Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax viert 121e verjaardag met plaats in kwartfinale

Ajax viert 121e verjaardag met plaats in kwartfinale

BERN (ANP) - Ajax heeft zichzelf op haar 121e verjaardag getrakteerd op een plaats in de kwartfinale van de Europa League. De koploper van de Eredivisie was ook op het gladde kunstgras van Bern te sterk voor Young Boys (0-2), na de eclatante zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-0).

Zo houden trainer Erik ten Hag en zijn spelers voorlopig een overvolle agenda, met nog negen wedstrijden in de Eredivisie en een bekerfinale tegen Vitesse voor de boeg. Ajax weet vrijdagmiddag even na de klok van enen wie de tegenstander in de kwartfinale wordt en welke twee teams het in een mogelijke halve eindstrijd kan treffen.

Ten Hag had zijn ploeg vooraf nog zo gewaarschuwd. "Onderschat ze nu niet", zei hij. "Tijdens de rust van de thuiswedstrijd in de vorige ronde tegen Bayer Leverkusen stond Young Boys al met 3-0 voor." Toch zag de coach van Ajax zijn ploeg niet helemaal scherp beginnen. Young Boys viel aan in de openingsfase en kreeg een redelijke kans. Jean-Pierre Nsame, de topscorer van de thuisploeg, schoot echter hard op het lichaam van Lisandro Martínez.

Strafschop

Met de herstelde Daley Blind op het middenveld en Edson Álvarez in het hart van de defensie kreeg Ajax na zo'n kwartier controle over de wedstrijd. De eerste soepele aanval leverde meteen de openingstreffer op. Dusan Tadic kreeg de bal na een goede actie van Ryan Gravenberch met een gelukje bij David Neres, die met een geplaatst schot raak trapte (0-1). De Braziliaan ontnam de thuisploeg het laatste sprankje hoop op een tweede 'wonder van Bern', na de geslaagde inhaalrace van Duitsland tijdens de WK-finale van 1954 tegen Hongarije (3-2).

Ajax mocht in de slotfase van de eerste helft niet mopperen dat het geen penalty tegen kreeg toen Álvarez een schot van Miralem Sulejmani op een arm kreeg. De Amsterdammers kregen in de 49e minuut wel een strafschop na een ongelukkige handsbal van Mohamed Ali Camara. Tadic maakte vanaf 11 meter weer geen fout (0-2). De Schotse scheidsrechter Bobby Madden was Ajax nog een keer gunstig gezind toen hij de 1-2 van Nsame afkeurde omdat omdat Meschack Elia in buitenspelpositie Gravenberch zou hebben gehinderd.

Ten Hag haalde Blind, Neres en Tagliafico na ruim een uur naar de kant. Het drietal zou bij een volgende kaart geschorst zijn voor het eerste duel in de kwartfinales. Hij kon het zich permitteren, want Young Boys moest op dat moment al zesmaal scoren voor een plaats bij de laatste acht.

Meer uit Voetbal

Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

3 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

3 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

7 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

7 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

8 uur geleden
Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

11 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

12 uur geleden