Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax viert 121e verjaardag met plaats in kwartfinale

Ajax viert 121e verjaardag met plaats in kwartfinale

BERN (ANP) - Ajax heeft zichzelf op haar 121e verjaardag getrakteerd op een plaats in de kwartfinale van de Europa League. De koploper van de Eredivisie was ook op het gladde kunstgras van Bern te sterk voor Young Boys (0-2), na de eclatante zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-0).

Zo houden trainer Erik ten Hag en zijn spelers voorlopig een overvolle agenda, met nog negen wedstrijden in de Eredivisie en een bekerfinale tegen Vitesse voor de boeg. Ajax weet vrijdagmiddag even na de klok van enen wie de tegenstander in de kwartfinale wordt en welke twee teams het in een mogelijke halve eindstrijd kan treffen.

Ten Hag had zijn ploeg vooraf nog zo gewaarschuwd. "Onderschat ze nu niet", zei hij. "Tijdens de rust van de thuiswedstrijd in de vorige ronde tegen Bayer Leverkusen stond Young Boys al met 3-0 voor." Toch zag de coach van Ajax zijn ploeg niet helemaal scherp beginnen. Young Boys viel aan in de openingsfase en kreeg een redelijke kans. Jean-Pierre Nsame, de topscorer van de thuisploeg, schoot echter hard op het lichaam van Lisandro Martínez.

Strafschop

Met de herstelde Daley Blind op het middenveld en Edson Álvarez in het hart van de defensie kreeg Ajax na zo'n kwartier controle over de wedstrijd. De eerste soepele aanval leverde meteen de openingstreffer op. Dusan Tadic kreeg de bal na een goede actie van Ryan Gravenberch met een gelukje bij David Neres, die met een geplaatst schot raak trapte (0-1). De Braziliaan ontnam de thuisploeg het laatste sprankje hoop op een tweede 'wonder van Bern', na de geslaagde inhaalrace van Duitsland tijdens de WK-finale van 1954 tegen Hongarije (3-2).

Ajax mocht in de slotfase van de eerste helft niet mopperen dat het geen penalty tegen kreeg toen Álvarez een schot van Miralem Sulejmani op een arm kreeg. De Amsterdammers kregen in de 49e minuut wel een strafschop na een ongelukkige handsbal van Mohamed Ali Camara. Tadic maakte vanaf 11 meter weer geen fout (0-2). De Schotse scheidsrechter Bobby Madden was Ajax nog een keer gunstig gezind toen hij de 1-2 van Nsame afkeurde omdat omdat Meschack Elia in buitenspelpositie Gravenberch zou hebben gehinderd.

Ten Hag haalde Blind, Neres en Tagliafico na ruim een uur naar de kant. Het drietal zou bij een volgende kaart geschorst zijn voor het eerste duel in de kwartfinales. Hij kon het zich permitteren, want Young Boys moest op dat moment al zesmaal scoren voor een plaats bij de laatste acht.

Meer uit Voetbal

Napoli pakt ticket Champions League, AS Roma verslaat Lazio

PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.

36 minuten geleden
FIFA blij met 'uitstekende en constructieve bijeenkomst' met Iran

ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.

3 uur geleden
Belgische voetbalclub Antwerp ontslaat trainer Oosting

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.

4 uur geleden
Chelsea bevestigt komst van trainer Alonso

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.

4 uur geleden
Spaanse trainer Alonso lijkt dicht bij overgang naar Chelsea

MADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.

4 uur geleden
Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

15 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

16 uur geleden