Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax viert 121e verjaardag met plaats in kwartfinale

Ajax viert 121e verjaardag met plaats in kwartfinale

BERN (ANP) - Ajax heeft zichzelf op haar 121e verjaardag getrakteerd op een plaats in de kwartfinale van de Europa League. De koploper van de Eredivisie was ook op het gladde kunstgras van Bern te sterk voor Young Boys (0-2), na de eclatante zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-0).

Zo houden trainer Erik ten Hag en zijn spelers voorlopig een overvolle agenda, met nog negen wedstrijden in de Eredivisie en een bekerfinale tegen Vitesse voor de boeg. Ajax weet vrijdagmiddag even na de klok van enen wie de tegenstander in de kwartfinale wordt en welke twee teams het in een mogelijke halve eindstrijd kan treffen.

Ten Hag had zijn ploeg vooraf nog zo gewaarschuwd. "Onderschat ze nu niet", zei hij. "Tijdens de rust van de thuiswedstrijd in de vorige ronde tegen Bayer Leverkusen stond Young Boys al met 3-0 voor." Toch zag de coach van Ajax zijn ploeg niet helemaal scherp beginnen. Young Boys viel aan in de openingsfase en kreeg een redelijke kans. Jean-Pierre Nsame, de topscorer van de thuisploeg, schoot echter hard op het lichaam van Lisandro Martínez.

Strafschop

Met de herstelde Daley Blind op het middenveld en Edson Álvarez in het hart van de defensie kreeg Ajax na zo'n kwartier controle over de wedstrijd. De eerste soepele aanval leverde meteen de openingstreffer op. Dusan Tadic kreeg de bal na een goede actie van Ryan Gravenberch met een gelukje bij David Neres, die met een geplaatst schot raak trapte (0-1). De Braziliaan ontnam de thuisploeg het laatste sprankje hoop op een tweede 'wonder van Bern', na de geslaagde inhaalrace van Duitsland tijdens de WK-finale van 1954 tegen Hongarije (3-2).

Ajax mocht in de slotfase van de eerste helft niet mopperen dat het geen penalty tegen kreeg toen Álvarez een schot van Miralem Sulejmani op een arm kreeg. De Amsterdammers kregen in de 49e minuut wel een strafschop na een ongelukkige handsbal van Mohamed Ali Camara. Tadic maakte vanaf 11 meter weer geen fout (0-2). De Schotse scheidsrechter Bobby Madden was Ajax nog een keer gunstig gezind toen hij de 1-2 van Nsame afkeurde omdat omdat Meschack Elia in buitenspelpositie Gravenberch zou hebben gehinderd.

Ten Hag haalde Blind, Neres en Tagliafico na ruim een uur naar de kant. Het drietal zou bij een volgende kaart geschorst zijn voor het eerste duel in de kwartfinales. Hij kon het zich permitteren, want Young Boys moest op dat moment al zesmaal scoren voor een plaats bij de laatste acht.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

5 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

5 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

6 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

7 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

7 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

8 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

8 uur geleden