Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verzuimt Liverpool pijn te doen in Champions League

Ajax verzuimt Liverpool pijn te doen in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om een gehavend Liverpool pijn te doen in het eerste groepsduel van de Champions League. Het elftal van trainer trainer Erik ten Hag kreeg de betere kansen maar verloor door een eigen doelpunt van Nicolás Tagliafico (0-1).

Als Ajax een keer van Liverpool had kunnen winnen, dan was dat misschien wel woensdag in een lege Johan Cruijff ArenA. De kampioen van Engeland verscheen wel gewoon met de gevreesde aanvallers Sadio Mané, Roberto Firmino en Mohamed Salah aan de aftrap. Maar het lijstje met afwezige topspelers was ook lang, met namen als Virgil van Dijk, Thiago Alcántara, Joël Matip, Alex Oxlade-Chamberlain en doelman Alisson Becker. Aanvoerder Jordan Henderson kwam pas na rust op het speelveld.

Ajax startte met Lisandro Martínez achterin en Daley Blind op het middenveld. Tegenvaller voor de thuisploeg was het snelle uitvallen van Mohammed Kudus, met vermoedelijk een knieblessure. Antony, een andere nieuwkomer in de selectie van Ajax, was er ook al niet bij. De Braziliaan haakte dinsdag al af.

Beste kansen voor Ajax

Ook zonder Kudus en Antony kreeg Ajax de beste kansen. Quincy Promes, ingevallen voor Kudus, schoot de bal van dichtbij op doelman Adrian. Dusan Tadic dacht de keeper van Liverpool met een lobje te verschalken, maar Fabinho gleed de bal nog net uit het doel. Liverpool was dreigend als het kon counteren, maar had een gelukje nodig om op voorsprong te komen. Mané passeerde Perr Schuurs in de 35e minuut alsof hij er niet stond, maar leek ver naast te schieten. De ongelukkige Tagliafico werkte de bal echter in eigen doel.

Davy Klaassen was in de openingsfase van de tweede helft dichtbij de gelijkmaker. Hij schoot hard op de paal. Promes zag even later zijn inzet gekeerd door doelman Adrian. Liverpool leek even te wankelen. maar trainer Jürgen Klopp durfde het aan om na een uur zijn topaanvallers Mané, Firmino en Salah naar de kant te halen. Hij wilde zijn sterspelers kennelijk sparen met een overvol programma in aantocht. Toch treft Liverpool zaterdag met Sheffield United niet de sterkst mogelijke tegenstander in de Premier League.

Ajax wist in het laatste half uur het wisselbeleid van trainer Klopp niet af te straffen, met aanvallend ingestelde invallers als Jurgen Ekkelenkamp, Zakaria Labyad, Klaas-Jan Huntelaar en Lassina Traoré. Georginio Wijnaldum, die de hele wedstrijd voor Liverpool speelde, was met een kopbal nog dichtbij de 0-2. Ekkelenkamp schoot namens Ajax in blessuretijd nog in kansrijke positie over.

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

2 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

4 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

4 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

15 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden