Ajax viert 121e verjaardag met plaats in kwartfinale
BERN (ANP) - Ajax heeft zichzelf op haar 121e verjaardag getrakteerd op een plaats in de kwartfinale van de Europa League. De koploper van de Eredivisie was ook op het gladde kunstgras van Bern te sterk voor Young Boys (0-2), na de eclatante zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-0).
Zo houden trainer Erik ten Hag en zijn spelers voorlopig een overvolle agenda, met nog negen wedstrijden in de Eredivisie en een bekerfinale tegen Vitesse voor de boeg. Ajax weet vrijdagmiddag even na de klok van enen wie de tegenstander in de kwartfinale wordt en welke twee teams het in een mogelijke halve eindstrijd kan treffen.
Ten Hag had zijn ploeg vooraf nog zo gewaarschuwd. "Onderschat ze nu niet", zei hij. "Tijdens de rust van de thuiswedstrijd in de vorige ronde tegen Bayer Leverkusen stond Young Boys al met 3-0 voor." Toch zag de coach van Ajax zijn ploeg niet helemaal scherp beginnen. Young Boys viel aan in de openingsfase en kreeg een redelijke kans. Jean-Pierre Nsame, de topscorer van de thuisploeg, schoot echter hard op het lichaam van Lisandro Martínez.
Strafschop
Met de herstelde Daley Blind op het middenveld en Edson Álvarez in het hart van de defensie kreeg Ajax na zo'n kwartier controle over de wedstrijd. De eerste soepele aanval leverde meteen de openingstreffer op. Dusan Tadic kreeg de bal na een goede actie van Ryan Gravenberch met een gelukje bij David Neres, die met een geplaatst schot raak trapte (0-1). De Braziliaan ontnam de thuisploeg het laatste sprankje hoop op een tweede 'wonder van Bern', na de geslaagde inhaalrace van Duitsland tijdens de WK-finale van 1954 tegen Hongarije (3-2).
Ajax mocht in de slotfase van de eerste helft niet mopperen dat het geen penalty tegen kreeg toen Álvarez een schot van Miralem Sulejmani op een arm kreeg. De Amsterdammers kregen in de 49e minuut wel een strafschop na een ongelukkige handsbal van Mohamed Ali Camara. Tadic maakte vanaf 11 meter weer geen fout (0-2). De Schotse scheidsrechter Bobby Madden was Ajax nog een keer gunstig gezind toen hij de 1-2 van Nsame afkeurde omdat omdat Meschack Elia in buitenspelpositie Gravenberch zou hebben gehinderd.
Ten Hag haalde Blind, Neres en Tagliafico na ruim een uur naar de kant. Het drietal zou bij een volgende kaart geschorst zijn voor het eerste duel in de kwartfinales. Hij kon het zich permitteren, want Young Boys moest op dat moment al zesmaal scoren voor een plaats bij de laatste acht.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
7 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
19 uur geleden