Ajax viert 121e verjaardag met plaats in kwartfinale
BERN (ANP) - Ajax heeft zichzelf op haar 121e verjaardag getrakteerd op een plaats in de kwartfinale van de Europa League. De koploper van de Eredivisie was ook op het gladde kunstgras van Bern te sterk voor Young Boys (0-2), na de eclatante zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-0).
Zo houden trainer Erik ten Hag en zijn spelers voorlopig een overvolle agenda, met nog negen wedstrijden in de Eredivisie en een bekerfinale tegen Vitesse voor de boeg. Ajax weet vrijdagmiddag even na de klok van enen wie de tegenstander in de kwartfinale wordt en welke twee teams het in een mogelijke halve eindstrijd kan treffen.
Ten Hag had zijn ploeg vooraf nog zo gewaarschuwd. "Onderschat ze nu niet", zei hij. "Tijdens de rust van de thuiswedstrijd in de vorige ronde tegen Bayer Leverkusen stond Young Boys al met 3-0 voor." Toch zag de coach van Ajax zijn ploeg niet helemaal scherp beginnen. Young Boys viel aan in de openingsfase en kreeg een redelijke kans. Jean-Pierre Nsame, de topscorer van de thuisploeg, schoot echter hard op het lichaam van Lisandro Martínez.
Strafschop
Met de herstelde Daley Blind op het middenveld en Edson Álvarez in het hart van de defensie kreeg Ajax na zo'n kwartier controle over de wedstrijd. De eerste soepele aanval leverde meteen de openingstreffer op. Dusan Tadic kreeg de bal na een goede actie van Ryan Gravenberch met een gelukje bij David Neres, die met een geplaatst schot raak trapte (0-1). De Braziliaan ontnam de thuisploeg het laatste sprankje hoop op een tweede 'wonder van Bern', na de geslaagde inhaalrace van Duitsland tijdens de WK-finale van 1954 tegen Hongarije (3-2).
Ajax mocht in de slotfase van de eerste helft niet mopperen dat het geen penalty tegen kreeg toen Álvarez een schot van Miralem Sulejmani op een arm kreeg. De Amsterdammers kregen in de 49e minuut wel een strafschop na een ongelukkige handsbal van Mohamed Ali Camara. Tadic maakte vanaf 11 meter weer geen fout (0-2). De Schotse scheidsrechter Bobby Madden was Ajax nog een keer gunstig gezind toen hij de 1-2 van Nsame afkeurde omdat omdat Meschack Elia in buitenspelpositie Gravenberch zou hebben gehinderd.
Ten Hag haalde Blind, Neres en Tagliafico na ruim een uur naar de kant. Het drietal zou bij een volgende kaart geschorst zijn voor het eerste duel in de kwartfinales. Hij kon het zich permitteren, want Young Boys moest op dat moment al zesmaal scoren voor een plaats bij de laatste acht.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
18 uur geleden