreto een vijfde verdediger. Met de 37-jarige routinier in de ploeg moest NEC voor rust alleen nog een treffer van Tadic toestaan.
De meeste toeschouwers in het voor twee derde gevulde stadion gingen er na rust eens goed voor zitten. Ze hoopten op een doelpuntenfestijn maar zagen Ajax veel gas terug nemen. Trainer Ten Hag besloot Tadic, Davy Klaassen, Edson Álvarez en Lisandro Martínez enige rust te gunnen. Lasse Schöne, dit seizoen spelend voor NEC, oogstte in de tweede helft het meeste applaus. De Deen kreeg een staande ovatie toen hij zo'n kwartier voor het einde naar de kant mocht.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink is blij met de langere interlandperiodes voor de voetbalsters, die voorlopig bijna twee weken duren in plaats van ruim een week. "Voor het eerst kan ik fantastisch trainen met de speelsters. Normaal was ik vooral bezig met balans en belastbaarheid. Nu had ik bij de eerste training gelijk bijna iedereen tot mijn beschikking. Dat maakt het voor mij prettig om dingen door te ontwikkelen. Ook heb ik meer tijd om met speelsters te praten", zei Veurink tijdens een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Daniëlle van de Donk heeft lang getwijfeld over haar toekomst als international, maar heeft uiteindelijk toch besloten door te gaan. Die twijfels kwamen vooral door haar blessureleed van het afgelopen halfjaar. "Het vuurtje is nooit uit geweest. Ik twijfelde alleen of ik het nog wel kon, omdat ik heel veel pijn had. Dat maakte het mentaal op een gegeven moment ook wel zwaar", zei de 171-voudig international van Oranje tijdens een persconferentie in Zeist.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor een thuiswedstrijd zonder publiek op de eerste ring van de Zuid-tribune, waar de fanatieke fans van de F-Side altijd plaatsnemen. De club uit Amsterdam houdt de vakken 125 tot en met 129 leeg tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd van 14 maart tegen Sparta Rotterdam.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino blijft ondanks de gespannen situatie in delen van het Midden-Amerikaanse land achter Mexico staan als één van de drie gastlanden van het WK voetbal in de zomer van 2026. Dat heeft de voorzitter van de FIFA laten weten. "Natuurlijk houden we de situatie nauwgezet in de gaten, maar ik wil mijn totale vertrouwen uitspreken in Mexico, in president Claudia Sheinbaum en in de autoriteiten van het land. Ik ben ervan overtuigd dat alles goed zal verlopen", aldus Infantino vanuit Colombia.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Marokkaans international Achraf Hakimi zit bij de selectie van Paris Saint-Germain voor het thuisduel van woensdagavond in de tussenronde van de Champions League tegen Monaco. Dat meldt AFP. De 27-jarige verdediger maakte op dinsdag zelf bekend dat hij zich voor de rechter moet verantwoorden voor verkrachting. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
5 uur geleden