Ajax verzuimt Liverpool pijn te doen in Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om een gehavend Liverpool pijn te doen in het eerste groepsduel van de Champions League. Het elftal van trainer trainer Erik ten Hag kreeg de betere kansen maar verloor door een eigen doelpunt van Nicolás Tagliafico (0-1).
Als Ajax een keer van Liverpool had kunnen winnen, dan was dat misschien wel woensdag in een lege Johan Cruijff ArenA. De kampioen van Engeland verscheen wel gewoon met de gevreesde aanvallers Sadio Mané, Roberto Firmino en Mohamed Salah aan de aftrap. Maar het lijstje met afwezige topspelers was ook lang, met namen als Virgil van Dijk, Thiago Alcántara, Joël Matip, Alex Oxlade-Chamberlain en doelman Alisson Becker. Aanvoerder Jordan Henderson kwam pas na rust op het speelveld.
Ajax startte met Lisandro Martínez achterin en Daley Blind op het middenveld. Tegenvaller voor de thuisploeg was het snelle uitvallen van Mohammed Kudus, met vermoedelijk een knieblessure. Antony, een andere nieuwkomer in de selectie van Ajax, was er ook al niet bij. De Braziliaan haakte dinsdag al af.
Beste kansen voor Ajax
Ook zonder Kudus en Antony kreeg Ajax de beste kansen. Quincy Promes, ingevallen voor Kudus, schoot de bal van dichtbij op doelman Adrian. Dusan Tadic dacht de keeper van Liverpool met een lobje te verschalken, maar Fabinho gleed de bal nog net uit het doel. Liverpool was dreigend als het kon counteren, maar had een gelukje nodig om op voorsprong te komen. Mané passeerde Perr Schuurs in de 35e minuut alsof hij er niet stond, maar leek ver naast te schieten. De ongelukkige Tagliafico werkte de bal echter in eigen doel.
Davy Klaassen was in de openingsfase van de tweede helft dichtbij de gelijkmaker. Hij schoot hard op de paal. Promes zag even later zijn inzet gekeerd door doelman Adrian. Liverpool leek even te wankelen. maar trainer Jürgen Klopp durfde het aan om na een uur zijn topaanvallers Mané, Firmino en Salah naar de kant te halen. Hij wilde zijn sterspelers kennelijk sparen met een overvol programma in aantocht. Toch treft Liverpool zaterdag met Sheffield United niet de sterkst mogelijke tegenstander in de Premier League.
Ajax wist in het laatste half uur het wisselbeleid van trainer Klopp niet af te straffen, met aanvallend ingestelde invallers als Jurgen Ekkelenkamp, Zakaria Labyad, Klaas-Jan Huntelaar en Lassina Traoré. Georginio Wijnaldum, die de hele wedstrijd voor Liverpool speelde, was met een kopbal nog dichtbij de 0-2. Ekkelenkamp schoot namens Ajax in blessuretijd nog in kansrijke positie over.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
16 uur geleden